zahradnictví

Jak zjistit jméno květiny: způsoby a podrobný popis

Anonim

Často milovníci květin nevědí, jaký druh rostliny roste na jejich parapetu. V takovém případě musíte okamžitě určit jeho jméno. Tato informace je velmi důležitá, protože umožňuje správnou péči o rostlinu. Jak znáte název květiny? Pro tento účel lze použít jak internetové zdroje, tak botanické determinanty.

Rozmanitost vnitřních rostlin

Kryté rostliny se objevily před tisíci lety v lidských domcích. Jejich seznam se neustále rozšiřuje. V domovech evropských obyvatel se objevilo mnoho rostlin po objevu Ameriky. Jejich seznam byl doplněn geografickým výzkumem v Asii a Africe. Koneckonců, objevitelé vždy odváděli živé rostliny, jejich herbář a semena z jejich výprav.

Systematika té doby si zaslouží zvláštní pozornost: Bernard Jussier, Carl Linnaeus, J. B. Lamarck. Stanovili a popsali všechny přinesené rostliny, včetně budoucích rostlin v interiéru. Tito farební amatéři přiřadili rostliny určitým rodinám, přidělili jim specifická a obecná jména.

Okamžitě se rostliny z vnitřních prostor staly atraktivními exempláři ze vzdálených zemí. Pěstovali se v podmínkách minimálního množství půdy nebo jiného substrátu. Tak vzniklo nové odvětví rostlinné výroby - květinářství nebo pokojová kultivace květin. Jeho hlavním účelem je vnitřní dekorace a zahradnictví.

Skupina rostlin

Všechny vnitřní rostliny lze rozdělit do několika skupin:

 • Kvetoucí okrasné rostliny, které mají atraktivní vzhled po celý rok.
 • Rostliny s dekorativní listí.
 • Rostliny, které zažívají krásu pouze v období květu.

Všechny skupiny rostlin lze rozdělit do skupin podle tvarů a typů:

 • kapradiny;
 • orchideje;
 • sukulenty a kaktusy;
 • bromelidy;
 • palmy;
 • bulbous;
 • plodiny plodin.

Kdybyste zjistili, do jaké skupiny patří vaši rostlina, pak už byla polovina záležitosti při stanovení jejího jména již hotová. Jak zjistit jméno květiny? V tomto případě můžete otevřít botanický determinant vnitřních rostlin a najít požadovanou květinu.

Determinant vnitřních rostlin

V době moderních technologií lze snadno identifikovat název každé rostliny. Stačí stačit speciální determinant. Jak zjistit jméno květiny v tomto případě?

Stačí stačit speciální determinant. Chcete-li to provést, nemusíte mít knihu v papírové podobě. Můžete snadno najít správnou knihu na internetu.

Pokud zjistíte, že vaše rostlina patří do skupiny (kaktusy nebo kapradiny), můžete okamžitě začít hledat. Ale jak zjistit jméno vnitřní květiny, pokud o tom není známo nic?

Pokud jste nemohli identifikovat skupinu, můžete použít speciální klávesy, které jsou v determinantech. Umožní vám rychle určit závod patřící k určitému typu. Poté, co potřebujete najít konkrétní sekci a najít požadovanou rostlinu.

Jak používat determinant?

Jak najít název květiny pomocí botanického identifikátoru? Stačí, abyste se přestěhovali ze znamení na znamení konkrétní květiny. V determinantu jsou klíče, které popisují znaky rostliny. V jednom klíči jsou 2 protikladné značky. Toto je teze a protiklad. Tímto způsobem můžete rychle určit, který typ vašeho zařízení patří. Koneckonců, když vyberete jeden ze znaků, vybraný klíč vás odkazuje na další volbu označenou číslem na konci antitézy nebo diplomové práce.

Následující klíč má také dva popisy, naopak, ale objasňující charakter. Můžete tak snadno identifikovat botanickou rodinu, do které patří vaše rostlina.

Jakmile se v determinantu nalezne požadovaná rodina, zjistíte rod, a pak typ květiny. Nyní víte, jak zjistit jméno květiny. Nezapomeňte však, že ve většině determinantů jsou popsány pouze pozemní části rostlin. Vykopávání zvířete proto není nutné. Ale tento způsob určení názvu květiny vyžaduje dovednosti květinářství a pozornost. Většina amatérských květinářů dokáže zjistit pouze rod, do něhož patří obyvatel své okenní parapety.

Další způsoby, které vám umožní zjistit jméno květiny

Prostřednictvím internetových zdrojů je možné zjednodušit proces rozpoznání odrůdy a typu zařízení. Stačí natočit vysoce kvalitní fotografii. Ale jak zjistit jméno květiny z fotografie?

 • Z dobrého pohledu děláme fotografii rostliny.
 • V prohlížeči Yandex na vyhledávacím panelu zadejte: "Obrázky. Yandex.
 • Klikněte na ikonu fotoaparátu na vyhledávacím panelu nebo na slovo "Obrázky".
 • Klikněte na "Vybrat obrázek".
 • Hledáme složku, ve které je uložena fotografie bezejmenné rostliny. Otevřete soubor.
 • Nahrát fotku. Jedná se o jeden, protože je unikátní v síti.
 • Přejděte dolů a zobrazí se ikona "Zdá se, že je v obraze". Následuje pravděpodobná jména rostlin.
 • Takže můžete snadno určit název vnitřní květiny z fotografie.

Jak najít název rostliny jiným způsobem?

Snadná cesta

Dalším jednoduchým způsobem, jak zjistit, jak se vaše rostlina nazývá, je využít rady zkušených pěstitelů květin. Existuje mnoho tematických fór na internetu. Stačí, když umístíte fotografii rostliny a fanoušci pokojových rostlin vám rychle vyzvednou správnou odpověď.

Také na internetu je široká škála katalogů a atlasů s fotografiemi. Zde jsou také názvy vnitřních rostlin.

Pokud všechny výše uvedené metody nepomohly, můžete zjistit název rostlin v květinářství od odborníků.

Závěr

Poznat název rostliny je poměrně snadné. To vytvoří ideální podmínky pro růst. Koneckonců každá továrna má své vlastní požadavky na osvětlení, zalévání, teplotu a vlhkost. Dům bez čerstvých květů je prázdný. Vytváří jedinečnou atmosféru a pohodlí.