udělejte to sami

Automatické křídlové brány: přehled, návrh a instalace

Anonim

Chcete-li vytvořit otočné automatické brány, můžete si zakoupit lineární nebo pákový pohon. Jsou vyráběny průmyslem a existuje spousta modelů. Tyto mechanismy mají velmi vysokou pevnost, spolehlivost, bez problémů zajišťují maximální výkonnost celé konstrukce za absolutně jakýchkoliv povětrnostních podmínek. Samozřejmě je to ideální volba při výrobě automatických bran, pokud ne za cenu.

Servopohony a řídicí jednotka vás budou stát asi 15 000 rublů. a výše. Z tohoto důvodu se mnoho domácích pokusů snaží udělat všechny prvky brány na vlastní pěst. V tomto článku se podíváme na to, jak vytvořit automatickou výkyvnou bránu ze šrotových materiálů s vlastními rukama.

Přípravné práce

Chcete-li vytvořit automatické otočné brány s vlastními rukama, abyste zajistili maximální pohodlí a praktičnost, musíte vzít v úvahu následující faktory:

 1. Místo instalace.
 2. Celkové rozměry obou dveří.
 3. Možnost otevření - venku nebo v.
 4. Pohled, stejně jako způsob upevnění mechanických pohonů.
 5. Metoda a typ instalace podporuje.
 6. Jak budou k mechanizmům položeny elektrické vodiče.
 7. Vlastnosti konstrukce západky.
 8. Zdroj napájení - ze záložní baterie nebo domácí elektrické zásuvky.

Také musíte vzít v úvahu všechny vlastnosti materiálů, z nichž plánujete vytvořit bránu. Pouze po zohlednění všech nuancí může být zahájena konstrukce konstrukce a volba pohonů. Za prvé, pojďme se rozhodnout, jakou velikost by měla být u brány.

Trochu o velikosti ventilů

Když navrhujete automatickou křídlovou bránu se svými vlastními rukama, musíte se zaměřit na to, jak velké jsou auta, které budou i nadále volat na dvoře. Aby vozidlo mohlo projít neomezeně, je nutné otevřít asi 2, 5 metru široký. Pokud je však nutné, aby kamiony a traktory vedly do dvora, je nutné zvýšit šířku o 1 m, a pokud možno více. Zjistěte, zda mohou automobily proniknout do otvoru v pravém úhlu.

Je-li u dvora velmi úzká silnice, která neumožňuje manévrování, je možné průchod prodloužit jeden a půlkrát. Ujistěte se, že věnujte pozornost tomu, zda křídlo při otevírání mluvit po silnici. Někdy je nutné mírně zlepšit design, zdvojnásobit tloušťku plátna.

Pokud však vaše stránky umožňují vytvořit docela široké brány, neměli byste tuto příležitost vynechat. Koneckonců, nemůžete dnes s absolutní jistotou tvrdit, že za pár let nebudete muset řídit kamion, stavební jeřáb nebo ashenizátorový stroj na místo. Spravidla má otvor o šířce více než 4 metry volný průjezd téměř jakéhokoli automobilu včetně nákladu.

Výběr materiálu

A teď hovoříme o tom, jaké materiály potřebujete k vytvoření brány. Kovové trubky čtvercového nebo pravoúhlého průřezu jsou nejvhodnější. Mají poměrně vysokou míru síly a to je nejdůležitější věc. Koneckonců je možné vyrobit velmi tuhou konstrukci z tvarových trubek. Při instalaci automatických otočných vrat je nutné splnit všechny požadavky, vybrat pouze vysoce kvalitní materiály. K vyplnění webu budete potřebovat také následující materiály:

 1. Povrchová úprava.
 2. Rada nebo shtaketnik.
 3. Polykarbonát.
 4. Plechy z kovu.
 5. Kování.

Brána s kombinací několika materiálů vypadá docela atraktivní a velmi originální. Můžete například kombinovat polykarbonát, dřevo a kované předměty. Ale obvykle při výběru materiálů pro výrobu brány je ovlivněna náklady. Mějte však na paměti, že pokud vytvoříte vlastní dveře, ušetříte velmi slušné množství. Tím, že ušetříte práci najímaného odborníka, můžete si koupit drahé razítko nebo kování.

Co dělat podpěru

K vytvoření podpůrných stojanů lze použít následující materiály:

 1. Ocelové trubky nebo kanály.
 2. Cihla nebo zdiva.
 3. Výrobky z železobetonu.
 4. Dřevo. Doporučuje se používat pouze z masivního dřeva.

Při výběru materiálu pro výrobu pilířů je zpravidla třeba vzít v úvahu celkovou hmotnost plátna. Pokud se tak nestane, začne se křídlo přiblížit pod váhu, a proto bude velmi obtížné zavřít bránu. Netřeba dodávat, že normální provoz automatického zařízení nelze zaručit.

Není velmi obtížné vytvářet křídlové brány, ale návrh obsahuje spíše originální prvky. Ale když je to samo-vyrobené, nemá smysl jasně sledovat žádný projekt. Zaměřte se na svou představivost a finanční životaschopnost. V našem článku uvidíte pouze cenově dostupné a nejmenší pracovní sílu možnosti pro výrobu zařízení pro automatické křídlové brány.

