kontrola škůdců

Kde se nacházejí bleší vejce? Balené vejce u kočky nebo psa

Anonim

Blechy - paraziti sání krve často pronikají do těch domů, kde nejsou žádné domácí zvířata. Boj s nimi bude úspěšný, pokud zničíte nejen samotný hmyz, ale i bleší vejce.

Kdo jsou blchy?

Jedná se o malé parazity s plochým tělem, nemohou létat, ale na úkor dlouhých zadních nohou dokáží vyskočit na výšku až půl metru. Krmí se výhradně krví, parazitizují zvířata, ale mohou kousnout lidi. Jejich trvanlivý plášť je velmi odolný vůči mechanickému namáhání, takže je velmi obtížné je rozdrtit jen mezi prsty. Kromě zachycení parazita není tak snadné. Ale můžete najít stopy svého pobytu ve vašem domě - položením vajec. Ale pro to musíte vědět, kde si blechy položí vajíčka.

Je to nebezpečnější

Blechy mohou otrávit život nejen domácím, ale celou rodinou, protože se jim někdy nelíbí, kdo je kousne - zvíře nebo osoba. Jejich kousnutí není tak neškodné, jak by se mohlo zdát. Faktem je, že tito paraziti jsou nosiči těchto onemocnění:

 • pseudotuberkulóza - akutní infekční onemocnění, plicní tuberkulóza, přes jméno, nemá žádný vztah;
 • tularemie - bakteriální infekce, která postihuje lymfatické uzliny;
 • brucelóza je infekce, která postihuje více orgánů a systémů lidského těla;
 • Dipilidiosis - infekce s tasemnicemi.

Navíc kousnutí blechou může způsobit alergickou dermatitidu, svědění na zemi je velmi silné a trvá několik dní, během kterých je člověk schopen skousat kousnutí do krve, která je navíc plná infekce přímo do rány.

Jak se hmyz dostává do bytu

Existuje spousta způsobů, jak paraziti proniknout do obydlí, ale obvykle "přicházejí" do vlasů domácích zvířat. Ale pokud nejsou žádné zvíře, jak potom parazité vstoupí do místnosti? To se může stát, když blech vyskočí na vnější oblečení člověka a tím vstoupí do domu. Obyvatelé prvních patra, stejně jako vlastníci vlastních domů, ovládají škůdci ze sklepů.

Blechy jsou v životě nenáročné, milují vlhkost, vlhkost, temná prašná místa v domě. Krmí se lidskou a zvířecí krví.

Jak to pochopit v domě blechu

Přítomnost škůdců v domě je dostatečně snadná k odhalení, určitě zanechávají stopy na lidské tělo a na domácí zvířata. Pokud zjistíte, že domácí zvíře je často svědění, snaží se uhryznout z vlny parazita - víte, nečekané nájemci začali ve vašem domě.

Na lidském těle, blechy opouští četné známky kousnutí, které mohou být zaměněny za kousání komárů. Rozdíl od kousnutí komárů spočívá v tom, že kousnutí těchto hmyzů je nesnesitelně dlouhé a tvrdé, prakticky žádné prostředky nejsou zachráněny před svěděním. Navíc, středně velké blistry, podobné jako pálení puchýře, často nabobtnávají na místě uhryznutí. Pokud jsou všechna tato znamení přítomna, znamená to, že v domě je blech. Je třeba je okamžitě zbavit, jakmile si všimnete prvních příznaků parazitního života, než mají čas se usadit a položit vajíčka.

V srsti zvířat můžete snadno detekovat krveprolití, ale jejich vajíčka a larvy jsou tak malé, že je těžké je vidět pouhým okem. Avšak v pokročilých případech infekce, kdy se počet larv a vajíček stane obrovským, mohou být vidět následující: malé bílé koule a bledá vejce. Na fotografii je zobrazena flea vejce u koček ve vlně.

V případě zanedbané formy infekce zvíře trpí hodně, mohou se objevit plešaté skvrny, kůže se pokryje puchýřky, malé kousky červené z kousnutí a uvíznutí na místě uhryznutí. Tato kožní reakce se nazývá alergická dermatitida a je způsobena slinami hmyzu.

Efektivní prostředky

Obojky

Zvířata musí mít bleší obojek. To pomůže nejen zničit stávající parazity, ale také posloužit jako preventivní nástroj. Obojky pocházejí z různých firem, ale princip jejich fungování je stejný - límec je nasycen jedovatými pro blchy, ale je bezpečný pro domácí zvířata, látky.

Musíme si však pamatovat, že činnost obojek je časově omezená a musí se měnit přibližně každé 3-4 měsíce.

Šampony pro blchy

Účinný prostředek proti blechům lze zakoupit ve veterinární lékárně. Před použitím byste si měli pečlivě přečíst pokyny, jelikož koncentrace toxických látek v šamponech se mohou navzájem lišit, takže je důležité dodržovat doporučení týkající se objemu, který musí být použit pro zpracování srsti zvířete.

