konstrukce

Jak vyrobit altánky z baru s vlastními rukama?

Anonim

Arbor na místě dnes - to není luxus, ale nutnost. V této malé místnosti stráví dovolenou s rodinou, přijímá hosty, pořádá svátky apod. Budování takového objektu na zahradě nebo na dvoře vlastními rukama je okamžitě. Zvláště pokud se pro jeho konstrukci použije snadno zpracovatelná technologická lišta.

Druhy dřevěných altánů

Z lišty je možné shromáždit pouze dva typy konstrukcí. Velmi krásné získané rámové budovy. Kromě toho je to nejlevnější budova - štítové altány z baru. S vlastními rukama to bude velmi jednoduché. Proto je tato možnost zdaleka nejoblíbenější mezi letními obyvateli. Můžete také vytvořit důkladnější altán, jehož parapet bude zcela sestaven z baru. Někdy se tímto způsobem staví altánky v předměstských oblastech, které lze využívat po celý rok. Velmi často se v těchto strukturách instalují žlaby. Takové užitečné pecní zařízení je možné vyrobit jak z cihel, tak z kamene nebo kovu.

Děláme projekt

Samozřejmě, konstrukce takových konstrukcí, jako jsou altány z baru, s vlastními rukama, by měla začínat kreslením kreseb. Nejlepší je kreslit dvě konstrukce - přední a profilové. Rovněž stojí za to udělat plán shora s umístěním veškerého potřebného zahradního nábytku a potřebného vybavení.

Tvarové trny mohou být obdélníkové nebo mnohostranné. První volba v konstrukci je velmi jednoduchá. Trochu komplikovanější technologie se používá k vytvoření víceúčelového altánu z baru. Ruční kresby v tomto případě jsou sestaveny s uvedením způsobu upevnění uzlů a výpočtu polohy rohových sloupků. Pouze v tomto případě můžete vytvořit čistou strukturu.

Samozřejmě, při přípravě projektu je nutné provést různé druhy výpočtů, které se týkají množství potřebného materiálu a jeho konečných nákladů.

Jak vybrat dřevo

Trámy z baru, postavené s vlastními rukama na zahradě nebo ve dvoře, jsou spolehlivé, krásné a odolné pouze tehdy, když byly pro ně původně vybrány kvalitní materiály. Pro stavbu těchto konstrukcí obvykle převezme jehličnaté dřevo. To může být například jedle, borovice, cedr nebo smrk. Druhá možnost je nejvýhodnější. Pine velmi dobře toleruje účinky různých druhů nepříznivých faktorů prostředí. Kromě toho je tento strom hladký, odolný a atraktivní odstín.

Je možné vytvořit krásný altán z profilovaného i laminovaného dýhového řeziva. Většina vlastníků venkovských pozemků si zvolí první možnost levnější.

Budova nadace

Vzhledem k tomu, že altánky jsou vyrobeny ze dřeva s vlastními rukama (na těchto stránkách je vidět fotografii těchto konstrukcí), jsou obvykle stavěny lehkými a malými, není třeba pro ně zaplnit příliš těžkou základnu. Levná sloupcovitá nadace by stačila. Může být postavena jak z keramických cihel, tak ze dřeva nebo betonu. Druhá možnost je považována za nejlevnější a nejoblíbenější u vlastníků předměstských oblastí. Nalijte takový základ takto:

  • Proveďte značení pomocí nepružného silného šňůru a dlouhých dřevěných kolíků.
  • Vyvrtejte vrty pod póly o průměru asi 30 cm a hloubce asi 50 cm. Vzdálenost mezi nimi nesmí být větší než 1, 5 m.
  • Do dna jámy se nalije trochu sutiny a utlačí se.
  • Bednění je instalováno z rolovaného střešního materiálu a čtyři výztužné tyče spojené s třmenem.
  • Vytvořte póly pro vyplnění. V horní části extrémních svářečů vložte tyče pod poličky. Nad povrchem by měly vyčnívat 20 cm.

Po několika týdnech čekání je základna vodotěsná nahoře dvěma vrstvami střešního materiálu a pokračuje k výstavbě stěn.

Montáž rámu a parapetu

Při uspořádání takových konstrukcí jako panelových desek ze dřeva se nejdříve vytvoří dolní páskování vlastními rukama. V rohožích je materiál umístěn na tyčích a upevněn polovičním dřevem. Uprostřed altánku dláždí jedno zpoždění. Dále přísně vertikálně sestavte úhelníky. Jsou připevněny na tyče nalité do základů a dále na pozinkované rohy. Dále nainstalujte horní lištu a zábradlí zábradlí a nechte prostor pro vstup.

