kontrola škůdců

Jak se vypořádat s vošky: možnosti

Anonim

Stromy se mohou naprosto vyrovnat na jakýchkoli rostlinách, zejména však nejsou lhostejné k ovocným stromům a bobulím, zelím a okurkám, chryzantémům, růžím a pivoňkám. Proto mnoho zahradníků má otázku, jak se vypořádat s mšicemi a co dělat, aby tento boj byl co nejúčinnější.

Když rostlinná vina vybírá tuto nebo tu rostlinu, začne aktivně vytahovat užitečné šťávy z ní a uklidňovat mladé rostliny. Kromě toho způsobuje značné škody - zvlněné pupeny, zkroucené listy, nezpevněné ovoce. Kvůli takovým masivním útokům nemůže postižená rostlina přežít zimní období a sezónní výsadby ovoce a zeleniny nemusí přinášet vůbec žádné ovoce. Stačí najít hmyz na rostlinách, musíte je okamžitě začít vyhlazovat, jinak mohou být velmi smutné následky.

Maximální aktivita mšic se obvykle vyskytuje v měsíci červen. Během tohoto období se objevuje hmyz s křídly, pohybující se od rostliny k rostlině. Je třeba zkontrolovat horní část rostlin a opačnou stranu listů, protože na těchto místech se objevují první skupiny škůdců. Vůně vyzařují sladkou látku - kapku, kterou milují mravenci. Nosí mšice na jiné rostliny, takže mravenci v oblasti se také musí zbavit a udělat to lépe, než se zabývají mšicemi, s použitím různých chemikálií.

Boj proti mšicím může být jiný. Hlavní věc je, že prostředky jsou co nejúčinnější.

Mechanický způsob, jak se zbavit mšic, zahrnuje odstranění hmyzu ručně. Můžete se také pokusit vyčistit kolonie hmyzu z rostliny proudem studené vody.

Existuje také biologická metoda vyhubení nenasytného hmyzu. Než se budete zabývat mšicemi pomocí chemie, můžete se pokusit usadit v zahradě nebo v zahradě hmyzích dravců, pro něž je mšice skutečná pochoutka. Prosperní hmyz je přirozeným způsobem přitahován ke zahradě. Chcete-li to udělat, v zahradě nebo zahradě zasadil plodiny, jako jsou pohanka, lovage, hořčice, pampeliška, fialová - tyto rostliny přitahují zdravé vůně užitečného hmyzu.

Mnoho zahradníků je znepokojeno tím, jak se vypořádat s mšicemi na okurkách. Kolonie se obvykle objevují v červenci a srpnu. Listy rostlin napadených hmyzem jsou zvlněné a vaječníky a květy spadají. Kolonie hmyzu mohou zachytit všechny výsadby okurky a rostliny prostě zemřou. Hmyz, jako jsou berušky, pomáhají snížit počet mšic. Krávy přitahují listy koprů a hořčice, které se nejlépe vysadí vedle okurkových lůžek.

Ti, kteří přemýšlejí o tom, jak zacházet s mšicemi, mohou být doporučeni ošetřit rostliny infuzí dřevěného popela s malým množstvím běžného prádelního mýdla, což také pomáhá dobře.

Infuze na bázi cesnaku a cibule také pomáhají zvládat invazce mšic. Asi sedmdesát gramů česneku nebo cibule by mělo být jemně zabořeno a nalijte kbelík s teplou vodou. Výsledné roztoky by měly být ponechány po dobu jednoho dne, aby byly správně podávány. Po uplynutí předepsané doby infúze lze ošetřit rostliny.