opravy

Parkety na stěně: možnosti a technika pokládky

Anonim

Výroba dřevěných stěn není nová. Takový povrch má své vlastní vlastnosti, a co je nejdůležitější - dlouhá životnost. Ale v tomto procesu se nepoužívá jednoduché lešení, ale modernější materiál - parkety na zdi. Pokud právě vyberete panel ze stromu, bude to běžné. Ale vytvořit jedinečný přechod od podlahy ke zdi, a někdy i ke stropu, to znamená přinést do interiéru chuť.

Charakteristika materiálu

Ale jak začít pracovat na položení parkety na zeď? Studiem užitečných informací. Co je parkety? Jedná se o lamelu, která je nejčastěji tvořena třemi vrstvami určité velikosti. První z nich má základ skutečného stromu drahých druhů a další dva jsou již zjednodušené. Že slouží delší dobu, aplikujte speciální ochrannou vrstvu (vodní parketový lak). Jednoduchost spojení spočívá v zámku, obvykle v trnu.

Tento finišovací materiál získává svou popularitu díky svým vlastnostem a jednoduchému instalačnímu procesu. Můžete výrazně změnit design stěn v obývacím pokoji. Mnoho, bez zkušeností, se s tímto procesem snadno vyrovná. Ačkoli náklady na jeden čtvereční metr přichází na tisíc rublů. Dnes mnoho firem nabízí stavební materiály své produkce. Ale při výběru je lepší upřednostnit osvědčené značky.

Co potřebujete vědět o materiálu?

Než začnete pracovat, stojí za to zjistit, s čím se člověk zabývá. Hygroskopicita je kvalita, která je vlastnictvím mnoha dokončovacích materiálů, včetně dřevěných podlah. Jak to pochopit? Pokud se v místnosti s takovou povlakovou vrstvou vysoká vlhkost začne materiál zvětšovat, což vede ke změně výčnělku a tvaru. Naopak, když ssykhanii vytvořily mezery. Pro minimalizaci těchto negativních aspektů má podlahová deska několik vrstev. Ale je lepší, když je teplota vzduchu mezi +18 a +24 a vlhkost není vyšší než 70 procent. Je-li v domě parkety na stěně, budete muset zásobit dodatečné vybavení. Toto je:

 • Měřiče teploty a vlhkosti vzduchu.
 • Zvlhčovače
 • Klimatizační zařízení.

Každá z nich je použita ve své sezóně, aby nedošlo ke zkažení finismu. Proč právě tento trend získal popularitu? Každá osoba se snaží vytvořit nejen pohodlné podmínky v jeho bydlení, ale také zcela bezpečné pro zdraví. U plastů je obtížné, ale strom nese vše, co je nezbytné. Ale je možné vyrobit parkety na zeď sami? Odpověď je ano. Pokud budete postupovat podle jednoduchých doporučení obtížnosti, nenastane ani pro začátečníky.

Užitečné informace

Toto rozhodnutí se objevilo u lidí kvůli různorodému výběru na trhu. Jsou to nejen klasické druhy stromů, ale také exotické:

 • Dub
 • Popelník
 • Birch
 • Ořech
 • Tiger strom
 • Merbau a tak dále

To vše pro horní vrstvu parketové desky. Když se pole dřeva nepřijímá jako základ, pak je cena nižší, což znamená, že model je přístupný téměř všem. Než začnete dokončit, měli byste plně prozkoumat trh a obrátit se na nové produkty.

Mnozí výrobci, kteří se snaží rozšiřovat své sortimenty, používají techniky jako je tónování, barvení, tepelné efekty apod. Nakonec se to krásně ukazuje a výkon se zvyšuje. Lidé se však často obávají skutečnosti, že se deska bojí vody. Jak je to řešeno? Není problém - aplikujte vodní lak na parkety, to je další ochrana.

Co je vhodnější pro zdi?

Podlaha je průchodná plocha a vymaštění je aktivnější, což nelze říci o stěnách. Z tohoto důvodu si můžete vybrat a ne příliš silné dřevo - třešeň, olše. Kromě toho není vždy nutné aplikovat další vrstvy ochranných vrstev. Důležité je věnovat pozornost směru návrhu vybraného interiéru. Protože pro některé je důležité dosáhnout lesku na zdi a jiné - vytvořit pohled na surový povrch stromu.

Co se týče možnosti dekorativního směru, desky se rozloží jakýmkoli způsobem:

 • Horizontálně.
 • Vzpřímeně.
 • V diagonálním směru.

Kromě toho se aplikace provádí na celé stěně nebo na malých ostrovech. Diagonálně je výpočet zajímavý a vnímání celého místnosti se mění. Ale ukázalo se, že hodně odpadu - musíte koupit podlahu s minimální rezervou deset procent. Při nákupu je lepší upřednostňovat malé prkna.

