v kuchyni

Korejské struhadlo: popis, typy a princip činnosti zařízení

Anonim

Korejská struhadla je zařízení pro mletí jídla. Jeho neobvyklé jméno neobdrželo náhodou. Faktem je, že zpočátku bylo pomocí takového zařízení, že bylo obvyklé vařit slavné korejské mrkve. Co je toto zařízení a jaké jsou jeho odrůdy?

Speciální struhadlo

Úspěch jakéhokoli salátu závisí do značné míry na tom, jak dobře jsou připraveny potřebné ingredience. Vezměte si například dobře známou mrkev v korejštině. Zvláštností tohoto pokrmu je to, že jeho hlavní složka by měla být rozdrcena ve formě slámy o tloušťce nejvýše 1, 6 milimetru. To je obyčejný nůž takřka nemožné. Proto odborníci vytvořili speciální korejské struhadlo. S jeho pomocí, během několika minut, čerstvé a šťavnaté mrkve mohou být přeměněny na hrst čisté tenké slámy. V závislosti na způsobu zpracování může být korejský řezák:

 1. Manuál.
 2. Mechanické.
 3. Elektrické.

Každá z těchto možností má své vlastní charakteristiky. Hosteska může zvolit pouze zařízení, které bude nejvhodnější pracovat. Například nejjednodušší ruční brousicí je obdélníkový základ zhotovený z odolného plastu, na němž jsou uprostřed upnuty kovové trysky.

Externě je velmi podobný drtiči pro zelí. Princip fungování takového zařízení je velmi jednoduchý. Stříhač musí být umístěn nad destičkou a držet ji jednou rukou a druhý posunout mrkev podél základny a pevně ji přitlačit k povrchu. Řezání produktu probíhá v okamžiku průchodu tryskami.

Zařízení pro profesionály

Pokud odborníci potřebují korejské struhadlo, raději používají zařízení, které je co nejvíce uživatelsky přívětivé. Chcete-li zabránit rozptýlení mrkve na stůl v různých směrech během řezání, můžete použít vylepšenou ruční verzi. Jeho rozdíl spočívá v tom, že zařízení je dodatečně vybaveno speciálním kontejnerem pro sběr hotového výrobku. Obvykle se vyrábí z průhledného plastu, aby bylo možné řídit okamžik plnění. Princip fungování zde zůstává stejný. Mletý produkt se postupně sbírá uvnitř kontejneru. Po dokončení struhadla stačí odstranit a nalijte nakrájenou mrkev na talíř. Toto zařízení je velmi vhodné pro řezání malých částí. Profesionální kuchaři někdy používají takové zařízení k broušení nejen mrkve, ale i jiné zeleniny. Vyrábějí originální saláty nebo je používají jako dekorace pro jiné pokrmy.

Původní výkon

Někdy v obchodech je pro korejskou mrkev neobvyklé struhadlo. Fotografie tohoto zařízení mohou být zavádějící. Koneckonců, směrem ven, připomíná obvyklou ovoshchechistku. Zařízení se skládá z kuželové rukojeti a dvojité řezací trysky. Jaká je taková řezačka pro korejské mrkve? Fotografie poskytuje příležitost vidět podstatu procesu.

V tomto případě je princip fungování zařízení zcela odlišný. Zelenina musí být pevně držena v jedné ruce. Samozřejmě, že je třeba předem vyčistit. Stříhač by měl být odebírán v druhé ruce. Při postupném pohybu odstraňte z povrchu zeleniny tenkou vrstvu. V tomto případě se produkt musí periodicky otáčet kolem své osy. Takže proces broušení se bude provádět rovnoměrněji. Práce takového plavidla vyžaduje od člověka minimální úsilí. Řezání výrobku je snadné. V tomto případě se ruce nenechají unavené. Takový strouhanec může být dokonce použit k vaření hranolků, stejně jako sekání jiné zeleniny a některé ovoce (jablka, hrušky).

Spiraling

Existuje další zajímavý ruční štětec pro korejské mrkve, jehož fotografie je spíše jako přesýpací hodiny. Toto je spíše originální bruska. Nejjednodušší akce je možné použít na to, aby se do tenké špirály rozřezala nějaká zelenina s hustou strukturou (mrkev, brambory, lilek, řepa, ředkvičky a další).

Ulehčte to. Stačí vložit produkt do otvoru a několikrát posunout. Díky ostrým ocelovým nožům umístěným na boku těla je zelenina řezána ve formě zkroucené spirály. Tento postup je velmi podobný tomu, že ostříhání tužek. Výhody tohoto zařízení jsou zřejmé:

 1. Je to velmi snadné. Dokonce i takové dítě může takové zařízení ovládat.
 2. Zařízení je vyrobeno z odolného plastu, který je odolný vůči vysokým teplotám. Dokonce je můžete umístit do myčky nádobí.
 3. Nože jsou vyrobeny z nerezové oceli. To vysvětluje jejich sílu a trvanlivost.

Každá žena v domácnosti může jen snít o tom, že má v kuchyni takovou strouhanku pro korejské mrkve. Fotografie zařízení jasně demonstrují všechny své pozitivní vlastnosti.

Procesní mechanizace

Člověk se vždy snaží usnadnit svou práci. Proto není překvapující, že se postupně objevil na trhu korejský mechanický štěrk. Její fotka ukazuje, že zařízení se skládá ze tří částí:

 1. Bydlení Obvykle je vybaven nohami s protiskluzovými tryskami. Ve své horní části je umístěn nakládací kontejner, ve kterém je umístěn počáteční výrobek.
 2. Řezná tryska s otvory. Může být vyroben ve formě disku nebo bubnu.
 3. Rukojeť, která otáčí hřídel. Z něj je poháněna tryska.

Chcete-li zeleninu strávit pomocí takového zařízení, musíte provést několik jednoduchých kroků:

 • vyčistěte vyčištěný výrobek na velké kusy a vložte je do nádržky;
 • provádět rotační pohyby rukojeti.

Výsledkem je, že původní výrobek vstupuje do řezné trysky a rozdrtí se na polotovary, jejichž vzhled závisí na tvaru a velikosti otvorů. S takovým strojem je snadné vyrábět korejské mrkve.

Elektrické strouhací zařízení

Chcete-li pracovat s velkými svazky, potřebujete zařízení, které minimalizuje fyzickou námahu. Například na podzim, kdy je čas na polotovary, je takové zařízení na farmě jednoduše nutné. Ale před zahájením práce je nutné studovat jeho zařízení a zjistit, jak používat struhadlo pro korejské mrkve.

Podle principu fungování se tento model podobá mechanickému zařízení. Jediný rozdíl spočívá v tom, že je nastaven v pohybu nejen ručně, ale z elektrické sítě. Hosteska může zeleninu dát do zásobníku a stisknout tlačítko "Start". Vůz bude dělat zbytek sám. Někdy jsou tato zařízení vybavena kontejnery pro sběr hotových výrobků. Kromě pohodlí tento doplněk pomáhá vždy udržovat pořádek v kuchyni. Dobrá hospodyně je velmi důležitá. Podobné "drtiče" se používají také v restauracích, kde se zpracovává velké množství zeleniny.