Co může být potřeba

A abyste vytvořili krásné křídlové brány, budete potřebovat takové materiály:

 1. Při výrobě podpěr musíte zakoupit kovové trubky, cihly nebo kámen. V případě, že sloupky jsou zhotoveny ve formě zdiva, je nutné předem připravit kovové hypotéky.
 2. Rám může být vyroben z tvarovaných trubek, průřez musí být zvolen nejméně 40x20 mm. Maximální velikost potrubí je 60 x 60 mm.
 3. Pro vyplnění rámu je nutné použít vlnitou lepenku, dřevo, kované prvky, ocelové plechy nebo polykarbonát.
 4. Závěsy pro zavěšení dveří na regálech.
 5. Prvky mechanismů pro zamykání.

Pokud někdo neví, vložené prvky jsou takové kovové části, které musí být instalovány ve spárách zdiva, aby se následně upevnily křídlo a další součásti konstrukce. Obvykle jsou vložené prvky vyrobeny z velmi tlusté plechové oceli, kanálů, rohů.

Aby konstrukce byla co nejstabilnější, je nutné betonové stojany. Pokud se použijí pilíře z cihel nebo kamene, bude vybudován jednoduchý základ.

Trochu o pohonu

U otočných vrat může být pohon vyroben z použitých vozidel i domácích spotřebičů. Pro automatické otevírání křídlových bran můžete použít:

 1. Elektrické okna instalovaná v autě.
 2. Typ motoru převodovky je nutné, aby síla nebyla menší než 120 N.
 3. Šroubové šrouby typu.
 4. Pohony pro pohon satelitů.

Co se týče systému dálkového ovládání, je mnohem jednodušší udělat si to z jednoduchého alarmu nebo centrálního zamykání. Pro tento pohon musí být elektromotory připojeny přes elektromagnetické relé.

Budete také potřebovat:

 • signální světlo,
 • několik koncových spínačů
 • montážní dráty.

Tímto způsobem můžete vytvořit automatické brány se vzdáleným otvorem.

Výrobní nástroje

Při výrobě automatických bran nevyžadují přítomnost speciálních nástrojů nebo jiných zařízení. Ale zde jsou některé prvky automatického pohonu, v závislosti na konstrukci, mohou být obráběny na speciálních strojích. Obecně potřebujete následující nástroje:

 1. Svařovací stroj. Malý střídač stačí k tomu, aby se pohodlně pohyboval po staveništi.
 2. Bulharům.
 3. Riveter
 4. Elektrické vrtačky, stejně jako je nutné zakoupit sadu vrtáků pro kov.
 5. Úroveň.
 6. Ruleta.
 7. Set klíčů.
 8. Scriber nebo marker.

Také nezapomeňte, že budete určitě muset provádět konkrétní a zemní práce. Proto budete potřebovat lopaty, kontejnery, dřevo pro výrobu bednění. Také nezapomeňte, že všechny kovové povrchy musí být pečlivě chráněny před účinky srážek. Proto je nutné v předstihu koupit konvertor hniloby, barvu a základní nátěr pro zpracování kovů.

Instalace podpěr

Sloupce kovu a dřeva musí být instalovány tak, aby se dostaly do země v hloubce nejméně 1 m. Jinak se pod sloupem chlopní začnou tyto sloupy pohybovat, mnohem méně ze svislé polohy. Chcete-li nainstalovat podporu, budete potřebovat:

 1. Označte umístění instalace.
 2. Vykopněte dva jámy. Průměr není větší než 50 cm a hloubka je až jeden a půl metru.
 3. Ve spodní části je nutné co nejvíce nasytit drcený kámen a zhutnit ho. Výška vrstvy není větší než 20 cm.
 4. Nainstalujte podpěru a zarovnejte ji ve všech rovinách.
 5. Pro odlévání používejte značku cementu M-400 a písek.
 6. Nalijte beton do jámy a co nejvíce kompaktní, aby nebyly uvnitř vzduchové bubliny.

Stejným způsobem je instalace druhého stojanu.

Montáž cihelných podpěr

Pokud je však hmotnost ventilů velmi velká, pak budete muset použít sloupky z cihel nebo kamene.

V tomto případě nutně vytvářejí ligační stojany a naplňují základy. Práce se provádějí tímto způsobem:

 1. Vykopat příkop, jeho hloubka - ne více než 120 cm, šířka až půl metru.
 2. V dolní části usínáte jemné sutiny, beran a ho. Tloušťka vrstvy nepřesahuje 20 cm.
 3. Na okrajích nainstalujte stojany a zarovnejte je.
 4. Svařovací propojek z kovové trubky nebo kanálu mezi regály. Překlady musí být 30 cm od horního a dolního okraje.
 5. V případě, že je nutné zděné nebo zděné, 30 cm od krajních bodů sloupku, musíte svařit hypotéky, které jsou nutné pro upevnění závěsů. V tomto případě nelze namontovat vzpěry níže.
 6. Celá konstrukce je vyplněna roztokem cementu a písku. Teprve pak mohou být instalovány mechanismy pro automatické brány.

Výroba žaluzií

A teď musíte udělat křídlo, protože pro toto musíte provést následující kroky:

 1. Řez profilu pro výrobu kovových dveří do segmentů s požadovanou velikostí.
 2. Nejprve položte dolní příčný nosník na lůžko pro stavbu, pak jsou k němu přivařeny dvě pravé úhly.
 3. Namontujte horní příčník a zbytek rámu.
 4. Svařte závěsy.
 5. V případě potřeby fixujte materiál tak, aby vyplnil vnitřek ventilů.
 6. Vyčistíte všechny svařovací švy na kovových dveřích.

Poté je nutné na sloupech svařit vzájemné závěsné prvky, po kterých můžete zavěsit křídlo. Malířské práce je však třeba provést až po konečné montáži spojovacích prostředků.