zahradnictví

Nejlepší odrůdy okurky pro skleníky v oblasti Moskvy: popis, recenze

Anonim

Dnes se skleník v zemi již stal exotickým, ale normálním fenoménem. Letní obyvatelé přicházejí s řadou zdokonalených návrhů, aby získali čerstvou zeleninu, která nám příjemnou vůní a vynikající chutí potěší. A nejčastěji jde o výběr okurky. A abychom získali vynikající sklizeň, existují dva důležité body: je to výběr optimální odrůdy, stejně jako podmínky pro pěstování rostlin ve skleníku. Patří sem složení půdy, teplota a vlhkost. Dnes máme zájem o nejlepší odrůdy okurky pro skleníky v oblasti Moskvy.

Nejdůležitější kritéria

Volba na trhu je dnes velmi velká. Desítky odrůd a stovky hybridů mohou klesnout. Proto dnes chceme začít náš příběh s hlavními kritérii, na které se můžete při výběru spolehnout.

  • Je lepší vybrat hybridy, které dokonale plodí bez hmyzu.
  • Odolnost proti chorobám a toleranci stínů, zejména pokud jsou části vašeho domu stínovány budovami.

Sezónnost

Navíc, výběrem nejlepších odrůd okurky pro skleníky na předměstí, musíte přemýšlet o tom, zda plánujete využít skleníku po celou sezónu (po celý rok), nebo po projetí jarní studené, přenést rostliny na normální obsah půdy. Všechny odrůdy skleníků jsou rozděleny do tří velkých skupin. První poskytuje bohatou sklizeň v zimě a na jaře, druhá v létě a třetí na podzim.

Precocity

Letní obyvatelé musí sám odpovědět, jak rychle chce sklízet. Nejlepší odrůdy okurky pro skleníky v oblasti Moskvy jsou nejen ultrafast. Jen výběr závisí na požadované době dozrávání. A nejkrásnější okurky zpravidla dozrávají později, blíže uprostřed léta. Všechny odrůdy okurky jsou rozděleny do tří velkých skupin:

  • Brzy zrání - ovoce se objeví zhruba čtyřicet dnů po klíčení.
  • Střední sezóně . Měly by být očekávány v čase od padesáti dnů.
  • Pozdější, ne dříve než dva měsíce.

Výběr nejlepších odrůd okurky pro skleníky na předměstí, je třeba se zaměřit na velikost konstrukce. Je-li dostatečně prostorný, pak není konec volby. Rozdělte celou oblast na úseky a každé z nich zasivejte v určité odrůdě, takže jakmile vyčerpá ovoce na jednom z nich, okamžitě začnou na druhé. Takže v létě (nebo dokonce celoročně) budete mít čerstvé ovoce.

Účel přistání

To je poslední otázka, kterou by se měl zahradník ptát sám. K čemu budou použity okurky. Semena (nejlepší odrůdy skleníku v oblasti Moskvy) lze vybrat třemi způsoby:

  • Pro sůl.
  • Pro jídlo čerstvé.
  • Univerzální.

Nejlepší volbou by byla třetí skupina. Cokoliv se rozhodnete dělat se zralým ovocem, všechno bude v pořádku. Okurky salátu jsou špatně vhodné pro moření, protože mají hrubší kůži, díky níž slaná voda neprochází dobře. Na mořském salátu může být moření mořských okur příliš přísné. Nicméně každý letní obyvatel si vybírá své oblíbené okurky (semena). Nejlepší odrůdy skleníku v Moskvě dnes budeme spolu s vámi analyzovat.

Čas a pořadí výsadby

Diskutovali jsme o obecných otázkách, které vám pomohou učinit správnou volbu, až přijdete znovu do obchodu s osivem. A teď pár slov o tom, kdy je třeba zasadit okurky ve skleníku na předměstí. Teplota se mění od roku k roku, na jaře může být brzy a velmi teplá nebo naopak chladná a prodloužená. Nicméně přítomnost skleníku na pozemku pomáhá vyrovnat tento okamžik a učinit plodinu stabilnější.

Okurka dobře roste ve skleníku, protože krycí materiál vytváří ideální klimatické podmínky. Můžete si osadit semena a sazenice, ale nejdůležitější je vybrat optimální čas pro výsadbu. Pokud je návrh vybaven topením, pak tato otázka zmizí, okurky mohou být pěstovány po celý rok. A pokud se jedná o nejčastější skleník, mělo by být výsadba okrasných okurek provedeno v květnu, kdy teplota vzduchu bude od +18 do +20 stupňů. V Moskvě je obvykle konec jara nebo začátku léta.

Před vysazením je nutné připravit půdu ve skleníku. Chcete-li to udělat, musíte vykopat, vyrobit močovinu a nalít teplou vodu s tekutým kuřecím trupem. Poté je země pokryta fólií a ponechána po dobu 10 dnů.

Do této doby je možné připravit osivo okurky doma tím, že je klíčí v rašelinových šálcích. Je možné je vylodit s nimi, aby nedošlo k poškození jemného kořenového systému. Před vysazením ve skleníku je třeba se ujistit, že noční teplota v něm neklesne pod +14 stupňů. K tomu, aby okurky rostly dobře, je nesmírně důležité udržovat denní teplotu nižší než +20 a teplotu v noci - +16 stupňů.

Předčasně zralý Courage hybrid

Pro milovníky, na začátku teplé sezóny, je samoopylovaný hybrid velmi vhodný pro křupavé čerstvé greeny. Nejznámější v této třídě jsou okurky Courage F1. Růstová sezóna je 50 dní. Rostlina je velmi energická, musíte zvážit, jestli máte nízký skleník. Délka okurky nepřesahuje 15 cm a hmotnost dosahuje 130 g. Ovoce je částečně tuberkulární, s bílými trny. Courage F1 Okurky mají dobrou chuť, horkost v nich zcela chybí. Navíc tento výsledek výběru nepodléhá nejčastějším chorobám na zahradě.

