zahradnictví

Cibule Hercules: popis odrůdy, recenze

Anonim

Každý zahradník chce, aby jeho plodina byla bohatá. Na toto léto se věnuje spousta času výběru osiva. Dobře ustálená cibule Hercules. Popis odrůdy obsahuje podrobné specifikace a pravidla péče. Tento luk je považován za standard kvality a plodnosti. Jaké jsou jeho výhody oproti jiným odrůdám?

Klíčové výhody

  1. Sotva je zahradník, který litoval, že rodí cibuli Herkules. Popis odrůdy označuje vysokou úrodnost rostliny. S pozemkem o velikosti 1 čtverečního. m. může sbírat až 8 kg cibule. To je poměrně velké množství ve srovnání s podobnými ukazateli jiných odrůd.

  2. Navíc byla tato odrůda cibule chována speciálně pro dlouhodobé skladování. Profesionální holandští chovatelé pracovali na této cenné kvalitě. Podmínkou důkladného vyschnutí cibule Hercules (popis odrůdy, fotografie, kterou najdete v tomto článku) lze skladovat po velmi dlouhou dobu bez ztráty svých prospěšných vlastností.
  3. Odrůda je charakterizována odolností vůči chorobám a všem druhům škůdců. Na něm se netvoří tolik šípů, jako u jiných odrůd cibule, které jistě potěší zahradníka.
  4. Silný kořenový systém umožňuje odrůdě Hercules, aby se nemusilo bát sucha.
  5. Cibule má příjemnou, ostrou chuť.

Kdysi rostl cibule Herkules

Obvykle rostliny začínají na jaře. Není výjimkou a luk Hercules. Popis odrůdy obsahuje doporučení týkající se doby vysazování.

Když zjistíte, že teplota vzduchu neklesla pod + 10 ° C, můžete začít s vysazováním cibule. Přes to, že Herkules je časná odrůda, je tato rostlina velmi teplomilná.

Cibule by měly být vysazeny na plochém pozemku s bohatým osvětlením. Nížiny pro tuto odrůdu nejsou vhodné, protože tam hromadí vlhkost. V takových podmínkách se rostlina nebude skladovat dlouho.

Malé sady lze vysadit před zimním obdobím. Toto by mělo být provedeno 2, 5-3 týdnů před nástupem mrazu. Taková luk bude odolnější vůči tvorbě šipek a může být uložena po velmi dlouhou dobu.

Půda pro výsadbu cibule Hercules

Je nutné předem připravit půdu před vysazením cibule Hercules. Popis odrůdy sestavují odborníci, kteří nedoporučují výsadbu v příliš vlhké půdě a ve stinných oblastech.

Lůžka musí být připravena předem. Země by měla být drážkovaná a všechny plevele odstraněny. V závislosti na stavu půdy je nutné do něj přidat humus a minerální hnojiva.

Pokud je půda jemnozrnná, doporučuje se pro ni vyrobit následující hnojivo: na 1 m2 m. země, kterou potřebujete ke smíchání 4 kg humusu s lžící superfosfátu, čajové lžičky močoviny a 5 kg rašeliny.

Je lepší oplodnit písečnou půdu se směsí rašeliny, 2 kbelíky, humusového kbelíku a přidat lžíci močoviny a superfosfátu.

Po přidání hnojiv by měla být postel pokryta průhledným filmem a nechat se zahřívat po dobu 5 dnů.

Výsadba a péče

Když je lůžko zcela připraveno k výsadbě, můžete pokračovat přímo do procesu. Jak rostlina cibule znáte všechny zahradníky. Stejně tak je třeba jednat, když zasadíte luk Herkules. Popis a fotografie správného přistání naleznete v tomto materiálu.

Hlavně při výsadbě je zajistit, aby vzdálenost mezi řadami byla asi 20 cm. Samotná žárovka musí být od sebe vzdálena 10 cm.

Bow Hercules nepotřebuje zvláštní péči. Úkolem zahradníka je včasné plevelné plevele, které by měly být okamžitě odstraněny ze zahrady, což jim neumožňuje hnilobu.

Do konce srpna se doporučuje peří, aby se ohýbali, aby urychlili proces dozrávání. Faktem je, že do konce léta klesá teplota vzduchu a půda stále zachovává nahromaděné teplo, které luk Herkules obdrží.

Popis odrůdy, recenze zahradníků odpovědět na otázku: co dělat, když peří začnou zbarvit? V takovém případě krmení přijde na záchranu, která je připravena velmi jednoduše. Do lžíce nalijte 10 litrů vody a přidejte lžičku močoviny a sklenici kuřecího hnoje. Na 1 čtverec. m. země by měla být nalita 3 litry hnojiva. Po 2 týdnech oplodněte 2 lžíce nitrofosfátu zředěného v 10 litrech vody (5 litrů roztoku na 1 metr čtvereční).

Cibule skladování Hercules

Po sklizni byste měli připravit místo, kde bude skladována cibule Hercules. Popis odrůdy, fotografie rostliny po dlouhém skladování jsou stanoveny samotnými zemědělci. Na nich lze vidět, že při správném skladování si cibulka zachovává svůj vzhled.

Když vykopnete luk, musíte ho vysušit. Můžete to udělat přímo na otevřeném prostoru za slunečného počasí. Rozemlete film na zem a nalijte cibuli na něj. Rozdělte ji tak, aby ležel v jedné vrstvě, a pak sušení netrvá dlouho.

Volba místa pro skladování cibule by měla být zodpovědná. Musí to být suché. V opačném případě vaše plodina začne hnitět. Teplota v místnosti by měla být udržována v chladném stavu, aby cibule nebyly příliš vlhké.

Cibule Hercules: popis odrůdy, recenze

Bow Hercules, mnozí farmáři věří, že skutečný nález. Nenáročná rostlina nevyžaduje velkou pozornost, ale dává vynikající sklizeň. Doporučuje se v odborných publikacích a webových stránkách. Na fórech mnoho zemědělců sdílí své dojmy a chválí bohatou sklizeň.

Mnozí si uvědomují plodnost odrůdy. Trvá až do příští sklizně. Na trhu je tato cibule v důsledku své chuti velmi žádaná. Je příjemné ji používat čerstvě a přidává se k polévkám a jiným pokrmům.

Pozitivní recenze cibule Hercules způsobí, že zahradníci chtějí získat tuto odrůdu a rostliny na svých pozemcích. Dnes je považován za jeden z nejlepších a má velké výhody oproti jiným odrůdám.

Nyní víte, proč farmáři milují Herkules tolik cibule. Popis odrůdy, o tom, jak ho nechat a jak se o něj starat, řekli jsme vám. Pokud uděláte všechno v pořádku, budete si moci po dlouhou dobu poskytnout užitečnou a chutnou sklizeň. Cibule jsou nasycené vitamíny a velmi užitečné pro lidské tělo.