Takto se shromáždí rámce takové struktury, jako jednoduché altán z baru s vlastními rukama. Pokud budova není štít, ale normální, další je umístěn na spodní korunu, spojující je také v polovině stromu nebo v lůně až k výšce parapetu. Dále rozšiřujte stejným způsobem, pouze rohy nebo nastavte je na stojanu. Pokud je altán uzavřen, dřevo je položeno na vrchol.

Střešní sestava

Otázka, jak si vyrobit altán dřeva se svými vlastními rukama, krásný a elegantní, sestupuje ke správné montáži střechy. Střechy na těchto konstrukcích jsou obvykle mnohostranné. Pro pravouhlý altánkový oblek chetyrehskatnaya. Bude se to líbit:

  • Na horním okraji u rohů na diagonále instalujte dva paprsky. Z tyče o tloušťce asi 40-50 mm brousí oktaedrální sloup podél výšky střechy a upevní jej na jejich křižovatce.
  • První sada úhlové zastávky. Přistávací hnízda může být řezána jak sama, tak v regálech.
  • Namontujte čtyři pomocné (pomocné) krokve. Do stojanu ve středu jsou všechny nohy uchyceny dlouhými nehty.
  • Přes krokve opravit bednu úzké desce.
  • Namontované kovové plechy nebo jakýkoli jiný krytý materiál.

Ochranný štít štítového krytu

Zábradník rámové konstrukce je možné zdobit běžnou deskou nebo klapkou. Je lepší ji namontovat na skryté svorky ve svislé poloze. V tomto případě se voda během déšť nehromadí v drážkách mezi lamelami. Někdy je parapet na altánku také opláštěn kovovými profily nebo překližkou. Můžete jednoduše instalovat balustery. V tomto případě jsou zábradlí připevněny naposledy. Samotné balustry jsou upevněny na spojovací liště podlahami na kovových čepu o délce asi 8 cm a na nich je možné připevnit zábradlí.

Rack dekorace

Trámy z baru oříznuté tenkými lamelami vypadají velmi působivě. S vlastními rukama (fotka takové struktury je vidět níže) je snadné udělat tento nádherný dekor. Dekorativní rámy jsou namontovány na zemi. Pak jsou umístěny nad parapet. Pro jejich instalaci musíte připravit poměrně silný bar. Obdélník je z něj vyřazen v souladu s velikostí otvoru pro altán a připevněn k výslednému rámu lamel pod úhlem 45 nebo 90 stupňů. Dále udělejte další takový obdélník baru a také jej porazíte. Pak jsou oba rámce navzájem propojeny tak, že lišty jsou uvnitř výsledné struktury a jsou umístěny v příčném směru. Poté jsou hotové ozdobné prvky vloženy do otvorů.

Závěrečná fáze

Po dokončení výstavby altánu z baru s vlastními rukama postupujte k obložení podlahy. V otevřené konstrukci desky je lepší, aby nebyla blízko, ale v malé vzdálenosti od sebe (asi 3-4 mm). Ve výsledné mezery v dešti bude tekoucí voda. Strop v altánku obvykle není opláštěn. Ale můžete jej oříznout ozdobenou deskou.

V závěrečné fázi bude konstrukce potřeba lakovat nebo natírat lakem pro venkovní použití. To výrazně prodlouží životnost altánů. Pro ošetřování dřevěných prvků je také možné použít speciální olej. Nevyskytuje se jako barva a neodchází se jako lak.

Grilování v altánku

Při sestavování grilu z cihel se základ se nalévá současně se zařízením základny samotného altánu. Především je žádoucí postavit samotný ohřívač a postavit stěny po jeho přípravě. Sbírejte cihlový barbecue, využijte objednávky.

Jak uspořádat a vybavit altán

Samozřejmě musí být zdobená konstrukce. Obvykle rostou liana rostliny kolem altánku. Může to být břečťan, divoké hrozno nebo chmel. Můžete také v květináčích nechat v květináčích nechat neplodné měsíčky, petuny, dekorativní zelí apod. V samotném altánku je nastaven stůl (zpravidla uprostřed) a lavičky. Můžete také zavěsit uvnitř krabice pro uložení zahradního nářadí, nádobí na rošty atd.

Jak můžete vidět, stavět altán z baru s vlastními rukama není vůbec těžké. Dokonce i nezkušený mladý majitel země stránky může zvládnout tento úkol. Síly a finanční prostředky na stavbu altánu obvykle trochu trvají a jeho výhody jsou obrovské.