udělejte to sami

Jak umýt kapuci od tuku doma?

Anonim

Pokud je ve vašem domě odsávací odsavač, měli byste přemýšlet o tom, kdy jste se naposledy podívali pod svou kopulí nebo zda filtr zkontroloval čistotu. Pokud jste to udělali před několika měsíci nebo to jen uděláte, měli byste být připraveni na to, že pohled bude zastrašující. Filtr ve výfukových plynech plní funkci sběru tuku, par a pachů, a proto pravidelně provádí svou práci, znečišťuje se v nejkratší době intenzivního používání zařízení.

Pro porovnání

Na povrchu filtru je vidět poměrně silná vrstva nečistot. V průběhu času se může filtr kontaminovat v takovém rozsahu, že bude v práci neúčinný. Abyste tomu zabránili, je třeba je pravidelně čistit. Můžete se vyrovnat s prací doma. Pokud jste se zajímali o to, jak vyčistit kapotu z tuku, měli byste vědět, že taková práce by měla být prováděna nejméně jednou za čtvrtinu. A pokud často vaříte, mohou se opakovat jednou za měsíc.

Vlastnosti přípravy

Čištění kapuce začíná přípravnými pracemi. K tomu je zařízení vypnuto a rozebráno. Nejprve si přečtěte pokyny k zařízení. Než začnete čištění, musíte demontovat kryt, který je umístěn nad kamen. Chcete-li to provést, jsou zámky odpojeny, teprve potom je možné prvek vyjmout ze slotů.

Potom vyjměte filtr a vyjměte trubku, která propojuje zásuvku s kapotou. Taky, aby se umyla od tuku. Potom můžete také odstranit vzduchový filtr. Případ zařízení by měl být zkontrolován na přítomnost nečistot.

Pokud uvažujete o tom, jak umýt kapotu z tuku, měli byste vědět, že filtry lze umýt v lázni namočením do roztoku mycího prostředku. Pokud jde o vzduchový filtr, nemusí se vždy vyčistit. Informace o tom můžete vždy najít v pokynech.

Povrch kapuce musí být důkladně vyčištěn. Za tímto účelem se běžně používají běžné čisticí prostředky a houba. Kompozice musí být zředěna ve vodě s použitím poměru 1 až 4. Houbička v nástroji musí být navlhčena a otřena s povrchem zařízení. Po ukončení čištění je základna osušena, aby se zabránilo skvrnám. Pokud jde o filtr, můžete experimentovat s jeho čištěním, protože existuje tolik způsobů, jak to udělat.

Volba metody

Před tím, než odsunete kapotu z tuku, musíte zvolit technologii, která bude zahrnovat použití vhodných nástrojů. Nejoblíbenějším řešením budou agenti rozpouštějící tuky, které se používají k mytí nádobí. Filtr je namočen v kompozici a poté může být otřen štětcem nebo houbou a posypán vroucí vodou v závěrečné fázi. Efekt lze dosáhnout, pouze pokud je znečištění zcela čerstvé.

Filtr lze vyčistit roztokem sodíku. Tento přístup je nejjednodušší, nejbezpečnější a zároveň nejefektivnější. Docela často se ženy v domácnosti ptají, jak umýt kapuci z tuku. Abyste to udělali, vezměte velkou pánev, naplňte ji vodou a položte do ohně.

Jakmile voda vaří, měli byste do ní nalít sodu ve výši 1 šálku. Když je veškerá soda na dně, měla by být dobře promíchána a umístěna do roštu na roštu. Prvek by měl být vařený po dobu půl hodiny, dokud nebude znečištěno. Je-li kapacita dostatečně velká, lze postup opakovat obrácením filtru. V závěrečné fázi budete muset umýt pánnu.

Alternativní řešení

Mazací filtr můžete vyčistit mýdlem. Pro tuto dokonalou 72% kompozici. Pro práci bude zapotřebí 0, 5 kusů, horká voda a struhadlo. Tyčinka mýdla se třepe tak, aby mohla být rozpuštěna v horké vodě. Do výrobku je navlhčena houba. Měla by utřít povrch kapuce a filtr. Kovový škrabák umožní zbavit se starého znečištění.

Použití doma lze připravit na bázi ocet. Je důležité dbát na to, protože nástroj nelze považovat za bezpečný. Pryžové rukavice by měly být použity k ochraně. Pro čištění použijte látku navlhčenou kyselinou. Všechna kontaminovaná místa by měla být důkladně otřena a povrch smáčet.

Ocet je ponechán na základě až 7 minut, pokud je znečištění docela působivé, pak tento čas může být prodloužen až na 12 minut. Neředěná kyselina octová může být použita pro dlouhodobé kontaminanty. Pokud se nedávno objevily skvrny, měli byste použít roztok s vodou, který by měl být připraven v poměru 1: 2.

Použití kyseliny citronové a čističů potrubí

Pokud jste také uvažovali o tom, jak umýt kapuci v kuchyni z tuku, můžete použít citronovou šťávu. Chcete-li to provést, připravte dva ovoce, které jsou oloupané a nakrájené na polovinu. Kapota by měla být rozdrcena. Základ je ponechán po dobu 10 minut, po odstranění znečištění měkkými navlhčenými hadry.

Pokud byl tuk tvořen na kapuce, spíše impozantní vrstvou, postup se může opakovat několikrát, dokud nedosáhnete pozitivního výsledku. Pokud stále nevíte, jak čistit kapuci v kuchyni od tuku, pak můžete použít radikální metodu, která zahrnuje použití nástroje pro čištění potrubí. Odborníci však nedoporučují používat tuto technologii příliš často. Po celou dobu životnosti kapuce lze tuto metodu použít několikrát.

