nástrojů a zařízení

Nejlepší vstupní dveře do soukromého domu: recenze, foto

Anonim

Přední dveře chrání dům před nečekanými hosty. Pro soukromý dům na prodej je obrovský výběr produktů. Jsou odlišné v řadě vlastností. Chcete-li vybrat vchodové dveře do soukromého domu, musíte zvážit hlavní rysy těchto produktů. Níže uvedené odborné rady vám pomohou správným rozhodnutím.

Funkce dveří

Vstupní dveře soukromého domu, jehož fotografie jsou uvedeny níže, plní několik funkcí. To je třeba vzít v úvahu při výběru. Dveře musí být spolehlivé a odolné. Materiály, z nichž se vyrábí, proto předkládají zvláštní požadavky.

Jednou z hlavních funkcí předních dveří je bezpečnost domova. Musí chránit dům před neoprávněným vstupem. Proto je třeba věnovat zvláštní pozornost třídě jeho ochrany. Také materiál, ze kterého je tento výrobek vytvořen, musí být protipožární. Proto jsou především tyto požadavky splněny kovovými dveřmi.

Vstupní skupina musí spolehlivě chránit budovu před pronikáním zima. V soukromém domě to je ona, která odděluje životní prostor od ulice. Pokud je ve výškové budově vchod mezi ulicí a bytem, ​​není tam žádný takový mezitý pokoj. Proto, aby se zabránilo úniku tepla z místnosti, je nutné zakoupit izolované konstrukce. Tato charakteristika dveří by měla být vyšší, tím je oblast chladnější. Návrh by neměl být studené mosty. Proto je velká pozornost věnována výběru těsnění a typu izolace.

Izolované vstupní dveře pro soukromý dům budou mít zvukotěsnou funkci. Byt bude pohodlný. Vnější hluk nebude pronikat do domu.

Také dveře musí být trvanlivé. Neměla by se bát mechanických efektů (otřesy dveří, otřesy atd.). Návrh by také neměl ztrácet své vlastnosti pod vlivem povětrnostních podmínek. Pokud mají vetřelci chtít vstoupit do domu, musí být dveře odolné proti účinkům různých nástrojů.

Důležitým faktorem při výběru dveří je jeho design. Jedná se o druh "vizitky" doma. Proto při výběru vstupní skupiny musíte zvážit styl fasády. Dveře musí být v souladu s tím. Dnes je obrovský výběr různých modelů, které vám umožňují vybrat nejlepší volbu pro každého.

Plastové

Dnes je v prodeji mnoho různých dveří, které jsou určeny pro instalaci do soukromého domu. Jsou vyrobeny z různých materiálů. Především je třeba zvážit vlastnosti plastových vchodových dveří pro soukromý dům (obrázek je uveden níže). Konstrukce se skládá z rámu, na kterém jsou namontovány PVC plechy. Mohlo by dojít k zasklení. Vysoce kvalitní okna umožňují vyhnout se tepelným ztrátám. Plast má několik výhod. Má poměrně nízké náklady. Také při instalaci nejsou žádné potíže. Proto je instalace dveří také levná.

Prezentovaný typ konstrukcí má relativně krátkou životnost. To je způsobeno náchylností k mechanickému poškození z plastu. Pouze při pečlivém zacházení s takovou strukturou lze očekávat, že bude trvat dlouho. Plastové dveře do soukromého domu dobře absorbují vnější hluk. Současně neexistuje žádný strach, že se na povrchu materiálu objeví koroze. Tento materiál se nebojí vystavení vlhkosti, větru, teplotním změnám.

Nevýhody plastů by měly zahrnovat případnou deformaci za účasti vysokých teplot. Materiál současně uvolní toxické látky do životního prostředí. Proto nesplňuje požadavky na požární bezpečnost.

