zahradnictví

Sladká okurka, meloun hruška, nebo Co je pepino: ovoce nebo zeleniny?

Anonim

Na trzích mnoha jihoamerických zemí je pepino známé a obyčejné ovoce, stejně jako brambory. V evropských a asijských zemích se však začíná získávat popularitu a ještě více jako exotický dárek gurmánovi nebo slané přísadě v pokrmech slavných restaurací.

Zřídka najdete taková ovoce v našich obchodech, ale nadšenci zahradníci již pěstují pepino na parapety městských bytů, ve sklenících a dokonce i na volném poli!

Botanický popis

Pepino je ovocem rodiny Bean, která zahrnuje rajčata, lilky a papriky. V Jižní Americe (ve své vlasti) se jedná o trvalý keř, který vypadá podobně jako divoká rajčata s tmavě zelenými, silně rozřezanými listy. Tato rostlina s dobrou péčí může dosáhnout výšku 1, 5 metru. Kořenový systém pepino je klíčový a velmi citlivý na nedostatečnou saturaci půdy vzduchem.

Během kvetení se tvoří květenství - kartáč s velkým množstvím květin podobných bramborám. Pepino rostlina je překvapující, že i na jednom křoví se mohou tvořit plody různých barev a tvarů - od kuželovitých až po téměř kruhové. Plodem této rostliny je bobule s hmotností od 50 do 700 g. V jejím středu se nachází malá rovina plná malých semen. V blízkosti stonku je povrch lehce stlačený. Žádné další ovoce nelze porovnávat s pepino v barvě, na obrázku níže to potvrzuje. Barva zralého ovoce může být v závislosti na odrůdě jak světle žluté, tak i citrónové a smetanové s mnoha světle purpurovými podélnými pruhy a skvrnami.

Není náhoda, že se také nazývá hrubě meloun, protože šťavnaté kyselé sladké žlutozelené tělo připomíná chuť hrušky nebo melounu v mnoha, s lehkým náznakem tropického ovoce. Dnes chovatelé chovali nové odrůdy pepino, ovoce má vůni manga.

Trochu historie

Na počátku 20. století, během archeologických prací v okolí peruánského města Nazca, vědci objevili rituální hliněné nádoby ze začátku prvního tisíciletí před naším letopočtem. e., vypadá velmi podobně jako plody pepino. Toto ovoce, očividně, bylo nejen známé, ale také kultivovalo starověké inky.

V roce 1785 navštívil Andre Tuen, zahradník královské zahrady v Paříži, hruškovou hrušku do Evropy. Britský vědec William Ayton v roce 1789 popsal a dal mu specifické jméno Pepino, Solanum muricatum Ait. O sto let později se papež dostal do Ruska a již v roce 1890 byl předveden na veletrhu zemědělské výstavy v St. Petersburgu. Ruský císař Alexandr III., Který navštívil výstavu, ocenil nevšední kulturu a nařídil vydání vyhlášky na posílaní semen pepino do skleníků. Takže tato exotická rostlina byla pěstována zcela bezpečně až do říjnového puče. Pak téměř po celém století meloun hruška téměř zmizel, protože byl kultivován v několika sklenících jako exponát botanických sbírek.

Chutná a zdravá

Složení pepino mnoha různých minerálů, stopových prvků, pektických látek, organických kyselin a vláken. Vzhledem k přítomnosti draslíku je ovoce vynikajícím preventivním opatřením pro nemoci postihující kardiovaskulární systém. Přítomnost dostatečného množství snadno vstřebatelného jódu v hrušce umožňuje jeho použití v případech onemocnění štítné žlázy. Buničina Pepino má nízkou kyselost a vysoký obsah vláken - je užitečná pro osoby s různými problémy trávicího systému. Kůra tohoto ovoce obsahuje antokyaniny s protizánětlivými, antimikrobiálními a protirakovinovými vlastnostmi.

Kuchařské použití

Zrnitý pepino je poměrně velké ovoce, jehož fotky můžete vidět níže. Jsou široce používány při vaření.

Stojí za zmínku, že přezrálé plody ztrácejí svou chuť, ale čerstvé, s neporušenou hustou kůží, mohou být uchovávány v chladničce asi měsíc. Nezralé pepino jsou uloženy ještě déle, ale jen jejich chuť je horší.

V zemích Jižní Ameriky i v Japonsku je hruška meloun obvykle konzumována jako dezert. Před použitím jemně odtrhněte toto ovoce a odstraňte semena z ovocného jádra.

Na Novém Zélandu se pepínská buničina přidává k rybím a masovým pokrmům, polévkám, omáčkám a různým dezertům, které se používají jako náplň pečení. Kromě toho mohou být konzervované, zmrazené, sušené a vařené z kompoty, džemů a džemů plody melounových hrušek. Nezralé pepino bobule jsou nakládané stejně jako pravidelné okurky a vyrábějí různé konzervované zeleninové saláty.

Jak růst v našich podmínkách?

Naši zahradníci, kteří se dozvěděli o mnoha výhodných vlastnostech této rostliny, se často ptají, jak s námi růst pepino. Nejúspěšnější a přizpůsobené podmínkám našich odrůd jsou považovány za Ramses a Consuelo.

Meloun hrušky se pěstují přes sazenice. Výsev semen se provádí od konce ledna nebo počátkem února do zvlhčené půdní směsi pro rajčata, rozptýlené po povrchu a lehce posypané půdou. Pak uzavřete plodiny sklem nebo filmem. Po výstřelu se objevují, jsou ztenčeny a nejsilnější. Když sazenice rostou na 15-20 cm, jsou sevřeny a po výskytu postranních výhonků jsou transplantovány do nádoby s velkým objemem. Po přelévání jarních mrazů se samičky vysadí do skleníku a stále se o ni starají, jako obyčejné rajčata. Tato kultura nemá ráda teplo, optimální teplota je od +15 o C do +30 o C s vlhkostí kolem 75%.

Cherenkuem

Kromě šíření osiva se pepino může množit řízky. Chcete-li to udělat, musíte mít mateřskou rostlinu, zimovat v zahřátém sklepě nebo na lodžii. Počínaje polovinou února můžete vystřihnout a vystřihnout vrchol výstřelu se sedmi listy. Ujistěte se, že jste odstranili spodní dva listy a zbývající část byla zkrácena o polovinu, abyste snížili odpařování. Pokud jsou mateřské křoviny málo, pak mohou být odřezky získány ze spodní části výhonku a ponechány pět internodů.