Pokud však filtr nebyl dlouhou dobu vyčištěn a tuk je důkladně ucpaný ve svých buňkách, pak vám tato metoda pomůže. Kromě prostředků pro čištění odtokových potrubí budete potřebovat nádrž z nerezové oceli. No, jestli kuchyně umyje nerezovou ocel.

Nástroj by měl být připraven podle pokynů. Nalije se do uzavřeného umyvadla a pak do filtru vložte filtr, aniž byste zapomněli nosit rukavice. Reakci uvidíte, poté bude mřížka potřebovat jen několikrát, aby se opláchla pod tekoucí vodou. Při této metodě se používá alkalický materiál, který je schopen spíše agresivně ovlivňovat kovové prvky.

Jak často potřebuji vyčistit kapotu

Některé ženy v domácnosti se ptají, jak často musí být kapuce a její prvky vyčištěny. Vše závisí na tom, jak často vaříte. Pokud vařič pracuje každý den, odsavač musí být vyčištěn jednou za tři měsíce. V opačném případě to stačí jednou za šest měsíců. Častějšími postupy čištění však bude snadnější se vyrovnat s vrstvami tuku, protože staré skvrny pevně jí, to platí zejména pro pletivo.

Pokud jste se divili, jak vyčistit odsávací odsavač z tuku, můžete jej umístit do myčky, teplota by měla být minimální. Pro čištění použijte jemný čisticí prostředek. Pokud se rozhodnete ručně vyčistit síť, stačí použít tradiční čisticí prostředky, které byly dříve rozpuštěny v teplé vodě.

Další doporučení

Alternativní řešení pro čištění prvků kapuce může být roztok mýdla a sody ve vodě. Po vaření grilu bude snadnější jej vyčistit tukem. Tento proces obvykle trvá 5 až 10 minut. Otáčením roštu na druhou stranu postup opakujte. Ale to tam nekončí. Po varu se rošt nasákne v roztoku, který zůstal po postupu.

Místo pánve můžete použít velké umývadlo. Rošt je ponechán několik hodin, pouze tak bude možné odstranit staré skvrny. Nástrojem může být štětec nebo hadr, ale je důležité se pokusit nepoškodit samotnou součást. Někdy prodloužené namáčení a varu nestačí, v tomto případě můžete použít amoniak, což je spolehlivý a osvědčený nástroj.

Pokud se setkáte s otázkou, jak umýt kapuci od tuku doma, pak by měla být polovina sklenice alkoholu zředěna v 3, 5 litru vody, nejprve na sobě masku nebo respirátor. V místnosti, kde plánujete tyto práce provádět, musíte otevřít okno. Filtr se umístí do horkého roztoku a nechá se několik hodin. Jakmile se špína začne pohybovat pryč, může být odstraněna pevným kartáčem, ale intenzita nárazu by neměla být taková, že by mohla způsobit poškození součásti. Filtr v konečném stupni se otírá suchým hadříkem.

Používejte bělení

Pokud patříte také k počtu majitelů, kteří přemýšlejí, jak umýt kapuci z tuku, improvizované prostředky vám poskytnou dobrou službu. Bleach je další metoda, která pomáhá zbavit se nečistot nejen ve filtrační oblasti, ale také v oblasti případu. Za prvé, je nutné navlhčit znečištěná místa vodou a poté aplikovat bělost, nejvhodnějším způsobem je použít zubní kartáček. Po uplynutí 10 minut se produkt a zbytky váhy odstraní houbou a prvky se umývají pod tekoucí vodou.

Jak se vyhnout tukovým usazeninám

Samozřejmě je důležité vědět, jak vyčistit filtr kapuce z kuchyně z tuku. Takové znečištění lze však vyhnout, pokud dodržujete pravidla pro péči o domácí spotřebiče. Pokaždé po vaření může být mastné stříkání odstraněno z povrchu přístroje měkkým hadříkem. Chcete-li provést takovou práci, měli byste zvolit správný čisticí prostředek, s nímž nebude péče o kapotu příliš obtížné.

Pokud na sporáku není nádobí, plyn by neměl zůstat zapnutý, navíc by měl být odsavač odstraněn pouze po vypnutí z elektrické sítě. Instalace digestoře by měla být svěřena odborníkovi, jinak by zařízení mohlo být umístěno příliš blízko, což způsobí vzhled vrstvy tuku mnohem dříve, než by se dalo očekávat.

Použití parního čističe

Pokud se setkáte s úkolem, jak vyčistit digestoř z tuku, můžete použít účinky páry. Chcete-li to provést, potřebujete parní čistič, který je předem nalita voda. V příští fázi je zařízení zapnuté v síti a pak musíte jen řídit. Existují takové modely parních čističů, které jsou doplněny speciálními utěrky a tryskami. Pomohou při čištění odsavače.

Závěr

Mezi nejčastější otázky, které vznikají v hlavě hostesky, kteří sledují čistotu, můžeme vyčíst jeden: jak vypláchnout extrakt z tuku se sodou. K tomu se prášek nemůže rozpustit ve vodě, ale jednoduše otřete kontaminovaný povrch. Důležité je však nejprve ujistit se, že abrazivní částice nepoškodí podklad.

Jakmile je povrch utírán sodou, můžete ji umýt vodou pomocí houby nebo měkkého hadříku. Nyní víte, jak rychle kapat kapuci od tuku. Chcete-li dosáhnout pozitivního výsledku, můžete použít několik nástrojů v komplexu nebo rozhodnout, která technologie vám vyhovuje více než ostatní.