Za zmínku stojí také to, že takové dveře chrání před hackováním. Návrh plastů se proto používá pouze tehdy, pokud má dům vysoce kvalitní poplašný systém a další prostředky ochrany proti hackingu.

Hliník a kovový plast

Vzhledem k tomu, že plastové vstupní dveře do soukromého domu nemohou provádět základní funkce, které by měly být různé vstupní skupiny, použijte jiné materiály. Lehké, jednoduché a trvanlivé jsou hliníkové dveře. Takové výrobky mají mnoho výhod.

Hliníkové dveře mají vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům a klimatickým podmínkám. Tato vlastnost předloženého materiálu je mnohem vyšší než u plastů nebo dřeva. Současně se materiál vyznačuje vysokým environmentálním výkonem. Nevyvolává toxické látky do životního prostředí ani při zahřátí.

Hliníkové dveře budou trvat déle než plast. Má však vysokou úroveň zvukové izolace. Tepelně izolační vlastnosti jsou také na vrcholu. Toto je dosaženo díky přítomnosti polyamidu v konstrukci.

Vchodové dveře kov-plastové pro soukromý dům se liší v podobných vlastnostech. Mohou se lišit. Výběr závisí na klimatické zóně, v níž se dům nachází. Tento materiál je odolnější a teplejší než plast. Zároveň instalace, nastavení dveří nezpůsobují potíže. Náklady na plastové dveře budou poměrně malé. Tento design však také chrání před prasknutím. Používá se v domě, kde je nový systém sledování.

Metaloplast se nebojí vystavení povětrnostním vlivům. Díky zvláštnímu systému plnění vnitřního prostoru se tyto konstrukce vyznačují vysokou zvukovou a tepelnou izolací. Můžete si vybrat materiál, který bude napodobovat přírodní dřevo. Současně bude kovový plast odolnější, praktičtější než přírodní materiály.

Strom

Dnes se aktivně využívají nové materiály. Nemohou však z trhu vyloučit přírodní dřevěné konstrukce. To je způsobeno vlastnostmi prezentovaného materiálu. Dveře dřevěné pro soukromý dům jsou z masivního dřeva. V tomto případě se používají různé plemena. Cena a trvanlivost výrobku závisí na tom. Také často v prodeji jsou návrhy, které se skládají z kovového rámu a prken. Mezi nimi je vrstva izolace. Tyto dveře jsou mnohem levnější než výrobky z pole.

Dřevěné vstupní dveře pro soukromý dům jsou často používány. Tento typ materiálu má mnoho výhod. Dveře dřeva mají nádherný vzhled. Vstupní skupina vypadá luxusní a bohatá. V takovém případě si můžete zvolit velmi odlišný design takového výrobku. Pro každý styl designu fasády si můžete zvolit nejlepší možnost.

Dřevo má nízkou tepelnou vodivost. Je-li dvířka z masivního pole, nevyžaduje ani dodatečnou tepelnou izolaci. Po čase bude tento návrh vyžadovat použití těsnicích materiálů, aby se zabránilo vzniku chladných mostů.

Tento materiál má několik nevýhod. Má vysoké náklady. Proto si každý nemůže dovolit takový nákup. Současně se výrobek vyznačuje značnou hmotností. Jeho instalace bude také vyžadovat značné náklady.

Stojí za to, že dřevo je během provozu deformováno. Musí být obnovena. To jsou další náklady. Také materiál může prasknout, houba se vyvíjí na tom. Pokud materiál nebyl ošetřen antiseptikem, mohou hmyz a hmyz postupně zničit dveře.

Také materiál patří do kategorie nebezpečí požáru. Proto před instalací takových dveří je nutně ošetřena retardérem hoření. Když je impregnace suchá, povrch je lakovaný nebo lakovaný. První možnost je vhodnější, protože v tomto případě dochází k zachování přirozené krásy přírodního dřeva.

