konstrukce

Rozmanitost plotového plotu

Anonim

Různorodý design, výběr materiálů, praktičnost, spolehlivost a snadná instalace - hlavní vlastnosti, které poskytují sekční plot. Takové ploty spolehlivě chrání místo před pronikáním divokých zvířat a nežádoucích osob, zatímco mají atraktivní cenu. Zvednout plot pod obecnou krajinou území není obtížné. Ale jaké možnosti máme dnes k dispozici, zvažte níže.

Jaké jsou plotové ploty?

Jméno plotu mluví sám o sobě. Je sestaven z několika panelů (úseků), které jsou pevně připevněny dohromady a vytvářejí pevný plot. Dřívě vyráběné bloky jsou namontovány na nosných sloupcích. Jsou to kovové trubky nebo rohy. Stabilita dává základové pilíře. Pro každou podložku se nalévá zvlášť.

Podle materiálu výroby existují tři typy sekčních plotů:

 • kov;
 • beton;
 • dřevěné.

První možnost je nejspolehlivější a trvanlivější. Dřevěné konstrukce jsou lepší než jiné, které se hodí do okolní krajiny a betonu - jsou odolné vůči vnějším faktorům a trvanlivosti.

Různé tvary a vzory dělají průřezové návrhy velmi oblíbené. Navíc některé z možných odrůd jsou považovány za poměrně ekonomické. Zvažte, jak vypadá každý druh a jaké jsou jeho výhody.

Čistá oplocení

Sekční plot řetězu - jednoduchá a hospodárná volba. Častěji se používá na osobních pozemcích. Jako základ dřevěné nebo kovové stojany působí. Pozinkovaná mřížka určité tloušťky a s různou velikostí buněk je na nich upevněna.

Výhody netto ploty jsou považovány za:

 • nízké náklady;
 • snadná instalace;
 • trvanlivost;
 • nenáročná operace;
 • schopnost přenášet sluneční světlo.

Pro rostoucí rostliny jsou tyto návrhy ideální: nevytvářejí stín. Při správné instalaci se síta během celé operace nezachytí. To mu umožňuje zabránit pronikání cizích zvířat na místo. Ale z očí ostatních nemůže vaše území zakrýt takové ploty.

Vlastnosti svařovaných drátěných konstrukcí

Vylepšený typ oplocení řetězu je svařovaný průřezový mříž. Upevňovací prvky sekce se v tomto případě provádějí svařováním. To zvýšilo pevnost a spolehlivost plotu.

V nejtrvanlivějších variantách se používá hrubý kovový drát. Je schopen odolat silnému mechanickému zatížení. Části tenkého drátu jsou méně spolehlivé, ale mají nízkou cenu.

Hlavním rozdílem svařovaných úseků z předchozí verze je úplná absence stékání. Plot vám bude sloužit po dobu více než 50 let, aniž by se ohýbal na obou stranách.

Svařované profily profilované trubky

Alternativou k možnostem mřížky jsou odrůdy tvarovaných trubek. Hlavní materiál může mít jinou velikost a průřez. Pro výrobu profilů používaných trojúhelníkových a čtvercových trubek.

Výhody svařovaných sekčních plotů tohoto typu zahrnují:

 • přijatelné náklady;
 • vysoké pevnostní vlastnosti;
 • trvanlivost;
 • spolehlivost;
 • neomezená šířka a výška úseku;
 • schopnost zvolit vzdálenost mezi trubkami;
 • transparentnost.

Montáž plotu začíná sloupky pro montáž a betonování. Dále jsou na ně přivařeny hotové profily. Pro jejich výrobu je vytvořen čtvercový rám, na jehož okrajích jsou tvarované trubky fixovány.

Železobetonový plot

Plot betonové se vyznačuje zvláštní spolehlivostí, důkladností a krásným vzhledem. Jedná se o velkou rozmanitost, takže je obtížné tuto konstrukci namontovat sami.

Betonářské oplocení jsou dva typy:

 • sázecí;
 • monolitické.

V prvním provedení je úsek sestaven z několika obdélníkových prvků, které jsou na sobě navzájem spojeny. Povrch desek je zdoben imitací přírodního kamene, dekorativní omítky, zdiva. Existují možnosti s různými vzory a ozdobami.

Monolitické sekce jsou prezentovány ve formě pevné desky. Je charakterizována velkou hmotností (více než 2 tuny), proto jsou tyto ploty instalovány pomocí speciálního zařízení.

Profily ploty

Nejběžnější verze kovového profilového plotu jsou bariéry profilovaného plechu. Oni jsou zvláště ceněni majiteli domů za jejich schopnost skrývat se kolem těch, co se děje na místě.

Instalace oplocení není drahá. Materiál je poměrně levný a instalace může provádět i nováček.

Svojí jednoduchostí vypadá okraj vlnité podlahy atraktivní. Bohatá barevná škála produktů vám umožňuje vybrat části pro libovolnou konstrukční oblast. Přidání plotů s cihlovými sloupy a dekorativními prvky výrazně zvyšuje jejich prezentovatelnost.

Montáž plotu začíná instalací podpěr. Upevňovací úhelníky jsou svařeny nebo přišroubovány. Na nich jsou upevněny příčné proužky. Hotový rám je opláštěn v profilech profilovaných plechů. Jsou upevněny pomocí speciálních hřebíků s gumovým těsněním.

Nevýhody takového plotu zahrnují pouze nestabilitu koroze. Pokryté produkty polymerní kompozice mohou trvat déle než 40 let. Pokud se však na listu objeví poškrábání, bude rychle rzi.

Kované sekcionální oplocení

Průřezové plotové oplocení patří do tříd nejvyšší třídy. Ukazuje vysoký stav, dostatek a vynikající chuť majitelů. Pomocí kování můžete vytvářet jak složité, tak jednoduché a nenáročné vzory.

Pevná část na podpěrných pilířích. Nejčastěji se jedná o kovové trubky lemované cihly. Výroba a instalace takového plotu vyžaduje svařovací stroj a určité dovednosti velitele.

Získání plotu z tepaného železa podle vlastního návrhu bude drahé. Nicméně nakonec získáte spolehlivý a exkluzivní plot. Můžete si zakoupit hotové profily standardního typu. V takovém případě se náklady výrazně sníží a obdržíte alespoň krásný plot, který může trvat déle než 100 let.

Dřevěné profily

Plot z dřevěných profilů je atraktivní vzhledem k tomu, že pro uspořádání není nutné používat speciální zařízení. Na rozdíl od obvyklého shtaketniku je sekční plot dřeva sestaven z několika panelů. Jejich základ je prezentován ve formě čtvercového rámečku. Jeho interiér je vyplněn dřevěnými prkny nebo pruty.

Umístění kolejnic může být odlišné. Někdo je přitahován k jejich přímému směru, a někdo příčný. Chcete-li, aby plot neobvyklý, uspořádat desky diagonálně nebo křížem. Dokončete sekci s vyřezávanými prvky a složitými geometrickými tvary. Takže nemáš jednoduchý plot, ale umělecký předmět.

Nevýhody ploty z přírodního dřeva zahrnují jejich zranitelnost vůči vlivům hlodavců, brouků a vlhkosti. Zpracování všech prvků s antiseptickými sloučeninami však významně prodlužuje životnost struktury.

Z toho všeho lze konstatovat, že řada sekčních plotů umožňuje zvolit vhodnou volbu pro libovolné místo. Hlavní věc - správné určení požadované velikosti plotu a správné provedení jeho instalace.