opravy

Jak vypít lesklý strečový strop? Hlavní pravidla čištění

Anonim

Krásné, stylové, moderní, nevyžadující speciální stropní péči, získaly srdce mnoha občanů. Dnes je vidět v městských apartmánech, venkovských domech, kancelářích. Lesklými stropy jsou nápadné jasné barvy, zajímavé vzory. Nezačínají se žlutě, nepraskávají, nejsou sběrači prachu. Je pravda, že v průběhu času mohou trochu ztrácet, ztratí svůj původní lesk, ale to je snadné opravit. Majitelé tohoto zázraku se zajímají o to, jak umýt lesklý strečový strop, protože je tak jemný, a proto vyžaduje jemnou manipulaci. Existují některá pravidla, budeme je zvažovat.

Jak umýt zavěšený strop?

Mokré čištění pomůže obnovit lesk. Všechny kartáčky, tvrdé tkaniny jsou okamžitě odstraněny, protože mohou poškozovat jemnou tkaninu. Hrubý materiál poškrábá lesk, deformuje ho a v některých případech se může dokonce zlomit. Střešní strop můžete umýt pouze měkkou houbou. Předtím by mělo být navlhčeno v roztoku mýdla, ale snažte se, aby na fólii nezanechaly pruhy, protože nejsou příliš pohodlné na omývání. Umýt strop by měl být ve směru svaru, lehké kruhové pohyby.

Čisticí prostředek

Před umytí lesklého stropního stropu je nutné odstranit kroužky a náramky od sebe, abyste je náhodně neuzavřeli jemným povlakem. Volba mycího prostředku by měla být velmi zodpovědná, protože některé prášky a spreje mohou zničit lesk. Krémy s pevnými látkami, soda by měly být okamžitě vyřazeny, protože poškrábání filmu.

Nepoužívejte čisticí prostředky s abrazivními přísadami. Nejlepší je koupit speciální sprej, jemně čistí povrch stropu a minimalizuje mechanický náraz. Pravděpodobnost, že během čištění se lesk zhorší, se sníží na nulu. Při čištění napínacího stropu dokonale vyčistěte sklo. Kapalný amoniak obsažený v něm umožňuje, aby neopouštěl skvrny.

Jak vybrat prací prostředek?

Při výběru výrobku na mytí lesklého stropu vždy věnujte pozornost jeho složení. Nesmí obsahovat aceton, který může poškodit dokonale hladký povrch. Stretch strop můj speciální leštění určená pro takovou práci. Je lepší nekupovat podezřelé prostředky, protože mohou vést k nepředvídatelným důsledkům: vrásky, změkčení, změna barvy, změna barvy atd. Pokud je droga v pochybnostech, měla by být testována. Chcete-li to provést, před vypláchnutím lesklého stropního stropu potřebujete kapku peněz nanesenou na jeho povrch na nejméně viditelném místě. Po 10 minutách bude výsledek viditelný.

Jak vypít lesklý strečový strop?

Je třeba jednat pečlivě a bez nepatřičného tlaku. Někteří výrobci lesklých stropů doporučují vysát, ale je lepší nechat se jich riskovat (najednou instalatéři pevně nezachytí film) a výslednou strukturu odstranit šlehnutím nebo měkkým hadříkem. Film má antistatický povlak, který odpuzuje prach, takže nepotřebuje časté čištění.

Jak vypít stropní stropy, jestliže dochází ke ztrátě barvy, otupě? Nejdříve se musíte pokusit povrch otřít papírovou ubrouskou nebo semišovou látkou. Pokud tato metoda nepomůže, měli byste použít 10% alkoholový roztok čpavku, okamžitě obnovíte starý nátěr a poskytnete lesk.

Někdy se stává, že během opravy je strop silně znečištěn a speciální spreje jej neumývají. V tomto případě je vhodné použít obvyklý prášek na mytí, ale musí být zcela rozpuštěn ve vodě, takže zbývající části pevných částic, které by mohly poškodit filmový povlak, zůstaly. Silně znečištěné oblasti by měly být lehce otřeny lehkými pohyby, pak omýt mýdlové skvrny a osušit.

Stretch stropní péče Tipy

Lesklý nátěr je nejsnadněji umýt roztoky obsahujícími alkohol, protože nezanechávají mýdlové skvrny a během několika sekund odmyjí i nejzávažnější nečistoty. Chcete-li dokončit čištění rychleji, měli byste použít vodný roztok zahřátý na teplotu +30 nebo +40 ° C, aby se špína umývala mnohem rychleji.

Nyní víte, jak umyte stropní stropy. Všechny výše uvedené metody pomohou zachovat původní elegantní vzhled lesklé povrchové úpravy na dlouhou dobu. Tipy pro péči poskytují výrobci filmů i výrobci speciálních sprejů, krémů a roztoků. Neměli byste riskovat a experimentovat s málo známými léky, protože nemohou pouze změnit barvu stropu, ale také je zneklidnit bez uznání. Je třeba umýt lesklý kryt velmi pečlivě, bez tlaku, vyhýbat se mechanickým nebo chemickým škodám. To je jediný způsob, jak prodloužit životnost vašeho oblíbeného stropního stropu.