Blesk kapky

Kapky se aplikují na kohoutku zvířete, takže nemůže olizovat jed. Dříve toxické látky, které jsou součástí prostředků, pronikly skrze kůži do krve zvířete, po níž zemřely blechy, opilá takovou krví. Moderní prostředky nejsou absorbovány, ale zůstávají na povrchu kůže, paraziti umírají z jednoduchého kontaktu s ošetřenou kůží zvířete.

Insekticidy

Je lepší zakoupit jedovaté léky proti bleší na ošetření domácnosti, suterénu a prostor v hygienicko-epidemiologické službě. Můžete také objednat ošetření prostor nebo dvora, pokud z nějakého důvodu nemůžete udělat sami.

Nástroj musí být rozpuštěn ve vodě podle pokynů a opatrně postříkat dvůr, zahradu nebo suterénu. Vzhledem k tomu, že jedy jsou často velmi toxické, věnujte pozornost bezpečnostním opatřením: noste respirátor a rukavice.

Lidové prostředky

Blechy se bojí pachu citrusů, takže po ošetření podlah a soklu v místnosti s prostředkem s ostrým pachem citronu můžete parazity vyděsit. Tuto vodu můžete vyrobit sami. Nakrájejte citron a vaříme plátky v půl litru vody. Ponechte přes noc pro lepší koncentraci. Nalévejte do spreje a sprej na různé povrchy v domě. Nástroj je ideální pro zpracování měkkých povlaků - koberců a sedacích souprav. Kromě bělidla odpuzujícího účinku přinese lék příjemné citrusové vůně do domu a obnoví čalounění nábytku.

Kromě toho jsou odrazeny vůní mátového a cedrového. Podle veterinárního konzultanta Karina A. Smitha je to často důvod, proč je stánka pro zvíře často z cedrových prken. Mincovní tinktury je možné zakoupit ve veterinární lékárně a můžete si učinit příklad citronového roztoku.

Paraziti se opět objevují - co dělat?

Někdy majitelé domácích zvířat jsou zmateni - zdá se, že strávili zpracováním svých zvířecích chlupů, ale po chvíli zvíře začíná znovu svědit a kousat blechy. Jak? Faktem je, že dospělé blechy žijí na zvířatech, ale svá vajíčka položí nejen v kabátě zvířete, ale v celém domě:

 • v štěrbinách;
 • pro podstavec;
 • v psovodu;
 • v kobercích;
 • v místech akumulace prachu atd.

Proto, aby se blechová vejce a samotný hmyz zničily, je nutné ošetřit celou místnost. Doporučuje se to udělat najednou, aby nedošlo k parazitům šanci přežít. Vědci vypočítali, kolik vajíček leží blech. Během života může jedna žena produkovat potomky z pěti set na dvě tisíc vajec.

Škůdci jsou velmi malí, délka dospělého jedince je sotva tři milimetry. Flea vejce a ještě méně. Mají zaoblený tvar a bílou barvu. Zjistěte blechová vejce, fotky z nichž lze v článku uvažovat, je velmi obtížné. Ale potřebuješ vědět, kde je blech může odložit. Pak je mnohem snazší vyřešit problém, jak zničit bleší vejce.

Zbavte se blech

Takže, když víte, jak vypadají blechové vejce a kde je samice vyskytuje, můžete zničit celou populaci hmyzu. K tomu je nutné s insekticidem ošetřit nejen domácí zvířata, ale také jejich podestýlku, všechny koberce v domě, podlahy vyčistit vodou s přidáním parazitů na těžko přístupných místech. Problém je často vyřešen obvyklým blýskovým šamponem, který lze zakoupit v prodejně zvířat nebo ve veterinární lékárně.

Rozpusťte malé množství šamponu ve vodě a celý dům umyjte touto vodou, rozstříkejte je na koberce a vyčistěte je. Umyjte zvířecí lůžkoviny tímto výrobkem a okouzlujte domácího mazlíčka.

Často však produkty na ochranu proti škůdcům neovlivňují jejich vejce. Jak se v tomto případě zbavit blechových vajec? Místnost je třeba nejméně dvakrát zpracovat. Faktem je, že larvový poklop z vajec je v průměru během 14 dnů a stává se náchylný k toxickým látkám obsaženým v insekticidách. To znamená, že sekundární úprava prostor by měla být provedena přibližně dva týdny po prvním. Takto zničíte ty parazity, které během první léčby nezemřely.

Prevence

Aby se blechy neobtěžovaly, musíte dodržovat jednoduchá pravidla:

 • pravidelně ošetřovat domácí mazlíčci s antifungálními léky;
 • umyjte podestýlku pro zvířata;
 • čisté kryté fleařské koberce;
 • několikrát za sezónu k léčbě místností insekticidy;
 • na počátku sezóny výsadby ošetřete domácí pozemek parazitními produkty;
 • pravidelně zpracovává suterén doma.

Pokud dům obsahuje domácí zvíře, pak bez ohledu na to, zda je obojek opotřebovaný nebo ne, vlasy zvířete jsou ošetřeny bleskovými kapkami - vždy byste se měli po procházce podívat na domácí zvíře.

S dodržováním těchto jednoduchých akcí si nikdy nepamatujete takový problém jako blechy.