udělejte to sami

Velikost ptáků. Jak udělat birdhouse s vlastními rukama

Anonim

Pravděpodobně otcové a dědečkové mnoha z nás v našem dětství vytvořili birdhouses. A dnes, na mnoha stromech, jsou instalovány tyto malé dřevěné domy, ve kterých se ptáci ukrývají. Vytvoření birdhouse s vlastními rukama, jejichž rozměry jsou poměrně malé, je velmi jednoduché, aniž byste museli zásobovat velké množství materiálů nebo nástrojů.

Původ tradice

Pokusy poskytovat bydlení pro ptáky byly od člověka od pradávna. Například v Indii, kde jsou všechny zvířata humánní, byly lžičky tykve zavěšeny na špačky, které byly speciálně pěstovány. V Evropě byla první v Austrálii, která zabila ptáky, v Holandsku. Byly vyrobeny ze dřeva a zároveň byly tak zajímavě vyzdobené, že mohly snadno projít uměleckým dílem. Krásné věže s vyřezávanými ozdobami a štítovou střechou vypadaly velmi jasně a bylo velmi obtížné je vytvořit. To znamená velkou lásku lidí k ptákům a jejich tvorbám. Dnes se ptačí chalupa dělá tolik často, ale stále v mnoha městech a vesnicích lze nalézt.

Příslušenství pro vaření

Je nezbytně nutné, aby děti byly přírodou zaváděny tak, aby se každé dítě vyvíjelo harmonicky a správně od dětství. Měli byste začít s uspořádáním životního prostředí, například vytvořit dům pro ptáky. Velikost birdhouse je taková, že to nevyžaduje mnoho času a speciálních dovedností, aby to dokázalo. Takže musíme najít a vařit:

- okrajová deska o délce jednoho metru, tloušťka 18-25 mm a šířka 200 mm;

- deska na stěnách domu s délkou 800 mm a šířkou 150 mm;

- hřebíky nebo šrouby,

- nástroje (kladiva nebo šroubovák, tužka, pilový kotouč, vrtačka).

Obecně platí, že velikost birdhouse se může lišit v závislosti na tom, jaké možnosti má deska, kterou máte k dispozici.

Nakreslete výkres

Jak víte, v každém stavebním procesu hraje důležitou roli plán nebo projekt. V našem případě vytvoříme jednoduchý výkres, ve kterém budeme čerpat podrobnosti o budoucím domě. Již v této fázi potřebujeme přesné rozměry birdhouse tak, aby desky dobře zapadaly. Poté, co je výkres hotový, přeneseme ho přímo na materiál pomocí čtverce a jednoduché tužky. Všechny podrobnosti by měly být pečlivě a pečlivě rozmístěny, jinak se stěny v dlouhodobém výhledu neprojevují. Získáme sedm polotovarů s parametry, které si nastavíme: dvě boční stěny, dvě - pro vytvoření spodní a dolní části střechy, další tři sloužit jako fasáda a zadní stěna s víkem domu.

Vystřihujeme a pokračujeme k instalaci

Takže, kresba je přenesena na desky, nyní je třeba pečlivě vyříznout detaily a ujistěte se, že je podepsáte, aby nedošlo k nejasnostem. Než budeme budovat ptačí dům, je třeba znovu prověřit rozměry - najednou se některé části doplní chybami. Je důležité nechat vnější a vnitřní strany domu drsné, aby se ptáci mohli držet na nich s drápy a pohybovat se. Na hladké desce se doporučuje dělat zářezy pro pohodlí ptáků. Obvykle jsou typické rozměry ptačího domu následující: šířka - 20 cm, výška - 30 cm, hloubka - 15-20 cm.

Zkontrolovat sedmkrát ...

Než začnete s instalací, stojí za to pečlivě zkontrolovat všechny podrobnosti. Měli by se těsně propojit - to je důležité. Teď vezmeme střední stěnu domu a vyřezáme kulatý otvor. Abyste to udělali, je třeba udělat odrážku nejméně 5 cm od horního okraje. Nakreslíme dvě vzájemně kolmé čáry - průsečík těchto linií se stane místem pro vzduchový otvor, který budeme vrtat.

Cvičení: jak vytvořit birdhouse

Rozměry, které jsme zkontrolovali, podrobnosti a připravené nástroje. Nyní je čas začít stavět. Za prvé, připevněte pravou boční stěnu a přední část, pak levou a zadní část. Připojujeme rohové části a spojujeme je. Dole spojte šrouby. Nyní je čas udělat víko dvou částí a musíte ho sestavit tak, aby nad otvory zůstalo alespoň 5 cm průzor. Budeme potřebovat víko, aby alespoň částečně očistil vnitřek domu. Birdhouse připraven! Zbývá to pověsit. Ornitologové doporučují zavěsit tyto domy na klidných a nepropagovaných místech. Nejlepší je opravit je na speciálním dřevěném stánku, který spojuje birdhouse s kmenem stromu. Nepoužívejte nehty, aby nedošlo k poškození kůry stromu.

Obecně platí, že velikost birdhouse pro skřítky je taková, že se do nich vejde další malé ptáky. Není nutné, aby vzduchový otvor byl příliš velký, jinak by mohly kočky vstoupit. Dále byste se měli obejít, aby nedošlo k náhodnému poranění ptáků. Není nutné natřít hotový design, protože ostrý zápach je může vyděsit.

Jednodušší verze birdhouse

Není vždy možné vytvořit dům pro ptáky ze dřeva, zejména v městských prostředích. Proto nabízíme další možnost - použijte plastovou lahvičku o objemu 1, 5-2 litrů. Ve spodní části vyřízneme otvor o rozměrech 5-7 cm, přičemž jeho hrany by měly být přilepené sádrou nebo roztaveny tak, aby ptáci nebyli zraněni. V ideálním případě je třeba láhev pokrýt například matnou lepicí páskou nebo barvou, pokud je bez zápachu.

Jak se starat o birdhouse?

Na začátku stojí za zmínku, že je třeba jej viset na listnatých stromech s mírným sklonem dopředu - to ochrání dům před pronikáním vody do něj. Můžete je zavěsit kdykoli během roku, ale je to nejlepší v březnu až dubnu, kdy se ptáci vracejí z jihu. Vstup by měl směřovat na jih nebo na východ, aby chránil dům před větrem. Na podzim a v zimě je třeba odstranit birdhouses a odstranit špínu, větve, peří a zbytky jídla, protože jinak mohou paraziti chovat. A to je nebezpečné nejen pro ptáky. To je důvod, proč je kryt odnímatelný.

Instalace birdhouse není jen skutečnou pomůckou pro ptáky, ale také příležitostí učit vaše děti k respektu k přírodě a živým bytostem. Navíc můžete tímto způsobem vyzdobit zahradu nebo zeleninovou zahradu a vychutnat si zpěv a křik ptáků.