v kuchyni

Panenky "Biol": recenze

Anonim

Zákazníci stále více odmítají nádobí s různými povlaky, preferují výrobky ze železa nebo hliníku. Jaké jsou výhody a nevýhody těchto pokrmů? Měl bych hodit své pánve s teflonem a keramickým povrchem? A jak používat novou "starou" litinu?

Společnost "Biol" a její produkty

"Biol" je slavná ukrajinská společnost. Zabývá se výrobou odlitků z hliníku a litiny s nelepivým keramickým povlakem a bez něj.

Výrobky jsou umístěny jako odolné. Je vhodný pro použití na všech typech desek. Některé modely jsou kompatibilní s indukčními varnými deskami, ale ne všechny. Před zakoupením pánve proto musíte věnovat pozornost pokynů. V obvyklé mikrovlnné troubě to nemůže být. Protože se v myčce nedá umýt.

Vyrábí firmu "Biol":

 • Litinové pánve na pánvy.
 • Frying-wok s konkávním dnem, navržené pro pečení na vysokém ohni za stálého míchání.
 • Pečicí pánve gril čtvercový tvar.

 • Nádobí z nerezové oceli nebo hliníku s nelepivým keramickým povrchem. Mezi ně patří klasické pánve na pánvi, pánev Optima.
 • Lité hliníkové pánve. Zachovávají svůj tvar dobře a rovnoměrně rozdělují teplo. A cena je cenově dostupná.
 • Stewpans, gooses, chugs různých velikostí.

Všechny výrobky jsou k dispozici v průměrech od 22 do 28 cm v krocích po 2 cm.

Příprava litiny pro použití

Litina rychle hrdla. Výrobky v závodě jsou proto ošetřovány motorovým olejem. Po koupi pánve "Biol" musí být důkladně vyčištěn.

Chcete-li to provést, proveďte následující akce:

 • otřete olej hadříkem;
 • omyjte teplou vodou s odmašťovacím prostředkem;
 • přidejte sůl do pánve a smažte ji až na 20 minut, mícháme;
 • pánvička s hlubokými stranami lépe kalcinovaná v troubě, protože na sporáku se neohřívá na plnou výšku;
 • vylijte sůl a omyjte pánvi studenou vodou, otřete ji po ochlazení;
 • horké a rozmazané rostlinným olejem.

Po tomto postupu se z oleje při vysokých teplotách vytvoří tenký nelepivý film. Při používání detergentů se vypláchne. Proto byste neměli být horliví a snažit se dosáhnout dokonalé čistoty. To jen bolí a jídlo v pánvi začíná spálit.

Pokud obal znamená, že tento postup již byl proveden ve výrobním závodě, není nutné ho opakovat.

V pánvích s nelepivým nátěrem od firmy "Biol" se používá německá značka Greblon na bázi vody.

Skladování a péče

Když jste si koupili pokrmy z litiny, nezapomeňte, že se nyní musíte neustále starat o to, aby nehrozí. Proto je nutné splnit řadu poměrně jednoduchých požadavků:

 • Neskladujte potraviny v litinové pánvi.
 • Umyjte se bez použití agresivních čisticích prostředků.
 • Nepoužívejte brusiva.
 • Poté, co jste panu umyli, dejte ji na ohni několik minut, aby se voda odpařila. Pak rozetřete rostlinným olejem.
 • Skladujte pánvi na suchém, dobře větraném místě.

Nádobí se omyje měkkou houbičkou nebo bambusovým hadrem v teplé vodě. Můžete použít tekuté prací prostředky. Nemůžete přehřát moc, a když se to náhle stalo, v žádném případě nepoužívejte studenou vodu na pánvi. Nepoužívejte kovové lžíce. Potravinová směs s dřevěnými nebo silikonovými špachtlemi.

