interiérový design

Interiér malého obývacího pokoje: moderní designové nápady, designové prvky a doporučení

Anonim

Po náročném dni chtějí být v domě, vyzařující skutečný komfort a harmonii. Moderní interiér malého obývacího pokoje je celé umění. Je nutné přemýšlet nad každým prvkem, včetně uspořádání nábytku, dekorativních prvků, abychom získali úplný obraz.

Jak si vybrat

Někteří lidé si musí koupit elegantní pohovku v místnosti, aby se cítili úplně šťastní. Jiní pečlivě promyšlejí interiérem malého obývacího pokoje. Než začnete opravovat, je nutné zjistit potřeby všech členů rodiny, aby bylo možné vzít v úvahu přání každého z nich.

Nejdůležitější je možná vybrat styl pro obývací pokoj. Odborníci doporučují kombinovat několik návrhových trendů. V tomto případě bude moderní interiér malého obývacího pokoje nejen originální, ale i funkční. Zvažte nejpopulárnější možnosti interiéru v obývacích místnostech.

Secesní styl

Takový interiér je malý obývací pokoj, vyznačující se elegancí a komfortem. Nejčastěji v tomto stylu dělají svou životně poměrně konzervativní osobnost. V těchto místnostech by mělo být všechno propojeno. Při výběru kování a závěsů se berou v úvahu velikost místnosti tak, aby byl obraz harmonický. Příliš jasné barvy v moderním vylučují. Interiér malého obývacího pokoje je doplněn měkkým osvětlením. Pro stěny jsou vybírány teplé barvy. Při registraci návrhů stropních sádrokartonových desek jsou relevantní stropní PVC stropy.

Venkovní obývací pokoj

Za prvé, co dělat interiér ve stylu země znamená mluvit o způsobu měřeného venkovského života, jeho jedinečné blízkosti k přírodě. Tento styl interiérového designu získal širokou popularitu nejen ve vyspělých evropských zemích, ale iv Rusku.

Jeho formování vzniklo pod vlivem národních tradic a vlastností, stejně jako pod vlivem klimatických rysů. To je důvod, proč byly v různých zemích zjištěny některé významné rozdíly ve stylu země.

Styl je plný národních dějin, rodinných tradic a základů. Umožňuje vám spolehlivě předávat ostatním charakter obyvatel domu, jejich náladu.

Tento styl je charakterizován použitím proutí, dřeva a nábytku z tepaného železa. Specifičnost země ve schopnost používat nábytek z několika historických období v interiéru obývacího pokoje. Možná se tato kombinace nemůže pochlubit jiným stylem interiéru.

Ukazuje se, že i ruská země vyniká. Tento styl interiérového designu zahrnuje použití cihel, žulových nebo kamenných zdí, které nutně mají svůj původní vzhled.

Pro ruskou zemi je charakterizováno použití bělidla, strukturované omítky, použití uměle stárněného dřeva, použití originálních folklorních dlaždic, které pomáhají vytvářet interiér přirozeně a pohodlně.

V ruské zemi je povoleno používat pouze přirozené tkaniny, jako je vlna, bavlna, ovčí kůže, lněná tkáň. Přítomnost uvnitř nejen textilií, ale také materiálů, které mají barevný a originální design, je povoleno.

Minimalismus

V tomto směru můžete vytvořit funkční a harmonický interiér malého obývacího pokoje. Fotky hotových prací jsou přímým potvrzením takových příležitostí. Obvykle minimalismus volí lidé, kteří nemají rádi excesy. Pokoušejí se spojit několik pokojů do jednoho, vyhnout se hromadění velkého počtu objektů. Takový interiér znamená minimální ozdobné prvky v místnosti, takže můžete vytvořit zvláštní atmosféru prostoru a svobody.

Klasický

V interiéru malého obývacího pokoje jsou vybrány přírodní materiály. Určitý luxus vám poskytne určitý luxus. Můžete si například vybrat dekorativní sošky se zlatým listem. Zvláštní kouzlo přispěje k vytvoření atmosféry obývacího pokoje a nábytku, vyrobeného "starožitným".

