zahradnictví

Voňavý oleandr. Péče o domácí zvířata

Anonim

Oleander je evergreen keř, který patří k rodině kutrovů. To je běžné v mnoha zemích, nachází se v Japonsku, severní Africe, jižní Evropě. V přírodě roste oleandr až 2 m, nebo dokonce až 5 m na výšku. Domácí péče samozřejmě neznamená takový růst, ale pokud jsou splněny nezbytné podmínky a včasná doplňková krmení, výška křoví může přesáhnout jeden metr. Listy rostliny jsou kožovité, tmavě zelené, úzké. Oleandr kvete od července do září. Růžová, bílá, žlutá, červená jsou nejčastějšími barvami keřů. Ve svém přirozeném prostředí jsou racemes velmi voňavé, ale doma je téměř nemožné cítit je.

Oleander je snadné se starat, protože to je úplně nenáročné, keř může být často viděn jako dekorace v hale nebo kanceláři. Dekorativní rostliny by měly být udržovány prořezáváním větví. Nebojte se přehánět: čím více to řežete, křoví a krásnější keř. Pudy jsou položeny na jaře, takže teprve po ukončení kvetení je oleander odříznut. Domácí péče vyžaduje dodržování určité teploty, osvětlení, zalévání a krmení.

Vzhledem k tomu, oleander pochází z teplých zemí, je třeba se o to postarat. V létě se optimální teplota pohybuje od 20 do 25 ° C. Jakmile se jaro zahřeje a hrozba mrazu projde, rostlina by měla být přenesena do zahrady nebo na balkon, čerstvý vzduch ji nezabrání. V chladné sezóně při teplotě 5-10 ° C se oleandy cítí skvěle. Péče doma zahrnuje umístění hrnce s keřemi na dobře osvětleném místě. Rostlina je velmi ráda slunce, její nedostatek může vést k protažení výhonků, kromě listů pravděpodobně vyblednou a pupeny nebudou kvést. V zimě je den velmi krátký, takže je vhodné poskytnout podsvícení oleandru.

Bush velmi miluje vlhkost, v létě by měla být vždy v talíři voda, zvláště pokud je přiváděna venku. Při poklesu teploty by mělo být zalévání sníženo, ale i v zimě se doporučuje stříkat listy z času na čas, aby špičky nebyly suché. Pravidelná transplantace na jaře vyžaduje oleandru. Péče doma zahrnuje přenos mladých keřů ročně a dospělí - jak vyrůstají z hrnce. Krmení by mělo být prováděno od dubna do srpna. Oleander se hodí pro komplexní hnojiva pro vnitřní rostliny, potřebují se nalévat do hrnce 2 krát za měsíc.

Keř může být ovlivněn roztoči pavouků, skřítek, červů a mšic. Důvodem nejčastěji je nedostatek zavlažování v létě, nedostatek živin. V případě potřeby můžete množit semena nebo řízky oleandru. Rostoucí druhá cesta je vhodnější, protože je mnohem jednodušší. Zakořenění řízků může být v zemi nebo písku a kořen se objevuje rychleji, měli byste nejprve položit stonku do kontejneru s vodou. Je třeba si uvědomit, že oleandr je jedovatá rostlina, proto je nutné při práci s ní dodržovat bezpečnostní opatření.