Pokud se objeví rez

Když zjistíte, že v dolní části panenky "Biol" se objevila rzi, nemějte strach. Použijte železný kartáč, abyste odstranili červené skvrny, pečlivě kalcinujte nebo ohřejte a naneste vrstvu rostlinného oleje na dno.

Jak připravit hliníkové pánve "Biol"? Recenzí říkají, že nemusí být zapáleny solí. Koneckonců, nemají koroze, takže mazání je olejem nemá smysl. Můžete smetat slunečnicovým olejem a dobře teplé. Potraviny na takovém pánevu se nespálí.

Výhody

Výrobce nabízí koupit pánve "Biol", protože:

 • Mohou být ohřívány na libovolnou teplotu.
 • Ke smíchání s potravinami lze použít kovové nástroje.
 • Při delším používání se výraznější účinek stává výraznější.
 • Jsou bezpečné pro zdraví.
 • Levné.

Oblíbené litinové pánve "Biol" s odnímatelnou rukojetí z dřeva nebo bakelitu. Tvarované tlusté tělo umožňuje uhasit potraviny v pánvi. Koneckonců, železo se zahřívá pomaleji než železo. Proto jídlo na takové pánvi může být na ohni po dlouhou dobu, nehoří.

Pozitivní zpětná vazba

Mnoho zákazníků ocenilo pánve "Biol" s keramickým povlakem za to, že se rovnoměrně zahřívají a udržují teplo po dlouhou dobu. Dlouho na nich nic nehorí. Jsou bezpečné a mají pohodlnou rukojeť. Uživatelé si uvědomují, že na pánvi se nic nedotýká ani v místech, kde dochází k poškrábání kovových nástrojů.

Mají pánev ze série Classic s vysokými boky a robustní klikou. Při použití se nedeformuje, dno zůstává rovnoměrné.

Kupující říkají, že je to pohodlné a dobré pánve pro každodenní použití. Vhodné je vařit řadu tradičních pokrmů. Jídlo nehoří. Mám také rád skutečnost, že rukojeť lze rychle odšroubovat, pokud hodláte vařit v troubě.

Mnoho lidí jako ploché litinové pánve "Biol". Recenze poznamenejte, že placky jsou vhodné pro pečení v pánvi linky Optima. Boky jsou nízké a jemné. Proto palačinky odstraňte pohodlně.

V této pánvi můžete vařit bez oleje.

Negativní recenze

Někteří uživatelé si povšimnou, že původní panenky "Biol" s keramickým povlakem dělají dobrou práci s vařením, nehoří. Ale po nějaké době se na okrajích keramického povlaku objevují žluté skvrny tuku. Zbavit se je je velmi obtížné. Uživatelé začnou používat různé detergenty, včetně brusiva. V důsledku toho je keramický povlak odstraněn a nádoby jsou zbytečné.

Ale ne vždy se jedná o použití detergentů. Existují stížnosti, že keramický povlak se puchýřil z použití. Platí to pro pannu "Tradice", která je nyní přerušena, ale může být v prodeji.

Zpětná vazba od ostatních odběratelů naznačuje, že tyto skvrny mohou být omyty různými lidovými metodami. Takže se můžete pokusit rozmazat spálené hrany zubní pastou, nechat ji uschnout a pak ji umyt žínkou. Ale zubní pasta je abrazivní. Pokud tedy tento nástroj často používáte, ochranná vrstva rychle klesne.

Ale tohle nejsou jen bioliny, které hřeší. Názory spotřebitelů naznačují, že mnoho dalších pánví s keramickým nelepivým lakem nevyhoří jen za prvních šest měsíců po zakoupení. A výrobce naznačuje, že zdroj takového pokrytí není neomezený. Záleží na:

 • materiál samotné nádoby;
 • vlastnosti povlaků;
 • kvalitu její aplikace.

Proto mnoho z nich nahradilo takové nádobí litinou.

Existují stížnosti, že rukojeť upevňovací části závitu není ve středu řezána. To znemožňuje jeho používání.