konstrukce

Jak položit laminát na dřevěné podlaze: doporučení

Anonim

Laminátová podlaha je vynikající podlahová krytina, která je ideální pro obytné a kancelářské prostory. Je oblíbený u spotřebitelů, protože má krásný vzhled, protože je vyroben z přírodních materiálů. Abyste takovou podlahu sloužili co nejdéle svému majiteli, je třeba s velkou odpovědností přistupovat k otázkám jeho instalace. Někdy vzniká otázka: "Jak položit laminát na dřevěnou podlahu?" Stojí za to, aby byla tato situace co nejpodrobnější.

Pokud položíme laminát na dřevěnou podlahu, je nutné provést veškerou práci kvalitativně, bez přílišného spěchu, po určité sekvenci. Takže se můžete vyhnout další ztrátě času a možnému přepracování.

Práce by měly začít s přípravou povrchu, který by měl být dokonale hladký. K tomu je třeba uvolnit opravovaný pokoj ze všech nepotřebných předmětů, odstranit základní desku a následně vyčistit podlahu před prachem a nečistotami. Když mluvíme o tom, jak položit laminát na dřevěnou podlahu, je třeba poznamenat, že za přítomnosti významných defektů nebo velmi velkých rozdílu ve výšce je nutné provést vyrovnání pomocí desek z dřevotřískové desky. Měli by být umístěny volně na stěnu a každý další list by měl být položen s malou mezerou. Spolehlivé upevnění plechů je dosažitelné díky šroubování nebo použitím hřebíků.

Když mluvíme o tom, jak položit laminát na dřevěnou podlahu, je třeba říci, že by měl být položen pod zvláštní podklad, který může poskytnout vysoce kvalitní zvukovou a tepelnou izolaci. Je položen na suchém podkladu bez použití lepicích materiálů. V současné době existuje několik druhů substrátů. Prodává je v kotoučích ve formě rohoží. Nejpraktičtějším typem je korokový substrát, protože se neusazuje a je charakterizován také vynikajícími izolačními vlastnostmi, zatímco jeho šetrnost k životnímu prostředí je ve své výšce. Překližky jsou také schopny pomoci v otázce nejúplnějšího vyrovnání podlahy. Můžete je opravit šrouby.

Poté budete muset vypočítat, kolik laminátu musíte opravit. To se provádí měřením místnosti, to znamená, že délka musí být vynásobena šířkou za účelem výpočtu plochy. Při nákupu povlaku, který se vám líbí, je důležité dbát na způsob připojení panelů. Obvykle jsou panely zasunuty do zámku, což bude vyžadovat paličku a dřevěnou tyč. Při práci s nimi nemusíte dělat velké úsilí, aby se zabránilo tvorbě třísek a trhlin v materiálu.

Laminát položíme na dřevěnou podlahu pouze v místnostech, kde je teplota nejméně 15 stupňů Celsia. Musíte začít od boku dveří a pak jezdit v běhu. Světlo z okna by mělo padat rovnoběžně se švy desek. Kolem stěn by měla zůstat mezera 10-15 mm, která bude pokryta soklem.

Instalace soklu je poslední etapou práce. Měl by být upevněn šrouby. Nyní víte, jak položit laminát na dřevěnou podlahu.