Profesionální návrháři poukazují na to, že je obtížné zdobit klasický interiér obývacího pokoje malé plochy. Classic naznačuje velký prostor a vysoké stropy, takže je lepší používat jen některé prvky tohoto stylu v malé místnosti.

Jak dát klasikům další život

Jaké další zajímavé nápady interiéru malého obývacího pokoje si můžete vzít sami? Moderní designové projekty jsou velmi rozmanité. Mnoho stylistů v designu obývacích pokojů používá klasický styl nebo baroko. Pokoje zařízené v těchto stylech vypadají opravdu krásně. Jedním z nejdůležitějších prvků je štukatura. Nepochybně stará štuka bude drahá. Kromě toho má sádra, ze které je vyrobena, mnoho nevýhod.

Moderní štuky vyrobené z polyuretanu, takže jeho nákup pro výzdobu obývacího pokoje nebude zasažen rodinným rozpočtem. Pomocí těchto dekorativních prvků může výrazně změnit interiér malého obývacího pokoje v bytě.

Vybíráme dekor v obývacím pokoji

Výběr štukových prvků je v současné době obrovský, takže se budeme zabývat pouze několika hlavními kategoriemi. Nejprve zvážit stropní lišty. Umožňují skrýt spáry mezi plochami, což je důležité při lepení stěn tapety. Nemůžete se obávat, že mezi stropem a stěnou bude ošklivý úhel, protože bude pod polymerem.

Další možností je tvarování. Používají se pro originální provedení stěn v místnosti. S jejich pomocí můžete zdůraznit určitou oblast, stejně jako dělení zdi do několika zón. Lemovky zdůrazní interiér malého obývacího pokoje: fotografie, obrazy budou vynikajícím doplňkem k obrazu.

V konstrukci stropu lze také použít tvarovky. Dalším skvělým způsobem, jak uklidit strop v obývacím pokoji, je ozdobit ho krásnými polyuretanovými dlaždicemi. Pokud zvažujete možnost výzdoby, můžete vytvořit celou kompozici, která zvýhodňuje interiér malého obývacího pokoje.

Tipy pro návrháře

Krásné polymerní sloupy pomohou diverzifikovat interiér místnosti. Jsou vhodné při vytváření klasického stylu v interiéru. V interiéru sloupů je instalováno další osvětlení, takže sloupce jsou funkčním světelným zdrojem.

Rovněž pro estetický design míst uchycení stropních lustrů použijte speciální stropní zásuvky. S jejich pomocí můžete na stropě vytvářet nejrůznější zajímavé kompozice.

Hlavní výhody polyuretanu jsou lehkost, trvanlivost, trvanlivost, snadná instalace a zpracování a samozřejmě i jeho cena.

V současné době jsou dekorativní prvky z polyuretanu velmi oblíbené a běžné v návrhu obytných prostor. Pomocí polyuretanových prvků můžete vytvořit originální interiéry malých obytných místností. Fotografie jednoho z hotových řešení je jasným potvrzením.

Hodnota barvy

Samozřejmě, velký význam pro lidský život patří barvě. Obklopuje nás všude, slouží jako hlavní vodítko pro zrakové orgány. Barva má vliv na lidskou psychiku. Každý člověk vnímá barvy jinak. Existují obecná pravidla, která pomohou diverzifikovat interiér malého obývacího pokoje v bytě. Fotky jednoho z řešení, viz níže.

Psychologové jsou přesvědčeni, že nadměrné množství červené barvy v interiéru obytného prostoru způsobuje nadměrnou podrážděnost majitelů nemovitostí.

Pokud je místnost nasycena červenou barvou, nervový systém bude neustále v napjatém stavu, člověk se neustále unavuje. Tento efekt je však možné vyhnout, pokud si v obývacím pokoji vyberete správnou barevnou schéma. Zde je důležité vzít v úvahu všechno: barvu příslušenství, tapety, závěsy, osvětlení.

Kontrasty v interiéru

Chcete-li provádět barevné práce v místnosti, je důležité hrát na kontrastu. Existuje několik typů, z nichž každý si zaslouží zvláštní pozornost.

Zvažte kontrast při sytosti barev. Takové barevné schémata jsou založeny na různých sytých systémech jedné barvy a pomáhají vytvářet v místnosti jistý pocit stability a úplné harmonie.

