nábytek

Exkluzivní dekorace: základní nátěr nábytku

Anonim

Chcete vytvořit jedinečnou výzdobu interiéru s vlastními rukama? Zjistěte tipy pro malování nábytku. Bude to úžasně krásná a současně funkční dekorace pro kuchyň nebo obývací pokoj.

Kde začít?

V poslední době se výrazně zvýšila poptávka po všech ručně vyráběných produktech. To platí i pro nábytek. Jakákoli autorská věc je exkluzivní a je docela drahá. Pokud máte volný čas a touhu vytvořit vlastní umělecké dílo, je nutné zvládnout techniku ​​malování nábytku. Při výběru jednoho stylu nebo konkrétního spiknutí můžete vytvořit celou sadu. A pokud jej doplníte o stejné prvky v dekoraci zdí a stropu, získáte úžasně krásný umělý obytný prostor, který všechny vaši příbuzní a přátelé budou závidět.

Použité materiály

Pokud nemáte představu o nátěru nábytku a nikdy nemáte štětec ve vašich rukou, měli byste nejprve zvládnout techniku ​​decoupage, která používá připravené obrázky pro kreslení na připraveném povrchu. Pouze některé prvky lze dokončit ručně a často se používají šablony, které značně usnadňují práci.

Druhou možností je malování nábytku akrylovými barvami. Vyžaduje spoustu času, úsilí a trpělivosti, ale výsledek stojí za to. Jako první zkušenost je lepší vzít malý objekt: stoličku, židli. Můžete změnit z obyčejné dřevěné krabice na velkolepou krabici na boty nebo jiné věci. Je třeba poznamenat, že nábytek, který budete malovat, by měl být vyroben z přírodního dřeva, nepoužívejte náhražky. Můžete vytvořit exkluzivní, která by měla vypadat nádherně.

Budete potřebovat akrylové barvy. Vytváří vodotěsný povrch a jsou ideální pro dřevo. Jsou prodávány v sadách nebo samostatných trubicích. Můžete si koupit pouze ty odstíny, které jsou pro vás užitečné, v balení požadovaného objemu. Kartáče lépe nakupují syntetické nebo smíšené vlasy. Nyní se vyrábějí také speciální typy pro akrylát. Přirozené je lépe nepoužívat, protože se mohou držet a zhoršovat, zvláště pro začínající umělce. Kartáče by měly být široké, navržené tak, aby vyplňovaly velké plochy na pozadí, a měly by být tenké, používané k vyjímání malých dílů.

Můžete také potřebovat speciální nátěr pro povrchovou úpravu před lakováním, avšak tato vrstva není vždy hotová. Pokud se rozhodnete vytvořit efekt prasklin, abyste dosáhli stárnutí povrchu, budete muset koupit další směsi speciálně určené pro tento účel. K dispozici jsou také nástroje, které vám umožní dosáhnout podobných efektů: PVA lepidlo, lak, želatina, vaječná bílá. Pro vytvoření drsných perlových částí nebo efektů s povrchovou úpravou se vyžadují speciální směsi. Pro začátečníky se můžete pokusit udělat obvyklé malování bez dalších dekorací.

Výhradní pro dětskou místnost

Velmi často se mladé matky snaží dělat něco zvláštního pro své drobky, a to i uvnitř jeho ložnice nebo herny. Malování dětského nábytku bylo v sovětských dobách oblíbené. Často bylo možné v předškolních zařízeních vidět čisté stoly a židle, které byly vyrobeny pod Khokhloma. Jsou nyní prodávány a poptávány.

Takže vyrobit ruční sadu je docela pod vašimi sílami. Pokud dítě už dospělo k malování kresby, můžete jej změnit na proces společné kreativity.

Zde jsou scény dětských pohádek dokonalé. V dívčím pokoji bude ručně vyráběný nábytek ve stylu princeznického hradu vypadat velmi hezky.

Provinční styl

Pokud se rozhodnete vytvořit exkluzivní dekorativní prvek pro kuchyň, ložnici nebo obývací pokoj, zvolte francouzskou verzi venkovského stylu. Spojuje nádheru jižní přírody s mořem. Malování nábytku ve stylu Provence zahrnuje použití určitých barev a vzorů. Barva může být následující:

  • bílý;
  • krém;
  • světle zelená;
  • levandule;
  • hnědá;
  • stín lehkého dřeva.

Malované v tomto stylu jsou takové nábytkové předměty jako skříně, skříně, knihovny, skříně s mezipatry a zásuvky, lavičky, lavičky, stoly a skříně, masivní jídelní stoly. Volba je dost velká. Fasády jsou obvykle zdobeny květinovými vzory. Charakteristickým rysem malby nábytku ve stylu Provence je umělé stárnutí, získání účinků prasklin, třískových částí vrstvy nátěru. To vše lze provést samostatně kombinací několika různých technik.

Tak jste se dozvěděli o nádherných možnostech nábytku ručně malovaného s akrylovými barvami. Vyberte si vhodný styl a změňte běžný dřevěný stůl, židli nebo stoličku na umělecké dílo.