Skleněná vlákna

Vzhledem k možnosti, které vstupní dveře do soukromého domu se budou hodit více, musíte věnovat pozornost dalším umělým materiálům. To je sklolaminát. Dnes je kupujícímu nabídnuta značná nabídka dvířek z umělých materiálů. Odlišují se v poměrně nízkých nákladech. V tomto případě se tvůrci takových materiálů snaží vytvořit produkt, který by byl nejen podřadný, ale také překročil přírodní materiály v určitých ukazatelích.

Jedním z takových výrobků je laminát. Dveře z něj jsou charakteristické vysokou tepelnou a zvukovou izolací. Jedná se o zdaleka nejúčinnější alternativu, která má vysokou poptávku.

Takový výrobek se vyznačuje vysokou bezpečností. Dveře ze skelných vláken jsou silnější než ocel. Současně materiál nepodléhá korozi. To rozlišuje prezentovaný typ struktur.

Styl designu může být i jiný. Materiál reaguje na zpracování. Proto může povrch skleněných vláken napodobovat strukturu přírodního dřeva a dalších materiálů.

Taková dvířka budou trvanlivá. Nepodléhá mechanickému poškození. Proto může být jedna z nejlepších vchodových dveří do soukromého domu správně nazývána konstrukcí ze skleněných vláken. V průběhu provozu se však nedrží, nedeformuje a nevyžaduje dodatečnou údržbu.

Ocel

Vstupní kovové dveře pro soukromý dům jsou považovány za klasiku. Jedná se o nejoblíbenější typ designu. Lidé nedůvěřují novým materiálům. Ale kov prokázal svou sílu a spolehlivost. Z tohoto důvodu většina kupujících upřednostňuje tuto konkrétní verzi produktů.

Současně jsou náklady na kovové dveře přijatelné. Současně bude bezpečnostní úroveň vstupní skupiny několikanásobně vyšší než u plastových nebo dřevěných výrobků. Kvalitní kovové dveře se liší vysokou tepelnou izolací. Materiál nepodléhá hoření, je šetrný k životnímu prostředí.

Během provozu konstrukce nevyžaduje další údržbu. Je nutné pouze pravidelně mazat závěsy a měnit zámky. Téměř každý majitel se s tímto úkolem vyrovná.

Stojí za to, že kvalita těchto výrobků nemůže být zachráněna. Rozpočtové modely mohou být špatně zpracovány. V důsledku toho se na povrchu objeví koroze. To bude vyžadovat pravidelné povrchové barvení. Tato práce bude třeba provést v intervalech 1-2 let.

Modely s nízkým koncem jsou také vyrobeny z archů malé tloušťky. V důsledku toho může být ocel deformována i mírným úderem. V kvalitativních modelech nejsou tyto vady pozorovány. Proto při výběru dveří je lepší upřednostňovat výrobky střední a vysoké cenové kategorie. Optimální tloušťka ocelových plechů pro tyto výrobky je 1, 5-2 mm. Pokud je materiál tenčí, deformuje se. Zvýšení tloušťky znamená zvýšení hmotnosti konstrukce. Jeho instalace bude vyžadovat dodatečné náklady.

Některé nuance, které potřebují pozornost

Při výběru je důležité zvolit typ konstrukce a velikost vstupních dveří. V soukromém domě lze instalovat vstupní skupinu s jedním, dvěma dveřmi. Také v prodeji jsou jeden a půl modelů. Chcete-li správně zvolit velikost výrobku, musíte měřit dveře. Nejčastěji má standardní rozměry. Pokud tomu tak není, budete muset vytvořit dveře, které si objednají nebo přizpůsobí dveře podle nejvhodnějšího návrhu.

Podle pravidel požární bezpečnosti by se dveře měly otevřít směrem ven. V tomto případě je třeba věnovat zvláštní pozornost smyčkám. Mohou být skryty. Tento typ smyčky se nazývá standardní. Jsou v profilu krabice, která poskytuje dodatečnou ochranu. Skryté smyčky by měly být několik. Čím těžší jsou dveře, tím více by měly být.

