opravy

Jak nainstalovat nástěnný mycí automat do vlastních rukou: pokyny a fotografie

Anonim

Mytí je nesmírně důležitý atribut v každé kuchyni. Dnes existuje obrovské množství modelů, ale každá verze má své vlastní výhody a vlastnosti. Nejčastěji se majitelé prostorné kuchyně rozhodnou nainstalovat hlavový umyvadlo, jelikož pro tuto myšlenku lze použít různé možnosti. Hlavní věc je připravit předem všechny potřebné nástroje a materiály.

Stručný popis

Moderní sortiment kuchyňských umyvadel působí svým rozmanitostí. Konečná volba závisí na přání kupujícího, designu prostor a požadovaných rozměrech. Odborníci identifikují několik klíčových parametrů:

 • Materiál. Výrobci často používají nerezovou ocel s chromovaným nebo niklovaným povlakem, stejně jako keramickou žula, sklo, akrylát.
 • Fixační metoda. Umyvadla jsou namontována, nad hlavou a vestavěna. První možnost dnes není téměř nikdy použita, protože produkt bude vypadat harmonicky pouze ve veřejných institucích a společných bytech.
 • Formulář. Moderní technologie umožňují vytvářet oválné, kulaté, obdélníkové, čtvercové a úhlové modely.
 • Umístění směšovače. Koupená baterie může být instalována na stěnu nebo umyvadlo.
 • Doplňkové prvky stupně. Uživatel může samoobslužné mytí na skříňce nainstalovat vlastním rukama a potom přidat kohoutek do pračky a vodních filtrů.

Nejoblíbenější dnes jsou nerezové umyvadla. Je-li výrobek vysoce kvalitní, je magnet pevně uchycen, jinak se výrobek může zhoršit před časem stanoveným výrobcem.

Požadované nástroje

Pokud je velitel určen pouze správnou instalací zakoupeného mycího automatu, je nutné si uvědomit, že pro opravu modelu faktury není nutné kupovat speciální nástroje. Pro vkládání výrobku do laminované pracovní desky z odolného MDF nebo dřevotřísky je nutné předem připravit základní přípravky:

 • Sada šroubováků různých velikostí.
 • Standardní vrtací vrtačka se sadou vrtáků různých průměrů.
 • Akrylový nebo silikonový tmel, vysoce kvalitní těsnění.
 • Pilová pila nebo pila na dřevo.
 • Pravítko, značka, měřicí páska.

Stojí za zmínku, že používání pilového pásu k rychlému vybudování potřebného střihu v stolku je velmi obtížné. Velitel bude muset vynaložit velké úsilí, ale konečná kvalita práce zůstane na nejnižší úrovni. Pokud není jiná cesta, je lepší použít látku s jemným zubem.

Přípravné práce

Před instalací umyvadla z nerezové oceli je nutné pečlivě nasadit všechny problémy pro každý sifon a směšovač. Když je konstrukce pevně upevněna ke skříni, bude to mnohem obtížnější. Pokud master používá dřevotřísku, pak musí poskytnout dodatečnou ochranu. Horní konce jsou ošetřeny silikonem, který bude dál odpuzovat vlhkost.

Správně nainstalujte fakturu v kuchyňské nádobě, pokud dodržujete následující schéma:

 • Z hustého materiálu je třeba vytvořit šablonu ve tvaru zakoupeného produktu. Příspěvek je 2 centimetry.
 • Měli byste se rozhodnout pro přesnou konfiguraci dalších prvků na stole. Je třeba pečlivě promyslet tuto nebo tu pozici.
 • Ochrana před pracovním stolem. Celý prostor kolem nainstalovaného produktu musí být ošetřen maskovací páskou (to pomůže zamezit poškrábání).
 • Pomocí konvenčního vrtačku je třeba vytvořit počáteční body a úhledně je spojit se sektem, aby se změnil na malou mezeru.
 • Na řez se aplikuje tenká vrstva červeného těsnění, po níž můžete nainstalovat samonakládací pračku. Nadbytečné prostředky jsou odstraněny a struktura by měla mít čas na opravu. Zbývá pouze připojení kanalizace a zásobování vodou.

