nástrojů a zařízení

Septik: recenze, vlastnosti aplikace a efektivita

Anonim

Při budování předměstských nemovitostí budou její majitelé jistě čelit potřebě řešit otázku poskytování komunikace. Pokud v případě problémů s elektřinou obvykle nevzniká, může být centrální kanalizace v určité oblasti nedostupná. V tomto případě je implementováno zařízení typu autonomní systém.

Aby bylo možné zvolit nejlepší model septiku, je nutné se seznámit s názory spotřebitelů. Moderní výrobci nabízejí obrovský výběr čistíren odpadních vod. Jako jeden z vůdců je septik "Tank", recenze, které si můžete přečíst v článku.

Popis

Instalace zvenčí je odlitý obdélníkový kontejner, který je rozdělen na několik oddílů uvnitř. Jednou z důležitých výhod je vysoká životnost pouzdra. Stěny mají zvýšenou tloušťku a vyztužení žeber. Pokud je instalace systému prováděna za normálních geologických podmínek, neměli by být přijata další opatření k ochraně těla. V opačném případě musíte vytvořit bariéru, která eliminuje poškození. Práce zahrnují betonování jámy.

Pozitivní recenze

Než si vyberete, musíte si přečíst recenze od spotřebitelů. Mezi pozitivní výhody kupujících patří síla popsaného systému. Tato funkce je velmi důležitá, protože mnoho moderních spotřebitelů nedůvěřuje plastům, protože věří, že jde o spíše křehký materiál.

Možná si také myslíte, že není schopen odolat vysokým nákladům. Jak však ukazuje praxe, "Tank" má odlévané bezešvé tělo o tloušťce stěny 16 mm. Takové vlastnosti trupu mu umožňují odolat vysokým zatížením půdy.

Další názory na profesionály

Recenze o septiku "Tank" také říkají, že je docela praktické. Cena takového zařízení je zcela přijatelná. Samotný systém má poměrně dlouhou životnost. Výrobce tvrdí, že septik může trvat déle než 50 let. Podle zákazníků je popsaný čistící systém poměrně spolehlivý. Všechny jeho smáčené části jsou vyrobeny z materiálu, který je vysoce odolný proti korozi.

Návrh nemá složité uzly, které by mohly časem selhat. Po přečtení recenzí o septiku "Tank" můžete pochopit, že poskytuje také snadnou instalaci. Tyto práce nejsou doprovázeny potížemi - instalace trvá jen několik dní.

Nezměnitelnost a efektivita

Nemluvě o energetické nezávislosti. "Tank" nezabezpečuje potřebu připojení napájení, což je v takových podmínkách, jako je prázdninová vesnice, velmi důležité. Navíc nemusíte platit za další kilowatty. Kupující často volí tento systém z důvodu, že poskytuje vysoký stupeň čištění. Odpadní voda prochází několika stupni a výstupem je voda, která je 75% bez nečistot. Jakmile kapalina projde infiltračním zařízením, vyčistí se na 98%, takže může být použita pro technické potřeby.

Negativní recenze

Recenze septiku "Tank" není vždy pozitivní. Například spotřebitelé se opravdu nelíbí, že pro normální provoz systému je nutné jej čas od času vyčistit. Majitelé se potýkají s tím, že potřebují zavolat podtlakové vozíky, což je doprovázeno potřebou zajistit volný průchod do septiku. Tato okolnost nemusí být zcela výhodná, pokud se instalace provádí ve vesnici, která se nachází ve značné vzdálenosti od města.

Pokud není čištění provedeno včas, sediment je stlačen a zhutněn. Spotřebitelé zdůrazňují, že se časem akumuluje tolik, že objem komor se snižuje, stejně jako výkon septiku. Pro prodloužení doby mezi vyčištěním odborníci doporučují použití bakteriálních přísad. Tyto léky snižují množství tuhého sedimentu a uživatel se potýká s nutností volat assenizátorský stroj nestojí za to často.

Recenze vlastníků o septiku "Tank" také říkají, že systém má spíše důležitou nevýhodu - nutnost připravit jámu. Pokud je v arzenálu vybavení pro zemní práce, nesmí to být žádné problémy, ale pokud děláte práci ručně, proces může být potlačen.

Instalace by měla rovněž zohledňovat geologické vlastnosti půdy, stejně jako výskyt podzemních vod. Je-li tekutina vysoká, může septická nádrž vytvářet problémy. Při plnění jámy s vodou může vzhled plavat. Často se podle spotřebitelů to stává během jarní povodně, což vede ke zničení spojení trupu s odchozími a vhodnými potrubími.

Při instalaci na vysokou úroveň podzemní vody a v podmínkách, kde převládá jílovitá půda, vyčištěná voda může uniknout špatně a zůstává uvnitř. Spotřebitelé považují tuto funkci návrhu za obrovské mínus.

