konstrukce

Výtahový rozbočovač a jeho účel

Anonim

Často se při výpočtu vytápění obytného domu vyskytuje otázka, co je topný výtah. Jednoduše řečeno, vytápěcí jednotka výtahu je čerpadlo s vodním paprskem, které zvyšuje čerpání vody ve vnitřním vytápěcím systému bytů kvůli poklesu tlaku na vstupu do rozvodny. Mluvící ještě jednodušeji vzali z topných sítí 5 kubických metrů vody a více než 12 kubických metrů se přivádělo do topného systému bytů. V tomto případě vzniká otázka, jak se toto zvýšení projevilo.

Pokud je ve výhřevném uspořádání sestava výtahu, která zajišťuje vaši skříň teplo, znamená to, že ohřátá voda je dodávána do vytápěcího systému. Jeho teplota může být až 150 stupňů Celsia, zatímco mimo teplotu se může rovnat 30 stupňům mrazu. V potrubí je přehřátá voda pod vysokým tlakem, takže se tam nevaru a nevyparuje se. Voda s takovou teplotou však nemůže být přiváděna do radiátorů, jelikož z nich může dojít k popáleninám, jestliže se dotýká nebo praskne, protože některé baterie, jako je litina, netolerují velké teplotní rozdíly. V současné době se polypropylenové trubky stále více a více využívají k ohřevu, přičemž teplota vody by neměla překročit 95 stupňů Celsia, avšak v tomto případě jejich životnost nepřesáhne jeden rok.

Sestava výtahu topného systému pomocí výtahu, velmi teplé vody, která je dodávána z kotle, ochlazuje na normální teplotu a přivádí do topného systému skříně. Jak se toto chlazení děje? Sestava výtahu směšuje horkou vodu, která teče z potrubí, a chladící vodu, která proudí z budovy do zpětného potrubí.

Ukazuje se tedy dobré úspory. Pokud je v topném systému použita výtahová jednotka, dojde k malému množství horké vody, která protéká potrubím z kotelny, míchá ji s chlazeným proudícím z vratného potrubí a podává jej do bytových bytů podruhé. Samozřejmě, při takovém zahřátí dochází k ztrátě určité teploty, avšak výtah způsobuje mnohem rychlejší tok vody topným systémem obytné budovy, v důsledku čehož neexistuje významný teplotní rozdíl mezi stoupači mezi plochami, ve kterých teče teplá voda na prvním místě, a byty, které dostávají teplo poslední.

A kdyby nebyla výtahová jednotka nebo by se její hubice vyhodila, obyvatelé prvních bytů vytápěcí baterie by byli velmi horko, což by mělo v zimě v případě mrazu otevřít všechna okna a dveře. A jejich nájemci a zejména rohové byty zmrzly i při nejmenším poklesu teploty vzduchu. Často se to stává ve skutečnosti.

Hlavním účelem výtahu ve vytápěcím systému je tedy současně snížit teplotu horké vody jeho smícháním se studenou vodou a významným nárůstem množství vody, která je dodávána z kotelny do bytových bytů.