Aplikace lepidla

Nezávisle nainstalujte a zabezpečte mytí faktur a můžete použít dostupné nástroje. Použití lepidla je však přípustné, pouze pokud se stávající sklep dokonale shoduje s vlastním dřezem. Produkt bude umístěn nahoře a žebra budou skryta na podstavci. Je nutné aplikovat velké množství lepidla, které je rozšiřuje po celé kontaktní ploše. To zabraňuje průniku destruktivní vlhkosti dovnitř.

Výkonné dřevěné tyče

Pokud nemá master na ručním upevnění rohy nebo se na povrchu rámu podstavce nacházejí různé závady, můžete správně nainstalovat podložku podkladu pomocí polotovarů z pevného pole. Pro práci budete potřebovat:

 • Nábytkové rohy.
 • Dřevěné tyče vhodné velikosti.
 • Šrouby nebo malé nehty.

V první fázi je pevná montážní plocha nutně konstruována ve formě standardního pravoúhlého rámu. V budoucnu bude tento detail sloužit jako horní rám stánku. Díky tomu mistr může skrýt všechny nesrovnalosti. Po sestavení jsou tyče umístěny v krabici podložky. Výrobek musí být upevněn ocelovými rohy po obvodu. Teprve poté můžete nainstalovat podložku na skříň.

Standardní montážní úhly

Instalovat kuchyňský dřez může být mnohem rychlejší, pokud používáte tyto ocelové části. Nejčastěji jsou rohy připojeny k umyvadlu. U běžného produktu není třeba více než pět klipů, které jsou upevněny výhradně na vnější straně stojanu. Vzhledem k tomu, že tloušťka stěny dřevěného výrobku zřídka přesahuje 19 mm, by šrouby měly být 17 milimetrů. Tradiční schéma je následující:

 • Je nutné šrouby pouze šroubovat 5 mm.
 • Připojeno k úhlům při montáži obrobku.
 • Není nutné šrouby dotáhnout až do konce, takže nakonec byla možnost nastavení.
 • Instalace mytí nad hlavou je nutná, aby byl v hloubce kovového rohu ukryt nejmocnější šroub.
 • V závěrečné fázi jsou všechny prvky pečlivě uchyceny tak, aby konstrukce byla co možná silná a trvanlivá.

Držák základny

Pro správnou instalaci podložky musíte předem připravit všechny potřebné otvory. Nejlepší je použít standardní šablonu a při její nepřítomnosti můžete jednoduše připevnit držáky k části stěny, do které se bude umístit dřez. Pomocí obvyklých značek jsou označeny všechny potřebné body. Díry lépe připravit vrtačku s vrtákem, který je vybavený pobeditovým hrotem. Celkový průměr trubky musí být větší než pracovní drážka. Jakmile jsou hmoždinky na svém místě, můžete se opřít o konzoly a utáhnout šrouby. Pro zaručenou fixaci do otvorů je třeba nalít trochu lepidla.

Během instalace samotného dřezu je nutné zajistit, aby horní kolík těsně zapadl do otvoru v dolní rovině základny. K pokrytí pláště nepraskne, opatrně pod všemi maticemi vložte speciální gumové kroužky.

Připojení kanalizačních trubek

Velitel by měl tento proces přistupovat co nejodpovědněji. Konce připojených potrubí musí odpovídat, výsledná vzdálenost mezi nimi zřídka přesahuje dva milimetry. Zasunutá spojovací matice se musí volně otáčet z ruky i v okamžiku nastavení hlavního závitu. Výrobek by měl být postupně navinut, ale neměl byste vynakládat velké úsilí. V opačném případě můžete jednoduše zlomit všechny otáčky, čímž přerušíte těsnost fixace.