Co jiného je důležité věnovat pozornost

Při čtení negativních recenzí o septiku "Tank" se také dozvíte, že chemický způsob čištění v tomto případě není používán. Mohlo by to umožnit bojovat s nepříjemným zápachem. To vše vede k potřebě využívat služby aspenzátorových strojů. Odborníci provádí biologické čištění filtrů a uvolňují systém z odpadu. Pouze tyto události podle spotřebitelů umožňují zbavit strukturu nepříjemného zápachu, který je doprovázen dodatečnými náklady.

Funkce aplikace

Systém popsaný v pasu poskytuje úroveň čištění odpadních vod až do výše 80%. To naznačuje, že je zapotřebí další terciální úprava půdy při odstraňování odpadních vod přes vrstvu štěrku do půdy. V tomto ohledu výrobce dodává trh se čtyřmi montážními systémy.

První má drenážní potrubí. Tato schéma je klasická a je určena pro instalaci s normální absorpcí půdy. Hlavní nevýhodou tohoto systému je potřeba vybavit filtrační pole. Jeho rozloha by měla činit 30 m 2 . Z tohoto důvodu lze tyto konstrukce použít pouze pro domy, které se nacházejí ve velkých prostorách.

Recenze a názory na septik "Tank" naznačují, že můžete najít systém s infiltrátem v prodeji. Jedná se o alternativu k odvodňovací trubce. Podobné řešení se používá pro malé plochy. Infiltrační nádrž je beztřížná nádrž, která může nahradit asi 36 m drenážních trubek.

Můžete si zakoupit konstrukci s filtrační studnou, která je instalována v písečné půdě s nízkým polohou podzemních vod. Filtrační jamka je levný a jednoduchá výměna filtračního pole.

Septik může mít infiltrátor a mezikruží. Stanovit takovou strukturu může být v půdě s vysokou úrovní podzemní vody. V takovém případě do studny proudí voda, odkud bude čerpána z čerpadla a vnikne do země. Montážní práce zajišťují umístění trupu tak, aby její okraj nepřekročil 1 m od nuly země.

Další doporučení pro práci

Při montáži chránit nádobu před poškozením. Zaspí a půda je zhutněna, což se děje ručně, protože technika může být použita pouze při kopání jámy. Výsadba stromů je povolena 3 m od nádrže a filtrační plocha by měla být umístěna 15 m od vrtů a vrtů. Přes septik by neměly procházet cesty přepravy motorů. Pokud to nelze vyloučit, je septik chráněn naléváním železobetonu zhora. Jeho tloušťka by měla být 25 cm.

Recenze septiku "Universal"

V závislosti na toku vody v domě, je výběr septiku. Výrobce nabízí na prodej několik modelů. Mimo jiné by se měla zvýraznit tanková septika Tank Universal, která byste si mohli přečíst níže. Tento model má podle spotřebitele minimální výkon a kompaktní rozměry. Objem komory je 1000 litrů. Konstrukce je určena pro servis 2 uživatelů.

Je-li v domě 3 osoby, měli byste zvolit model "Universal 1.5". V tomto případě mají komory 1, 5 metru krychlových kapaliny. "Universal 2" má podle zákazníků průměrný výkon a celkový objem dosahuje 2 000 litrů. Tato čistírna bude schopna sloužit asi 4 osobám.

Čtení recenzí majitelů septiků "Tank", můžete pochopit, že existují silnější modely v prodeji. Například "Univerzální 2.5". Celkový objem v tomto případě je 2, 5 krychlových metrů a systém bude schopen sloužit 5 osobám. Pokud bydlí v domě až 6 lidí, systém by měl již obsahovat asi 3000 litrů. V takovém případě byste měli zvolit "Universal 3". Nejobjemnější model je "Universal 4". Tato verze řady má velikost komor, která může obsahovat až 4000 litrů. Tento návrh slouží až 8 uživatelům.

Po přečtení uživatelských recenzí o septiku "Tank" se dozvíte, že jedinečnost řady popsané výše spočívá ve výkonu modelu, který lze kdykoli zvýšit. Zařízení mají jednoduché zařízení a design má modularitu. To řeší problém likvidace odpadu. Takže pokud jste v první fázi výstavby instalovali nízkokapacitní model a zvýšíte tok vody, který chcete nainstalovat další modul, můžete zvýšit hlasitost kamery na požadovanou úroveň.

Na závěr

Přehled nedostatků septiku "Tank" a jeho výhody pro mnoho spotřebitelů vám umožní udělat správnou volbu. Měli byste věnovat pozornost skutečnosti, že spotřebitelé považují tyto návrhy za spolehlivé a snadné je udržet. Poskytují vysokou kvalitu čištění a umožňují zvýšení kapacity systému v jakémkoli období provozu instalací nových modulů.