Závěsy lze také provádět na ložiscích. Tento typ konstrukce je použitelný pouze pro lehké modely. Jsou vyrobeny z plastu, sklolaminátu nebo hliníku. Pro ocelové dveře není tato volba vhodná. V takovém případě je třeba použít závěsové závěsy. Budou schopni odolat značné hmotnosti plátna. V soukromé výstavbě se tato možnost využívá častěji než jiné smyčky.

Izolace dveří by měla mít tloušťku nejméně 5 cm. V opačném případě bude v zimě docházet k významným tepelným ztrátám. V tomto případě by tloušťka rámu a čepele měla být nejméně 8 cm. Na obvodu by se mělo instalovat těsnění. Také v návrhu musí být přítomny tepelné mosty.

Také stojí za to věnovat pozornost třídě ochrany dveří. Pro produkty street design jsou vhodné pouze 3 a 4 třídy.

Přehled trhu

Jaké jsou nejlepší vstupní dveře do soukromého domu? Odpověď na tuto otázku závisí na potřebách kupujícího. Při výběru se hodnotí nejen trvanlivost, bezpečnost a další parametry výrobku, ale také jeho cena. Chcete-li zakoupit kvalitní dveře za přijatelnou cenu, je třeba vzít v úvahu hodnocení odborníků a kupujících.

Podle statistik asi 91% všech dveří zakoupených v naší zemi vyráběných domácími společnostmi. To je způsobeno vysokou kvalitou výrobků. Domácí výrobci používají při výrobě dveří nové technologie, které vám umožňují vytvářet nejen silné a trvanlivé výrobky, ale také krásné modely.

Cizí analogové výrobky se vyznačují stejnou kvalitou jako domácí výrobky. Jeho náklady však budou mnohem vyšší. A pokud je návrh proveden na objednávku, bude trvat delší dobu. Domácí výrobci dodávají tyto výrobky mnohokrát rychleji.

Domácí výrobci věnují velkou pozornost službě. Záruční servis je vysoce kvalitní. Mezi zahraniční výrobky jsou poptávka pouze čínské výrobky. Ostatní výrobci nemohou nabídnout slušnou cenu. Podle recenzí odběratelů a specialistů jsou však čínské modely špatně kvalitní vůči ruským protějškům. Takové výrobky tedy získají pouze 5-6% případů. Produkty jiných značek nepředstavují více než 3-4% celkové nabídky na domácím trhu.

Zahraniční výrobci

Vstupní dveře soukromého domu, vyrobené zahraničními výrobci, stojí od 23 tisíc rublů. a výše. Takové výrobky patří do elitního segmentu. Mezi nejoblíbenější společnosti v naší zemi této skupiny patří italské společnosti Dierre, Master, Albertin. O něco levnější jsou finské výrobky. Představují společnosti Alavus, Fenestra.

Domácí kupující kupují dveře vyráběné v Izraeli. Jsou vyráběny pod značkami Magen Bariah, Super Lock. Stojí za pozornost kupujících a polských dveří od firmy Gerda. Uvedení výrobci nabízejí vysoce kvalitní výrobky.

Domácí výrobci

Ve většině případů, výběrem předních dveří do soukromého domu kupující nakupují výrobky od tuzemských výrobců. Náklady na tyto výrobky se pohybují od 4, 5 tisíc rublů. pro ekonomickou třídu a od 6, 5 tis. rublů. pro hlavní segment.

Nejoblíbenějšími výrobci vchodových dveří v naší zemi jsou Bravo, Steel, Guardian. Jejich výrobky jsou vyznačeny vysokou kvalitou, přiměřenou cenou a bohatou nabídkou designu.

Po zvážení doporučení, jak si vybrat vchodové dveře do soukromého domu, si každý kupující bude moci zvolit nejlepší možnost.