Cucumber Cupid

Ideální pro jarní skleníky a otevřený povrch. Za pouhých 37 dní obdržíte příjemné ovoce. Cucumber Amur je charakterizován intenzivním výnosem plodiny pro první měsíc plodu. Očekávejte, že za 20-25 dní shromáždíte většinu ovoce a zahradu je možné uvolnit pod novou výsadbou. Velmi výhodné je, když vysazujete několik odrůd s postupným dozráváním.

Nádherná okurka

Chtěl bych říci o krásném časně rostoucím hybridu, na který se vždy můžete spolehnout. Nevyžaduje povinné opylení a roste dobře v téměř žádné klimatické zóně. Okurka Tumi má vysoký výnos a dokonce i za chladného počasí, na které se tato plodina nelíbí, nezmenšuje aktivitu růstu a vývoje.

První kostek lze odstranit 38 dní po klíčení. Jedná se o silnou kompaktní rostlinu s aktivní tvorbou bočních výhonků, která je velmi ochotná přinést ovoce. Obvykle je celá rostlina jako vánoční stromek vyzdobena mnoha malými krásnými okurkami. V jednom uzlu roste celá společnost, 3-4 zelets. Jsou skutečně velmi krásné, tmavě zelené, hrudkovité, 10 cm dlouhé. Chuť okurky je velmi dobrá, lze je přímo konzumovat a konzervovat. Blankety jsou velmi úspěšné.

Nové odrůdy

Nedávno se na trhu objevily okurky Connie. Popis nám ukazuje, že je to velmi zajímavá možnost, kterou byste měli vyzkoušet na svém osobním spiknutí. Nová odrůda střední sezóny je určena k výsadbě v otevřeném terénu, ale je výborně využívána pro skleníky. Rostlina potřebuje pravidelný podvazek, a dokonce i lepší - instalovat podporu, protože je velmi energická. Existuje tendence k tvorbě paprsků vaječníků.

Tato odrůda je odolná proti plísním a odolává hnilobě kořenů. Letní obyvatelé poznamenali, že Connie dokonale snáší lehké mrazy a nízké teploty. To znamená, že v zimních měsících můžete zahřát skleník pouze tehdy, když praktikujete pěstování po celý den. S nástupem jara můžete docela dostat pryč s teplem slunce. Ale nejdůležitější je, že tato odrůda se nebojí onemocnění. Plody mají vynikající chuť. Vkusné a šťavnaté, nemají hořkost.

Nejlepší odrůda pro moření a moření

Ideální volbou by bylo výsadba několika řadů okurky. Některé jsou určeny k přímé spotřebě. Chcete-li to udělat, vezměte salát a všestranné odrůdy. A druhá zahrada je vysazena mořícími odrůdami, jejichž hlavní plodina spadá uprostřed léta. Ideální volbou pro zahrádkáře může být řada okurky Nezhinskij. Recenze zdůrazňují, že je zcela nenáročná a roste za jakýchkoliv podmínek. Může to být skleník nebo dočasný filmový úkryt, nebo prostě otevřený povrch.

Od prvních výhonků až po sklizeň trvá 47 - 67 dní. Jedinou obtížností skleníkového obsahu je opylení včel. Chcete-li dosáhnout vysokého výnosu, musíte použít kartáč, který pravidelně prochází květy, které tvoří. To zajistí přenos pylu z tyčinky na písek. Odrůda je odolná vůči takovým nebezpečným onemocněním, jako je olivová skvrna a bakterióza.

Oblíbená odrůda Miranda

Vyráběli ho chovatelé V. A. Erdyakova a N. K. Biryukova. Určeno speciálně pro pěstování ve sklenících, ideální pro malé farmy. Podívejme se blíže na to, jaké jsou okurky Miranda. Popis nám říká, že se jedná o odrůdu, která nevyžaduje opylení, především ženského typu kvetení. Doba od klíčení k plodnosti je 40-45 dní.

Rostliny jsou silné, proto nejsou vhodné pro malé skleníky. V jednom sinu se okamžitě tvoří svazek vaječníků. Okurky jsou malé, krásné, nízké žebrování. Hmotnost zelené trávy obvykle nepřesahuje 100 gramů, délka je 11 cm. Kůže plodů je tlustá, což jim dává šalátovou destinaci. Maso je křupavé, vonné, bez hořkosti. Zahradníci říkají, že odrůda Miranda je ideální pro čerstvou konzumaci a konzervování.

Velkým plusem je odolnost vůči nejzávažnějším chorobám, které často vedou k úplné ztrátě plodiny. Jedná se o olivové skvrny, mouku a fusarium, peronosporózu. Okurky neztrácejí prezentaci po několik dní, což vytváří příznivé podmínky pro přepravu a prodej. Odrůda je odolná vůči teplotním extrémům a mírně toleruje jarní mrazy.

Namísto závěru

Dnes jsme zvažovali daleko od všech moderních odrůd a hybridů této kultury. Nicméně, výše bude stačit zvolit nejlepší možnost pro zahradní pozemek. Dnes rostoucí zelenina v Moskvě se stává jednoduchým a zábavným zážitkem. Množství vysoce kvalitních semen, moderních krycích materiálů a hnojiv - to vše usnadňuje zahradníkovi pracovat, urychlit vzhled ovoce a také výrazně zvýšit výnos. Odrůdy uvedené v článku jsou osvědčené stovky zahradníků, mohou být bezpečně vysázeny na vašem webu.