zahradnictví

Květina, která vypadá jako pivoňka. Jaké jsou jména květin jako pivoňky

Anonim

Pivoňky jsou častými hosty v zahradách a na venkově. Jejich svěží květiny a jemná vůně jsou často spojovány s zkouškami a poslední zvon ve škole. Krátké kvetení jednou za rok je možná hlavní nevýhodou této krásné květiny. Kvůli tomu také vytváří potíže pro floristy: mnoho nevěství chtějí vidět pivoňku ve svatební kytici a je to téměř nemožné nebo velmi drahé to udělat na podzim nebo v zimě.

Ale tato situace není beznadějná. Aby pomohli zahradníkům, jezdci a okouzlující nevěsty přicházejí s květinami, které vypadají jako pivoňky. Jak se tyto rostliny volají a jak vypadají, dozvíte se později v článku.

Krásná dvojčata

Nejčastěji se jako alternativa k pivoňce rozhoduje ranunculus. Tato rostlina pochází z rodiny skořápky, přesněji řečeno, jde o asijskou bonbónu. Na rozdíl od vašeho příbuzného z oblasti, kterého jste potkali na trávníku mimo město, má svěží pupeny, které přicházejí v různých odstínech - od jemných pastelových až po dramatické fialové-fialové. Tato květina, podobná pivoňce a růži, kvete od června do srpna, některé druhy kvetou až do října a začátkem listopadu. Mnoho nevěst se také líbí bílý ranunculus, který kvete brzy na jaře.

Bud je menší než pivoňka, svěží, jemné okvětní lístky jsou uspořádány v kruhu a často odkrývají zelené nebo černé tyčinky, které dávají krásný kontrast k celkovému spektru květů.

Mnohostranné krásy

Zdá se, že každý ví, jak vypadá pivoňka a růže. Nic co dělat, ne? A ne. Mezi růžemi jsou květiny jako pivoňky. Tyto odrůdy jsou:

  • Sladká Julie - květ s tímto jemným jménem má velmi svěží vícevrstvý pupen a jeho vůně je prostě božská. Kvete během léta a na podzim.
  • Eden Rose - odrůda s velkými dvojitými květy, lehkou vůní a velmi dlouhým květem.
  • Květenská růžice (Rose de Mai) je typ šípky s ohromující vůní, z níž se vyrábí růže. Tato květina, podobná pivoně, má velmi velký pupen s množstvím okvětních lístků, nejčastěji má bledě růžovou barvu, ale také červené fialové odstíny.
  • Růže z Austinu nebo anglické růže - i přes skutečnost, že jeho pupen je téměř třikrát menší než pivoňka ve velikosti, jsou často zmateni. Ve skutečnosti existuje mnoho poddruhů této květiny a jejich doba kvetení je velmi široká. Jejich vůně je jasná a nasycená, protože chovatelka na prvním místě dává tvar a vůni rostliny. Navíc charakteristickým rysem "stonky" jsou dvě období květu za rok.

Mnoho růží růst krásně ve sklenících, takže jsou celkově celoroční alternativou k pivoňkám. Tyto odrůdy jsou pouze částí druhu, ve kterém květy připomínají pivoňky. Ve skutečnosti jsou mnohem víc.

Nejen 8. března

Tradiční jsou tulipány spojené s naším dnem. Ale taková květina, podobná pivoňce, dokáže vyzdobit svatební kytici.

Terry tulipány jsou v různých odstínech a pompách. Mezi nimi existují dvě skupiny květin, v závislosti na období kvetení. Časné pupeny se liší v průměru až 8 cm v průměru a špičaté okvětní lístky, zatímco později pupeny jsou až 12 cm v průměru se zaoblenými okvětními lístky. Výška květu je také odlišná - první vyroste až 40 cm a druhá až 60 cm.

Nekonvenční volba

Existují ještě více exotických možností. Například, eustoma má květinu, která vypadá jako pivoňka, ale tvar pupku je trochu jiný - ve formě zvonu, a je mnohem menší. V kytici vypadá jemně a romanticky. Na stonku může být několik květin, které stojí ve váze po delší dobu - až 2 týdny. Po úplném rozkvětu je eustoma velmi podobný malým pivonkám. Jeho kvetení začíná v červnu a pokračuje až do začátku podzimu.

Makový makro ve tvaru pionu, který je speciálně chován tak, aby napodoboval pivoňku. Na rozdíl od příbuzného pole, má spoustu jemných jemných okvětních lístků.

Bílé teriové hřebíky mohou také hrát tuto roli. Samy o sobě jsou příliš malé, ale několik propojených pupenů dává květinu, která vypadá jako pivoňka.

Ne podobný v podobě okvětních lístků, ale některé odrůdy chryzantémy nejsou ve své okázalosti a objemu horší. Začnou kvetou v pozdním létě a předtím, než nám první kráska udeří mráz. Pivoňovitá květina se nachází v Antonov, Shamrock, Regina White, White Korean.

Mezi kaméliemi se nachází svěží bud. Existují dokonce i speciální odrůdy podobné pivonám.

Dahlia má také poddruhy s bujnými frotémi pupeny, zaoblenými okvětními lístky a světle růžovou barvou.