udělejte to sami

Bonfire mísa: odrůdy a self-made

Anonim

Bonfire mísa dnes je stále více využívána při tvorbě krajinného designu. Dokonalé doplnění celkového vzhledu a rozsáhlý výběr různých možností vám umožní najít optimální model. Výrobky jsou vyráběny z pozinkované oceli, keramiky, kamene a vyznačují se praktickou a kvalitou.

Zobrazení

Nejoblíbenější odrůdou je kamenná táborák. Je vyroben z přírodního materiálu a je vhodný pro jakýkoli exteriér. Povrch může mít hrubou přírodní nebo pečlivě leštěnou texturu.

Keramické výrobky jsou mobilní a kompaktní. Vzhledem k jejich malé velikosti mohou být snadno umístěny v jakékoli části lokality. Použitý materiál je klasifikován jako ohnivzdorný a navíc je pokryt speciální látkou.

Prvky z pozinkované oceli vypadají elegantně a originálně. Jejich hlavní výhodou je malá hmotnost, která umožňuje volný pohyb produktů. Mají dostatečnou trvanlivost v důsledku polymerního ochranného povlaku. Modely jsou vybaveny speciálními zařízeními a tryskami pro vaření různých jídel.

K dispozici jsou také doplňky z litiny a dekorativních ohnivzdorných cihel.

Cnosti

Miska na táborák je univerzální přírůstek místa a má mnoho výhod, mezi kterými stojí za zmínku následující:

  • Praktický a originální vzhled. V obchodech najdete možnost, která se stane ústředním prvkem designu krajiny. Také na něm můžete vařit jídlo díky přítomnosti vestavěných rámů.
  • Kompaktní a lehká. Většina produktů lze snadno přenést na požadované místo. Jejich provoz je zjednodušený zařízením ve formě síťového krytu a speciálních podpěr.
  • Bezpečnost Návrh je vytvořen tak, aby plamen za žádných okolností nemohl překročit své hranice. Máte-li trávník, neměli byste se o to ani bát, protože plynové koše na oheň stojí na podpěrách a malých nohách.

Kamenné výrobky

Jak bylo poznamenáno dříve, nejoblíbenější jsou misky z přírodního kamene, například z žuly. Podle výrobců je většina prvků krajinného designu tvořena ručně: požadovaný tvar je vyříznut z žulové desky a poté opatrně leštěn. To znamená, že každý model je jedinečný.

Kámen a různé výrobky z něho jsou vhodné pro jakýkoli stylový směr, tábořiště pro letní chatu nejsou výjimkou. Mohou mít jiný vzhled a být vybaveny různým příslušenstvím. Je také možné přídavek ve formě plynového zařízení nebo stojanu.

Odstíny použité žuly určují barvu produktu, který může být kouřově šedý, grafitový nebo černý.

Miska na oheň, vyrobená z jakéhokoliv materiálu, se používá nejen pro vytápění a osvětlení, ale také pro zdobení zahradního pozemku díky jeho výrazným dekorativním vlastnostem. Bez ohledu na externí provedení a design je pohodlný v provozu a je naprosto bezpečný.

Nezávislá výroba

Než začnete pracovat, musíte zvolit optimální umístění. Stojí za zmínku, že oheň nesmí být zasazen vedle dřevěných budov a jiných objektů charakterizovaných rychlým ohněm, stromy a keřmi.

Pomocí lan nebo kabelu se na zemi objeví kruh. Ve středu budoucího umístění produktu je zakoupen kolík, jeden konec lana je upevněn na něm, druhý musí být vázán na plechovku. Kruh by měl mít průměr asi 1, 5 m. Dále musíte podobným způsobem kreslit další dva kruhy: pro rekreační oblast a samotný krb.

Ve vnitřním kroužku, který je tvořen mezi kruhy misky a krbem, je základová jámka vykopaná s hloubkou 15-20 cm pro vytvoření základů. Potom se nalije směsí cementu a písku, na konci by se měl dostat plochý a hladký povrch.

Uložení materiálu

Nejlepší možností pro uspořádání stěn bude přírodní kámen, bude mít dostatečnou požární odolnost a atraktivní vzhled. Možná je kombinace několika druhů materiálu, prvků se zajímavou strukturou a vzorem, která jsou určena pro dokončení horní části stěny. Vnitřní okraj základny je rozložen po dokončení prvního řádu, zatímco jeho obložení může být nahrazeno cihlem.

Nanášecí materiál se děje v řádcích. Po vytvoření stěn s požadovanou výškou se prostor mezi kameny naplní maltou z cementového písku až do dosažení rovnoměrného povrchu. Stojí za zmínku, že misky na táboráky jsou také vyrobeny z jiných materiálů s vlastními rukama. Jednou z nestandardních možností je použití starého bubnu z pračky.