zahradnictví

Karafiát turecký: výsadba a péče v zahradě

Anonim

Karafiát - květina, která je tradičně jednou z nejoblíbenějších dekorací domu a zahrady. Jeho různé odrůdy jsou rozmístěny po celém světě. Tyto květiny jsou docela nenáročné, potřebují jen některé nezbytné činnosti. Jedním z nejběžnějších typů těchto květin je turecký karafiát, jehož přistání a péče mají některé zvláštnosti.

Karafiát

Tyto krásné, zároveň jemné a klasicky vážné květiny jsou zajímavé nejen různými tvary a barvami, ale také jemnou a jedinečnou vůní. Mezi zástupci tohoto druhu lze nalézt jako poddimenzované exempláře a tyto giganty. A turecký karafiát, jehož fotografie zdobí mnoho stránek časopisů pro zahradníky, může být buď krátký (dosah 15-20 cm) nebo vysoký (růst na 60-80 cm). Milují ji originální barvy, chytlavé a rozmanité. Jeho květiny příznivě diverzifikují nohu vytrvalých rostlin, zdobí alpské skluzavky, přinášejí veselé barvy v každé krajině. Tato rostlina má tenké zelené listy, květy se skládají z pěti okvětních lístků, ale mohou být také dvojité. Mohou to být modré, růžové, žluté, karmínové, fialové a tak dále. Existují odrůdy s bílým nebo barevným okrajem, pestrobarevnými nebo barevnými. Mohou být kombinovány nebo vytvořit s jejich pomocí jasně barevné skvrny.

Přistání

Zakládání karafiátů turecké obvykle provádí sejením semen. Nejvíce se vyskytují na konci jara, přibližně v květnu až červnu. První výstřely se objeví za dva týdny. Potřebují se zředit a pak je krmit složitým hnojivem. V prvním roce rostlina poskytne svěží zeleň a příští rok budou dlouho očekávané květiny. Karafiát turecký, výsadba a péče, pro které se provádí správně, potěší oko s dlouhým květem. Kromě semen je reprodukce možná také vegetativním způsobem - transplantací zakořeněných procesů.

Péče

Nejlepší ze všech těchto květin bude růst v slunečných, dobře osvětlených oblastech. Preferují plodné půdy, takže byste se měli starat o včasné použití hnojiv. Ale napájení by mělo být pravidelné (nejméně dvakrát týdně), ale ne nadměrné. Tyto květiny netolerují nadměrnou vlhkost a její stagnace může vést k vážnému onemocnění - hnilobě kořenů - a následné smrti rostliny. Vezmeme-li v úvahu, že čerstvé zelené pokrývají zemi s načechraným kobercem, je třeba se starat o uvolnění a odvodnění půdy, aby nedocházelo k obtěžování. Zahradníkům, kteří mají rádi turecké karafiáty, přistání a péče o ně se zdá naprosto jednoduchá. Tato květina se velmi dobře reprodukuje i samostatně, samo sejením. K tomu je třeba nechat některé z vyblednutých květů zralé a potom nechat semínka spadnout do stejného květinového lůžka, kde se nacházejí mateřské rostliny. Tyto pestré karafiáty tolerují zimní chlad.

Karafiát je turecký, výsadba a péče, které nejsou obtížné, je jedním z nejběžnějších zahradních květin. Obvykle se používá jako dvouletá rostlina, ale reprodukce samoopylením vám umožní neustále mít květinovou záhonu s kvetoucími květinami.