nástrojů a zařízení

Bulharská "Makita 230": charakteristika, srovnání s analogy a recenzemi

Anonim

Pod názvem bulharské úhlové brusky. Tento nástroj může být zapotřebí k provedení mnoha úkolů, protože je to univerzální zařízení. Přístroj lze použít při práci s následujícími materiály:

 • beton;
 • kámen;
 • kovu

Mlýn umožňuje stínovat stěny, leštit povrchy a odstraňovat barvu. Všechny tyto funkce jsou k dispozici z důvodu, že s přístrojem můžete používat různé přílohy. Je však velmi obtížné vybrat si při návštěvě obchodu. Před provedením nákupu je třeba zvážit několik modelů. Pokud budeme vycházet z průměru kotouče 230 mm a plynulého startu, měli bychom zvýraznit několik možností.

Popis bulharského Makita 9069 SF

Tento model vybavení lze zakoupit za 7500 rublů. Přístroj se používá k čištění povrchů a brousících materiálů. Pomocí tohoto přístroje můžete řezat díly z různých materiálů.

Mlýnka je poháněna motorem, jehož výkon je 2000 W. Výměna uhlíkových kartáčů může být velmi rychlá, tato možnost je zajištěna externím umístěním technické jednotky. Výměna disků je velmi jednoduchá, je zaručena pomocí tlačítka vřetena.

Technické specifikace

Výše popsaná bulharská "Makita 230" s hladkým počátkem má vynikající technické vlastnosti. Přístroj váží 5, 3 kg. Konstrukce zajišťuje přítomnost superruby. Délka kabelu dosahuje 2, 5 m.

Nemůžete se obávat, že se motor v procesu práce přehřívá, protože je chráněn před tímto potížím. Měli byste však věnovat pozornost skutečnosti, že při zablokování disku nemůžete funkci zámku vřetena používat, protože tato možnost není v přístroji. Počet otáček za minutu dosahuje 6600.

Modelové recenze

Bulharská "Makita" 230 mm 9069 SF má podle zákazníků řadu výhod, mezi nimi je třeba zdůraznit:

 • snadné použití;
 • schopnost řídit práci;
 • bezpečnost;
 • dvojitá ochranná izolace;
 • ochrana ložisek a motoru před znečištěním.

Pokud jde o pohodlné ovládání, je vybavena držadlem, které lze instalovat nahoře, vlevo nebo vpravo. To vám umožňuje zvolit polohu, která je vhodná pro práci. Bezpečnost je zaručena ochranným krytem, ​​který chrání obsluhu před prachem a jiskrami. Je třeba zmínit také možnost kontroly práce. Hlavní rukojeť má obvod malého průměru a je vybaven ovládacími prvky.

Popis úhlové brusky značky GA 9040 SF01

Chcete-li zakoupit stroj pro štěpení a povrchovou úpravu, měli byste si přečíst recenze o brousících strojcích Makit 230 mm. Velkým příkladem je model uvedený v podtitulcích. Jeho cena je 11 700 rublů. Zařízení je navrženo pro práci s betonovými a pevnými kovy.

Pomocí tohoto přístroje můžete vyčistit, brousit, řezat a ořezat. Zařízení je vybaveno spolehlivým motorem s výkonem 2600 wattů. Rukojeť má funkci proti vibracím, která poskytuje pohodlné ovládání nástroje. Pro bezpečné výměnu brusných kotoučů výrobce dodal zařízení zámkem vřetena.

Technické specifikace

Po přezkoumání vlastností brusky "Makita" 230 mm můžete pochopit, že toto zařízení má mnoho výhod. Mezi nimi je třeba zdůraznit:

 • hladký start;
 • přítomnost vibru;
 • superflange;
 • příležitost pracovat na kameni a betonu.

Je však třeba mít na paměti, že zařízení má své nevýhody, mezi které patří nepřítomnost rychlouzavírací matice, elektronické nastavení otáček a také možnost udržování konstantních otáček pod zatížením.

Modelové recenze

Před zakoupením spotřebitelé často věnují pozornost názorům uživatelů, kteří již využívají tento nebo tento model zařízení. Můžete také sledovat jejich příklad a přečíst si recenze o brusce Makit 230 mm GA 9040 SF01. Z nich můžete pochopit, že toto zařízení zajišťuje schopnost řídit práci, má nízkou úroveň vibrací a zaručuje rychlý přístup ke kartáčům. Budete moci použít spojovací spojku, stejně jako otočnou rukojeť, která je určena pro hlavní práci.

Porovnání modelu 9069 SF od výrobce "Makita" s mlýnem Ryobi EAG2000RS

Abyste nepochybili o volbě, měli byste srovnávat brusky od nejméně dvou různých výrobců. Jako příklad mohou existovat modely, které byly zmíněny v podtitulcích. V mnoha ohledech jsou podobné. Ale cena nástroje Ryobi je poněkud nižší a činí 6300 rublů. proti 7500 rub. Hmotnost poslední verze zařízení je více, to se rovná 6 kg, což znamená, že bude s ním poněkud těžší pracovat, než u zařízení s hmotností 5, 3 kg.

Neexistuje žádná ochrana proti nezamýšlenému spuštění v úhlu broušení od společnosti Makit, ale nástroj Ryobi má volbu, kterou spotřebitelé velmi oceňují. Udržení konstantní rychlosti při zatížení není v žádném modelu.

Pokud se díváte na brousící stroj Makit o více než 230 mm, pak budete schopni pochopit, že je dodáván výrobcem v krabici, zatímco model EAG2000RS je skvělý pro lidi, kteří jsou zvyklí pracovat mimo dům.

Ryobi také vyhraje, pokud jde o nastavení skříně bez nástrojů. Neexistuje však žádné vibrační pera pro toto zařízení, stejně jako zámek vřetena, když je disko zabaveno. Výkon těchto dvou úhloměrů je stejný a činí 2000 wattů. V žádném modelu není žádná rychlá pojistná matice. To platí také pro elektronické řízení rychlosti. Pokud máte zájem o počet otáček za minutu, pak u brusky Makit 230 mm to je 6600 versus 6000 v Ryobi.

Na závěr

Jednou z hlavních charakteristik úhlové brusky je síla. Důležité je věnovat pozornost i další funkcionalitě. Bulharská "Makita" 230 mm je k prodeji v několika modelech. Pokud se na ně podíváte, můžete udělat správnou volbu.

Chcete-li vyřešit každodenní problémy s tímto nástrojem, není potřeba nakupovat zařízení s komplexní funkčností, protože bude vážit více a náklady budou vyšší.