opravy

Aerosolový email: který z nich si vyberete?

Anonim

Stříkací barva je všestranný materiál, který se aktivně používá nejen ve stavebnictví, ale i v umění. Tento nástroj se často používá při opravách. Zvláštní vhodné spreje jsou aktivně používány stavebníky, motoristy, výrobci nábytku, návrháři interiérů, grafici a umělci graffiti.

Aerosolový email je oblíbený díky všestrannosti a snadnému použití. Lze jej snadno aplikovat na různé materiály: dřevo, kámen, beton, kov, plast. Výrobci nabízejí širokou škálu barev. Mohou být lesklé i matné. Návrháři také používají světelné barvy, perleťové, s účinkem antiky, duhy, kovu.

Základem postřikové barvy je alkydový polymer. Rozpouštědlo je směs ketonů, uhlovodíků a glykoletherů.

Co je třeba zvážit před barvením? Všechny aerosolové smalty jsou velmi složené. Proto před aplikací byste měli zjistit, na jaký povrch je určen. Tato rozmanitost také určuje zvláštní vlastnosti lakovaného povrchu. Než začnete malovat barvou stříkáním, měli byste zvážit následující charakteristiky:

 • podmínky prostředí;
 • jaká je dekorativní funkce povlaku a jak dlouho by měla být;
 • zda je povrch korodovaný;
 • environmentální bezpečnosti materiálu.

Výhody nástřikové barvy

Aerosolové smalty se vyznačují několika výhodami. To vysvětluje jejich popularitu a rozšířené využití. Mezi hlavní výhody patří:

 • jednotné použití;
 • minimální spotřeba;
 • vysoce kvalitní barvení;
 • minimální doba sušení;
 • odolnost vůči negativním dopadům na životní prostředí;
 • dlouhá životnost;
 • snadno se přepravuje;
 • neobsahuje škodlivé látky;
 • vhodná metoda barvení;
 • neexistují žádné součásti, které by poškozovaly ozónovou vrstvu;
 • dobře barevné obtížně dostupné místa;
 • široký výběr barev a odstínů.

Malé vady

Nevýhody tohoto barviva mohou být přičítány spíše tenké finální povlakové vrstvě. Barva obsahuje velké množství rozpouštědla. Mělo by se také pamatovat na to, že práce s barvami pro sprej vyžadují přesnost. Nesprávná aplikace může způsobit šmouhy. Třetí nevýhodou je krátká životnost aplikované vrstvy aerosolové smalty. Správná aplikace umožňuje zachovat celistvost povlaku po dobu 10 let. Po obnovení je nutné.

Sprchová laková smaltovaná barva

Obnova koupel je náročná úloha, která vyžaduje nejen přesnost, ale i speciální dovednosti. Většina prostředků pro obnovu takového povrchu je určena pro nanášení laku štětcem nebo válečkem. Tímto způsobem je spíše obtížné vyčistit vlastní koupel bez určitých dovedností. Avšak aerosolový smalt pro koupel vám pomůže rychle vrátit původní vzhled potrubí. Každý, kdo nemá určité pracovní zkušenosti, to zvládne.

Kdy bych měl použít smalt pro koupel v plechovkách?

Použití barvy sprejovou vanou je nutné, pokud:

 • smalt lázně ztratil bílou barvu;
 • povrch byl obarvený rzí;
 • tam jsou škrábance.

Tato barva umožňuje obnovit odolnost povlaku na tvrdou vodu. Povrch bude hladký. Má smysl používat tento nástroj v případě, že se smalta lázně stane porézní v důsledku častého používání agresivních čistících prostředků. Takový povrch často absorbuje rzi a nečistoty.

Jak si vybrat lak na sprej pro koupel?

Výrobci aktivně vyrábějí tento typ výrobku, takže rozsah rozprašovacích barev je poměrně široký. Následující výrobci dodávají kvalitní nátěr.

Alkydový smalt Kudo aerosol je skvělá volba pro obnovu nejen litinových klempířských, ale i keramických výrobků. Výhody tohoto nátěru zahrnují vysoké adhezní vlastnosti. Malovaný povrch je odolný vůči vysokým teplotám. Na prodej smalt je pouze v bílé barvě. 1 rozprašovací nádoba smaltované lázně může nanášet 2 m 2 povrchu v jedné vrstvě. Vrstva se zcela usuší po 24 hodinách.

Dekorační aerosolové laky Decorix jsou vysoce kvalitní lak, který se používá pro domácí a dekorativní dokončovací práce. Používá se pro lakování jízdních kol, automobilů, nářadí, domácích spotřebičů apod. Je ideální pro malování malých povrchů s obtížně přístupnými místy. Vrstva se zcela usuší po 24 hodinách.

Univerzální smaltovaný aerosol lze použít jak pro vnitřní, tak i pro vnější práci. Vytváří lesklý odolný povlak odolný proti povětrnostním vlivům a mechanickému namáhání. Neztrácí lesk, nezmizí na slunci.

Jak malovat lak na sprej v koupelně?

Před nanesením povrchu sprejové skloviny nepotřebuje základní nátěr, ale vyžaduje přípravné práce. Koupel musí být dobře vyčištěn od špíny a tvrdohlavé houževnatosti. Rusty skvrny je třeba odstranit co nejvíce, protože se mohou znovu objevit přes čerstvý povlak.

Po povrchu by měl projít průměrný brusný papír a odstranit lesklý lesk. K těmto účelům můžete také použít brusku nebo brusku s kartáčovou hlavou.

Povrch se otírá vlhkým hadříkem, odstraňuje prach a usuší. Po odmaštění rozpouštědlem. V této době by měly být stěny, nábytek a další instalace pokryty plastovým obalem. Celý přebytek je vyňat z koupelny. Nezapomeňte, že aerosol se silně rozptyluje kolem místa spreje.

Před aplikací potřeme dobře plechovku po dobu několika minut. Po odstranění krytu a postříkání malého množství barvy na nepotřebnou plochu. Pokud je smalt aplikován rovnoměrně, můžete pokračovat v práci.

Sprej by měl být držen svisle ve vzdálenosti 30 cm od povrchu. Barva se nanáší tenkou jednotnou vrstvou po celé ploše. Chcete použít několik vrstev? Mezi nimi trvá 10 minut.

Nezapomeňte, že nanášení smaltu na povrch lázně se doporučuje maximálně dvakrát. Poté je lepší vyměnit potrubí.

Závěr

Stříkací barva je ideální volbou pro opravy nebo restaurování. Umožňuje rychle a přesně natřít povrch.