Dalším kontrastem je přizpůsobení barev. Je důležité ji používat s mimořádnou opatrností, protože je to kontrast čistých, nasycených barev, který je docela aktivní. Pokud umístíte akcenty správně, můžete zdůraznit jednotlivé dekorativní detaily, zvýšit zájem o obývací pokoj, dát mu zvláštní pozornost a rozveselit všechny jeho obyvatele.

Skutečný zázrak s prostorem může vytvořit kontrast světelných a tmavých barev. Z vizuálního hlediska může být použita k dosažení efektu prostornosti v místnosti, která má být vyzdobena, přinést některé předměty podstatně blíže nebo naopak je odložit.

Další možností je kontrast velikosti a počtu barevných skvrn. S ním můžete přidat každý detail zvláštního významu. Samostatné prvky budou "hrát", aniž by došlo k narušení integrity celkové konstrukce místnosti.

Pokud použijete všechny tyto kontrasty v kombinaci, můžete dokonce udělat nejmenší obývací pokoj příjemný. Budete ji vizuálně přeměňovat na elegantní místnost, obohatit nepopsatelné objekty s barvou, zdůraznit krásu každého malého detailu. Kontrastní barvy pomohou zcela změnit design obývacího pokoje.

Použití bílé v interiéru

Bílá barva má jedinečnou dokonalost. Zdůrazňuje dokonalost, nese určitou svobodu, absenci všech překážek.

Hlavním znakem bílé barvy je, že obsahuje všechny barvy duhy. Bílá barva pomůže získat inspiraci, může vyvolat určitou víru v jasnou budoucnost.

Profesionální stylisté nepodporují zneužívání bílé barvy v interiéru obývacího pokoje, jako by byl nadměrně dominantní, může se mezi jeho obyvateli objevit pocit nepohodlí.

Zajímavé fakty

Bílá barva od starověku symbolizuje harmonii a mír. V afrických zemích nosili kněží bílé oblečení, protože to byla ona, která chránila lidi.

V Řecku, zemi poblíž bohů, lidé obzvláště oblečení v lehkém oblečení, symbolizující jejich čistotu, rovnost a nezávislost. Světlá zvířata byla bohům obětována jako symbol spravedlnosti. Bílá byla také používána k ozdobení prostor pro zachování míru a klidu.

Bílá barva je nejčistší barva. Nese sama o sobě jemné odstíny a příznivý duch. To slouží jako vynikající zázemí pro různé barevné akcenty, zdůrazňující jejich složitost a rostoucí čistotu. Bílá barva poskytuje vynikající kombinaci barev, pomáhá zmírnit extrémní rozmanitost.

Bílá barva pomáhá vizuálně zvětšit místnost. Použití bílé barvy pro zdobení stropu a zdí vytváří efekt beztíže a vzdušnosti v místnosti. Bílá barva má mnoho různých odstínů: od barvy pečeného mléka až po perle a sněhobílého odstínu.

Pomocí různých odstínů této barvy můžete vytvořit prostor v obývacím pokoji. Bílá barva je vynikajícím podkladem pro odstín kávy a dřeva. Takové kombinace vytvoří útulnou, romantickou atmosféru a dávají místnost zvláštní štědrost. Interiér v bílé barvě může být klidný, luxusní, slavnostní. Přítomnost bílé barvy zdůrazňuje bohatství majitelů. Poukazuje na aristokratický způsob života.

Důležité informace o obrázku

Stejně důležité v bílém interiéru je použití různých materiálů a textur. Kombinace lesklých a matných povrchů, kombinace vzdušných a lehkých tkanin, kontrasty teplých a studených materiálů získávají zvláštní krásu.

Pro ty, kteří dávají přednost romantickému stylu, jsou pastelové tkaniny a bílý nábytek v obývacím pokoji ideální. Pokud dáváte přednost teplým barvám, podívejte se na béžový nábytek. Bamboo záclony a transparentní červené záclony mohou být použity.

Je také lepší předem postarat se o to, aby byly povrchy snadno čistí, protože obnovení čistoty v obývacím pokoji by se nemělo stát překážkou pro vytvoření elegantního a neuvěřitelně krásného interiéru.