Jímku lze umístit kvalifikovaně pouze tehdy, když není mixážní prvek během provozu. Nepřesné pohyby mohou způsobit deformaci konstrukce, což vede k vytvoření mezery v těsnění. Pásy těsnicího prostředku musí být rozmazané lněným olejem nebo olejovým nátěrem, což zvýší konečnou provozní dobu potrubí.

Montážní technika

V první fázi je nutné namontovat směšovač s ohebnou hadicí pro napájení čisté vody, stejně jako sifon v dřezu. Díky tomu je možné výrazně zjednodušit všechna další připojení k vodovodnímu a kanalizačnímu systému. V mnoha domácnostech instalují dřevěný kovový dřezy s dlouhou životností na dřevěný rám. Takové výrobky jsou v 99% všech případů vybaveny vodícími kolíky. V horním konci stěny skříně jsou vyvrtány montážní otvory, aby se na čepy našly dřevěný rám.

Mírně odlišná montážní technologie určená pro dřezy bez rámu. V počáteční fázi může majster umístit dřevěné bloky vhodné velikosti kolem obvodu a uložit je na rohy nábytku. Můžete také použít upevňovací prvky ve tvaru písmene L vyrobené z odolného plastu nebo kovu. Jedna strana výrobku by měla mít zkosený otvor. Je třeba poznamenat, že zevnitř dřevěného sloupu ve vzdálenosti 1, 5 cm od horního konce jsou čtyři silné šrouby nutně zašroubovány podél okrajů. Teprve po instalaci umyvadla na samořezné šrouby nanášejí předem připravený upevňovací roh přes otvor ve štěrbině. Druhá strana nutně leží na zakřivené hraně umyvadla.

Pokud se upevňovací prvek pohyboval podél šikmé štěrbiny, pak horní polovina upevňovacího rohu jemně klesá, v důsledku toho je okraj dřezů přitlačován k boční stěně podstavce. Zadní konec skříně může být dodatečně rozmazán těsnícím, silikonovým nebo jiným vodu odpuzujícím materiálem. Některé moderní modely dřezu se mohou pochlubit čtyřmi montážními otvory s úzkými štěrbinami v zakřiveném vnitřním prostoru. V této situaci by horní konec sloupu měl obsahovat čtyři šrouby se směrem k montážním otvorům.

Klíčové nuance

Odborníci vždy věnují pozornost začátečníkům skutečnosti, že bez zvláštního klíče budou všechny operace s ocelovou maticí na ocelové baterii instalované pod umyvadlem prostě nerealistické. Tyto manipulace jsou možné pouze s odstraněním praní. Aby nedošlo k poškození výrobku, je nutné připravit nit z ocelových trubek, na kterém bude možné spojky našroubovat. Je třeba ustoupit od zadečku na tři řádky, aby se jemně navinula vlákna lnu v rostoucím množství ve směru hodinových ručiček. Takové problémy jsou v plastových trubkách zcela vyloučeny. Pokud byla těsnění již použita, musí být zcela odstraněna a drážky musí být vyčištěny pomocí šroubu.

Závěrečné práce

Po všech provedených manipulacích zůstává pouze připojit sifon k hlavní kanalizaci. K zdroju horké a studené vody jsou připojeny pružné spoje ze směšovače. Poté můžete plynule otevřít uzavírací ventily k použití instalovaného návrhu pro jeho zamýšlený účel. Pokud řemeslníci nechtějí ztrácet čas, pak můžete nainstalovat Paulovou podložku s pravidelným upevňovacím zařízením, které vypadá jako hák pro zavěšení na zeď. Ale v této situaci by měly být odpovídající otvory provedeny v zadní části dřezu. A samotná skříňka může být umístěna pod umyvadlo, ale jako samostatný prvek.