opravy

Demontáž v bytě: demolice příček a stěn, odstranění podlah a odstraňování nečistot

Anonim

V poslední době se majitelé bytů stále více snaží provádět změny. Pro některé je to pocta módě, zatímco pro druhé to je touha zvýšit prostor a zvýšit pohodlí podmínek. Nezáleží na tom, jaké důvody by se měla přestavba provádět podle určitých pravidel.

Jaké stěny lze zničit

Pokud jste začali demontovat byt, měli byste se nejprve seznámit s pravidly, která umožňují nebo zakazují demolici stěn určitých materiálů. Tak můžete opravit stěny:

 • z kamene;
 • dřevo;
 • sádrokarton;
 • pěnový blok;
 • beton;
 • cihly.

Pro každou zdi by měla být stanovena norma demolice. Měli byste vynaložit menší úsilí na demontáž dřevěných stěn, než kdybyste museli čelit demontáži monolitické stěny. Pokud je poměrně obtížné určit, který materiál leží pod zdí, měli byste se obrátit na odborníky. Interroom a mezistěny mají malou tloušťku, která je omezena na 380 mm.

Přípravné práce

Pokud budete byt demontovat, musíte nejprve připravit pokoj a zakázat veškerou komunikaci. Topení, instalatérské, rozhlasové a televizní vysílání, plynovod, kanalizace a elektřina by neměly fungovat. Kromě toho se budete muset postarat o to, kde ukládáte stavební odpad. Pro tyto účely se obvykle používají stavební pytle.

Příprava nástrojů

Demontáž bytu umožňuje povinnou přípravu některých nástrojů. Mezi ně patří:

 • dláto;
 • pickaxe;
 • šrot;
 • jackhammer;
 • kovář

Dřevěná stěna může být rozbitá pomocí řetězové pily, která nahrazuje zdvihák. Zatímco pokud je to betonový oddíl, je nejlepší použít bruska, zdvihák a perforátor. Taková vážná sada nástrojů je vysvětlena skutečností, že uvnitř stěny je kovový rám, takže je třeba jej odstranit.

Způsob demontáže stěny

Demontáž stěn v bytě může být provedena částečně, za tím účelem je v stěně ponechán otvor, který spočívá na sloupcích. Pokud odstraníte stěnu kolem obvodu, pak se centrální část jen zhroutí na podlaze a její váha je stovky kilogramů. Po práci bude velmi obtížné odstranit stavební zbytky, a proto je nutné je rozložit na malé kousky. Je nutné oddělit cihlu ze zdi a pokud je v prostoru vchod, pak nejprve vyjměte dveřní přepážku. Poté se můžete pohybovat nahoru a pryč od okraje otvoru. Pokud budete muset pracovat s cihlovou zdí, stačí k posezení. Je nutné začít pracovat ze stropu, pohybující se dolů. Cihly se zhroutí a tvoří praskliny.

Jak odstranit oddíly

Demontáž oddílů lze provádět i samostatně. Tuto stěnu je nutné rozebrat v částech. Pokud mluvíme o betonu nebo cihla, bude problematické zvednout více než deset kilogramů. Pro takovou práci použijte disk pro beton nebo úhlovou brusku. Pro usnadnění procesu práce s značkovačem je nutné vytvořit značku, na které se stěna postupně zhroutí. Tato metoda je téměř tichá, ale je doprovázena tvorbou velkého množství prachu.

Stěna může být ještě rozdrcena, za tímto účelem se používají speciální dláta a vrtací kladivo. Při práci s nimi je nutné zajistit, aby sousední stěny nebyly poškozeny. Tato metoda vám umožní rychle zvládnout práci, ale je doprovázena vysokou úrovní šumu a nedbalosti. Pokud rozebíráte oddíly, můžete vyvrtat malé otvory ve stěně pomocí děrování nebo vrtačky. Tato metoda je nejčastěji používána odborníky. Nejprve je však třeba načrtnout čáry, které rozdělují stěnu na samostatné části. Na nich vrtáky, které jsou umístěny blízko sebe. Vyvrtejte plot, je nutné ho zlomit pomocí kladiva nebo dláta.

Pro porovnání

Když je zeď již vyvrtána, měli byste klepnout na místa, která by měla být odstraněna. Je-li stěna z betonu nebo z cihel, povrch je postříkán vodou, aby se zabránilo tvorbě prachu. Kromě toho někteří profesionálové někdy používají kus odpadu, který je navlhčen ve vodě a visel u vchodu do místnosti.

Demontáž dřevěné podlahy

Při demontáži v bytě může být nutné odstranit podlahu. V první fázi jsou základní desky odstraněny a následně rozebíratelné podlahové desky. Odstranění podlah je nezbytné, a to od začátku práce od vchodu, takže bude možné uložit desky tak, abyste je mohli používat v budoucnu. Pokud se jedná o hranou desku, je nutné začít s ní demontovat práci. Výměna podlahy někdy vyžaduje práci s podlahovými deskami, zesílené šrouby, v takovém případě je úkol zjednodušen. Upevňovací prvky by se měly odšroubovat a pak najít desku s drážkou a vyjmout ji. Při použití v procesu upevňování hřebíků bude technologie poněkud odlišná. Zajišťuje potřebu nalézt poslední podlahovou desku, pod níž je vytahovací kladivo. Při nástroji o délce 2 cm se zvedněte a potom krok na desce. Tím se prvek postaví na místo, ale nehty se vynoří. Upevňovací prvek se odstraní pomocí natahovače. Aby nedošlo k vytažení desky, položte pod nástroj dřevěnou tyč.

Demontáž betonového potěru

Pokud budete vyměňovat podlahy, možná budete muset odstranit betonovou dlažbu. Můžete použít šokovou metodu, která je nejúčinnější, ale vytváří hodně šumu. V procesu práce je nejlepší použít jackhammer. Odborníci často používají kloubovou řezačku, ale práce s ní nebude možné, pokud je betonová vrstva větší než 30 cm a má výztuž. Dva lidé budou moci tuto práci zvládnout.

Jak demontovat okna

Demontáž oken se také často provádí v průběhu oprav. Zpočátku musíte odstranit okenní křídlo a potom vyjmout krabici. V tuto chvíli může sádra začít spadnout ze zdi. Z otvoru se odstraní zbytky tepelné izolace. Někdy se stane, že okenní otvory jsou doplněny kovovými ploty, zatímco jsou odříznuty, což umožňuje odstranit mřížku samotnou. Někdy je demontáž oken doprovázena odstraněním mřížek, které jsou upevněny na šrouby. Taková práce, abyste se ulehčili. Prvky se odstraňují pomocí klíče, ale pokud použijete elektrické nářadí, mřížka může být znovu použita.

Sběr odpadků

Demontáž a odstraňování odpadků z bytu probíhá podle určitých pravidel. K tomu existují hygienické normy. Pokud po opravě máte ještě elektrické žárovky nebo osvětlovací zařízení s obsahem rtuti, nemůžete je sami ukládat a likvidovat. Je také nemožné přepravovat takové lampy, které si svůj život zpracovaly sami. Chcete-li to provést, obraťte se na specializované organizace. Stavební zbytky musí být vedeny do určených oblastí. Ale nerecyklovatelný odpad je přepravován na speciální skládky pro likvidaci a neutralizaci.