v kuchyni

Mikrovlnná trouba "Bork": recenze nejlepších modelů a recenzí o nich

Anonim

Značka Bork je jedním z nejjasnějších na domácím trhu s domácími spotřebiči. Stylový design a evropská kvalita činí tuto značku jednou z nejoblíbenějších ve své kategorii. Není překvapením, že mikrovlnné trouby Bork jsou vždy poptávané mezi kupujícími.

Vlastnosti značky Bork

Stylový vzhled techniky Bork si mnoho lidí myslí, že tato značka má evropský původ. Značka je ovšem sto procent Rusů, což je případ, kdy můžete být hrdí na domácí výrobce. I když stojí za zmínku, že součásti mikrovlnné trouby "Bork" nebo jakékoliv jiné značkové zařízení - to je čínská výroba.

V roce 2001 se společnost Technopark, která prodává domácí spotřebiče, rozhodla vyvinout vlastní značku. Její výběr spadl na prémiový segment a technologii, co nejblíže profesionálům. Tento druh zařízení je již 15 let v trvalé poptávce - lidé milují vaření komplikovaných pokrmů, usilují o dosažení výsledků ve své kuchyni, které nelze odlišit od restaurací, a v této věci by měli být vysoce kvalitní odborní asistenti.

Samozřejmostí jsou v řadě Bork také mikrovlnné trouby vybavené nejmodernějšími funkcemi. Ale než si o nich promluvíme, pojďme zjistit, proč potřebujeme mikrovlnnou troubu a jak vybrat ten správný pro vaši kuchyni.

Jak vybrat mikrovlnnou troubu Bork

Pokud půjdete do nějakého úložiště domácích spotřebičů nebo otevřete domovskou stránku na internetu, uvidíte desítky výrobců mikrovlnné trouby a stovky různých modelů. Navzdory skutečnosti, že v sestavě Bork jsou jen 3 pece, jak vybrat ten správný a upřednostnit jeho protějšky? Všechno je jednoduché - musíte si vybrat na základě základních parametrů:

  • výkon;
  • objem;
  • další funkce;
  • návrhu.

Čím vyšší je výkon, tím rychleji mikrovlnná trouba zahřeje nebo vaří potraviny. Borkové mikrovlnné trouby tak mají dostatečně vysoký výkon 900-1100 W, což umožňuje těmto modelům vařit i v režimu grilu.

Objem mikrovlnné trouby určuje nejen jeho rozměry, ale také jeho kapacitu - jak velký je možné připravit nádobu s tímto spotřebičem. Pece s kapacitou až 20 litrů umožňují vaření nádobí pouze dvěma a objem 23-30 litrů poskytne příležitost k vaření pro celou rodinu. To je přesně objem pece Bork. Objemy přesahující 30 litrů však umožní pečení celého velkého kusu masa nebo celého ptáka.

Další funkce umožňují používat troubu na plné jídlo. Jedná se o funkce vícenásobného sporáku s přednastavenými režimy času a výkonu pro různé nádobí, stejně jako funkce grilu, chleba nebo parníku. Věnujte pozornost managementu - moderní mikrovlnné trouby "Bork" mají dotykové panely nebo tlačítka, což je nejvhodnější při provozu a údržbě.

A pár slov o designu. Jednoduché mikrovlny v bílém plastovém pouzdře - to je poslední století. Dnes by kuchyně měla být nejen chytrá, ale i krásná zařízení a podle mnoha recenzí se Borkova technika v mnoha ohledech vděčí za svou oblíbenost stylovému vzhledu svých jednotek. Mikrovlnné trouby Bork mají ocelové pouzdro se stylovými černou skleněnou vložkou a ergonomickými rukojetí, které by byly vhodné v kuchyni v moderním stylu a high-tech stylu, ale nejsou vhodné pro zemi ani pro Provence.

Mikrovlnná trouba w502

Bork mikrovlnné trouby jsou prezentovány ve třech modelech, nejlevnější - model W502. Má maximální výkon 900 W a kapacitu 23 litrů. Horizontální skládací dvířka a funkce grilu, která umožňuje použít troubu jako alternativu k troubě, jsou charakteristické vlastnosti, které odlišují mikrovlnnou troubu Bork. Pokyn vás naučí, abyste mohli snadno používat všech 16 programů.

Podle recenzí se mikrovlnná trouba funkčně srovnává s levnějšími analogy a opravdu vám dovoluje pečení a pečení jídel z těsta a masa, ale zrcadlové černé dveře přinášejí spoustu problémů a udržují je čisté.

Mikrovlnná trouba w503

Tento model se liší od svého předchůdce ve velkém objemu 25 litrů a postranním uspořádáním dveří. V opačném případě existuje podobná sada programů, funkce grilování, odmrazování, ohřev a avtoopovara. Ale cena těchto mikrovlnné trouby Bork je vyšší o asi 3 tisíc rublů. Mimochodem, je dvakrát dražší než analogie jiných značek na trhu.

Navzdory opravdu nádhernému vzhledu opouští mnoho požadavků, které má tato mikrovlnná trouba "Bork". Hodnocení zákazníků poukazuje na potíže s používáním programů a nedokončenou citlivost dotykových ovládacích prvků. Máte-li například mokré ruce, je obtížné se s panelem vyrovnat.

Mikrovlnná trouba W702

Nejdražší model v sestavě Bork, jeho cena je asi 30 tisíc rublů, což výrazně převyšuje průměrné náklady analogů. Nicméně, trouba má co se chlubit - opravdu vysoká síla 1100 W a impozantní objem 34 litrů bude péct jak vánoční husa, a velký dort, a vážný kus masa.

Tato stříbrná mikrovlnná trouba Bork s modrým displejem a pohodlnými ovládacími tlačítky je vybavena inteligentním systémem zahřívání. Díky speciálním teplotním čidlům a vlhkostním čidlům samotný systém zvolí čas a energii a budete muset stisknout pouze jedno tlačítko.

Pro tento model existuje jen málo recenzí, a to především kvůli vysokým nákladům a profesionálním charakteristikám, ale těm, které jsou nejvíce pozitivní.

Doplňuje mikrovlnné trouby "Bork"

Mezi nesporné výhody těchto mikrovlnných troub je možné zaznamenat jejich vysokou kvalitu. Tato technika je plnohodnotným asistentem v kuchyni, zatímco jednodušší a levnější pece se používají pouze k ohřevu hotového jídla.

Určitý plus a design. Je snadné si všimnout stylového kovového pouzdra, které má mikrovlnnou troubu Bork, čisté ovládací panely a moderní design. K dispozici je také ochrana před dětmi a možnost programování, což usnadňuje používání zařízení.

Hodnocení zákazníků označuje kvalitu sestavy a součástí, stejně jako snadnou údržbu. Stačí stačit tělo a vnitřní nátěr z nerezavějící oceli se snadno čistí, stejně jako křemenný gril zabudovaný do trouby.

Nevýhody těchto modelů

Hlavní nevýhodou mikroskopů Bork je jejich cena, 16 tisíc rublů pro nejjednodušší model a 30 nejdražších. Vzhledem k tomu, že značka je ruská a montáž je vyrobena v Číně, chci získat evropskou kvalitu nebo více funkcí za tyto peníze, například vestavěný parník nebo pekař, konvekční nebo modernější biokeramický nátěr vnitřních povrchů nebo snadné čištění. Je také třeba poznamenat, že analogy za cenu jsou zpravidla vestavěné pece, zatímco Bork nabízí pouze samostatné stojánky, takže takové vybavení bude vyžadovat polici nebo místo na stole.