Vzhledem k tomu, že existuje technologie pokládky parket na stěnu, výrobci začali vyrábět takové desky. Mohou mít zajímavý povlak na povrchu nebo dokonce 3D efekt. Pokud ve stejnou dobu v místnosti kombinovat všechny směry a dělat to ze stromu, pak se ukáže úplná harmonie pro život.

S technologií pokládky parkety na zdi je přechod z podlahy. Proto je snadné vytvořit vizuální zónování místnosti. To platí pro takové byty, kde je tato oblast omezená. Přesto, že ve velké chatě taková výzdoba přináší vnímání interiéru jako moderní a jedinečné. Z tohoto důvodu je dokončovací materiál vhodný pro všechny prostory bez výjimky.

Hlavní práce

Dubové parkety nebo jiné mají svou vlastní technologii pokládky. Neporušte jej. Protože tento postup není standardní a nikdo neví, jak to provést. Ačkoliv jsme to zjistili, dokonce i osoba bez zkušenosti udělá všechno v pořádku. Jakmile jste v domě všechny podmínky pro začátek dokončení, můžete přinést základní materiál.

Pokud jsou stěny vystaveny hrubému povrchu, musíte počkat, dokud nebude úplně suché. V opačném případě podlahová deska začne absorbovat vlhkost, což povede k otoku a změně tvaru. To by nemělo být povoleno. Dalším důvodem je, že když je mokrý, může horní vrstva spadnout, což snižuje provozní funkce celého povlaku. Je také třeba zvážit, zda na stěnu budou upevněny těžké prvky - televize, police atd. Pokud je odpověď ano, měli byste se o to postarat a ukotvit kotvu co nejhlubší.

V podstatě je práce prováděna ve stejných aspektech jako při použití dubových parket na podlaze. Než začnete dokončit, materiál je rozbalen a položen v místnosti, kde se vše stane. To je nutné pro aklimatizaci. Dva dny pro takový proces. Tuto dobu byste neměli nechat ujít, zejména pokud by desky byly v chladné místnosti a ukázaly se být teplé.

V takové situaci se vytváří kondenzát. To je nebezpečné pro všechny parketové desky. Strom má schopnost absorbovat veškerou vlhkost, která je kolem. A když pokládání začne okamžitě, bude mezera a nic nemůže být opraveno. Pokud dojde k přechodu z podlahy ke stěně, musíte pro deformaci ponechat malou mezeru.

Co jiného se počítá?

Před zahájením instalace stojí za to rozhodnout, jak bude stěna dokončena. Chcete-li to provést, použijte jakýkoliv materiál - suchá zdiva, omítky nebo něco podobného. Pokud se jedná o použití nějakého tmelu, pak by měl úplně vyschnout, aby dřevo neabsorbovalo vlhkost z něj.

Existuje jedna funkce - design stěn v obývacím pokoji, hale nebo v jakékoliv jiné místnosti s pomocí podlahové desky netoleruje zlomeniny. To platí pro nerovné povrchy. Hledání perfektních stěn v domě je obtížné, což znamená, že to nemůžete udělat bez předběžného dokončení. Pomocí desek sádrokartonových desek musíte vytvořit dokonale rovnou plochu a poté začnete položit podlahovou desku. Ale vše bude záviset na rozpočtu.

Jak opravit?

Jak opravit parkety na stěně? Už bylo řečeno, že deska má speciální zámek s třmenem. Proto není tak obtížné sestavit dokonale plochý, zajímavý a krásný povrch. Kvůli větší síle mnoho lidí položilo malé množství lepidla. Dobrá volba je považována za "okamžik".

Tento přírůstek však není vždy aplikován - volba je na uvážení majitelů. Ale obecně se veškerá práce provádí stejným způsobem jako na podlaze.

Výhody dokončení

Když jste se zabývali hlavním dílem, musíte pochopit, jaké jsou výhody takové úpravy. Hlavní věc je právě v samotném materiálu:

 • Šetrnost k životnímu prostředí. Parketová deska je vyrobena z přírodního dřeva. Jen málo materiálů má dnes přesně tyto ukazatele.
 • Pevnost. Při dodržování jednoduchých pravidel pokládání se ukáže spolehlivá úprava, která bude sloužit mnoha rokům. Takové stěny snadno odolávají vysokému zatížení a dokonce i fyzickému nárazu.
 • Pokud je před pokládkou podlahové desky provedena hrubá povrchová úprava sádrokartonu, pak může být odstraněna jakákoli komunikace.
 • Žádné potíže s péčí. Takový materiál je nenáročný a po nanesení není nutné po mnoho let používat další ošetření.

Závěr

Dnes je parkety na stěně v obývacím pokoji, v chodbě nebo dokonce v ložnici krásným a jedinečným řešením. A můžete to udělat sami s určitou sadou nástrojů.