nástrojů a zařízení

Co je rytec Dremel a proč je potřeba?

Anonim

Většina mužů ráda dělala železo a dřevo, vrtá se, zaklepávala, šroubovala a šroubovala, dělala užitečné práce kolem domu nebo v garáži. Dokonce i jedna krabička nebo zkroucená zásuvka nám naplňuje sebevědomí a klidnou sebedůvěru. Ne vždy se to ukáže, že si doma udržujte sadu nástrojů, které jsou dostatečné pro různé domácnosti. Je nutné zaujmout buď šroubovák, potom brusič, pak bruska. A tak to bylo, dokud se neobjevil rytec - univerzální nástroj, který vám umožní provést spoustu přesných prací na broušení, vrtání, rytí a řezání a nezbývá téměř žádné místo.

Co je rytec?

Rukopis nebo mini-vrtačka, jak se někdy nazývá, vypadá jako obrovské pero se síťovým připojením. Pokud otevříme kufřík, uvidíme, že se skládá z motoru, vřetena, převodovky a oběžného kola, které ochlazuje samotný motor. Na pouzdře jsou otvory pro odvádění horkého vzduchu, stejně jako místo pro přidržení (některé modely mají odnímatelnou rukojeť), tlačítko zapnutí / vypnutí, tlačítko blokující motor, matice pro upevnění různých trysek, regulátor rychlosti a kabel pro připojení k síti. Nejčastěji je rytec doplněn o další kroužek pro zavěšení na speciální stativ. U některých modelů jsou k dispozici odnímatelné ohebné hřídele, které jsou navrženy tak, aby pracovaly na těžko dostupných místech, například v autě nebo pod umyvadlem - takové příslušenství zahrnuje rytomet Dremel a další drahé mini-vrtačky.

Jak to funguje

Zařízení funguje díky tomu, že motor otáčí hřídel (od 3 až 4 a až do 35 až 40 tisíc otáček - rytec Dremel a podobně), čímž otáčí připojené trysky. Jedná se o širokou škálu použitých trysek a tvoří univerzálnost tohoto nástroje - od vrtačky se přemění na brusku a pak do brusky. A to všechno zapadá do jedné malé krabice.

Samozřejmě, že rytec je značně nižší ve své síle vůči svým "starším bratrům" a není těžké vrtat stěny stejně jako řezané plechy, ale tento úkol nestojí za to. Instalatérské práce, opravy domů, malá preventivní údržba a opravy automobilů, gravírování, dokončování dokončování kovových a dřevěných výrobků - rytec to zvládne velmi dobře.

Jak vybrat rytec?

Nejprve je třeba určit rozsah úkolů, které by tento nástroj měl vyřešit. Chtěli byste polštářovat domácí zlato jednou měsíčně? Nebo od rána do večera pracovat s ním ve studiu? V závislosti na tom byste měli zvolit svého asistenta:

  1. Napájení. Obvykle se pohybuje od 30 do 300 wattů. Čím vyšší je výkon, tím více můžete pracovat s velkým množstvím materiálů. Zdroj motoru, čas práce s rytcem najednou - to vše závisí na parametru výkonu. Zpravidla jsou rytci domácnosti zřídkakdy silnější než 100-150 W (jako je rytec Dremel 3000) a profesionální, naopak 175-200 W (rytec Dremel 4000).
  2. Hmotnost Pokud není zapotřebí silný, superproduktivní rytec, neměli byste nakupovat modely vážící více než kilogram, protože práce s takovým nástrojem bude velmi obtížné a nudné. Lehké a produktivní mini-vrtačky zahrnují především rytec Dremel.
  3. Ergonomie. Rytec by měl nejen dobře fungovat, ale také pohodlně ležet v ruce - jinak budete trávit polovinu pracovní doby v tělocvičně pro vaše prsty. Totéž platí pro rozložení váhy - čím bližší je těžiště k prstům, tím snadněji bude pro vás pracovat.
  4. Hluk, vibrace, topení. Všechno zde je celkem jednoduché - čím dražší zařízení, tím méně problémů vytváří. V elitních modelech jsou tyto problémy vyřešeny s dobrou bezpečnostní rezervou - včetně právě toho, proč mají tak vysokou cenu. Lacné modely pravidelně trpí přehřátím, manželství výrobce je vlastní, ale hluk z nich je trochu slabý. Ale středně cenní rytci se mohou zahřát, vibrovat a hlučně - mají dostatek energie a výrobci zavírají oči drobnými nepohodlí.
  5. Dokončení. Téměř každý rytec je vybaven sadou trysek. Jeho úplnost závisí na mnoha faktorech, ale ve většině případů zkušení uživatelé kupují další přílohy - buď jako sadu nebo samostatně. I při velmi opatrném používání jsou trysky spotřebou a čas od času je nutné je zakoupit.

Jakou společnost koupit rytec?

Na trhu existuje řada výrobců, kteří vyrábějí rytce - Hammer, Makita, Hitachi, Sturm. Ale nejoblíbenější a nejběžnější je rytec Dremel. Nástroje této společnosti se staly tak slavné, že se používají jako názvy všech takových zařízení - "rytec" a "Dremel" lze slyšet stejně často.

V každém případě stojí za to vybrat si rytce, pečlivě číst názory spotřebitelů na konkrétní model. A rytmus Dremel si zaslouží jen pozitivní hodnocení: desítky tisíc uživatelů dávají špičkové známky řádu těchto nástrojů. A neměli byste se samozřejmě soustředit na čínské protějšky - je lepší nešetřit peníze na ruční elektrické nářadí.