konstrukce

Bílá vlečka - tipy pro instalaci

Anonim

Většina majitelů soukromých předměstských domů upřednostňuje vnější obklad stěn neutrálního světlého stínu. A existuje několik objektivních důvodů. Je-li dům obklopen zahradou, trávníky, zeleně, v tomto případě bílá vlečka v kombinaci s tmavou střechou vypadá prostě luxusní.

Nástroje

Dokončení domu s bílou stěnou je poměrně jednoduchý úkol, který nevyžaduje použití sofistikovaného vybavení a specializovaných nástrojů. Pro splnění úkolu budete potřebovat následující:

  • Konstrukční úroveň.
  • Kladivo
  • Šroubovák.
  • Bulharská nebo ruka viděla s jemnými zuby.
  • Ruleta.
  • Nůžky
  • Štítek

Montáž

Před položením bílé stěny se provádí řada přípravných činností. Za prvé, všechny vyčnívající prvky jsou odstraněny ze stěn. Vnější povrchy jsou vyčištěny od nečistot, starých barev a forem. Pomocí montážní pěny jsou štěrbiny utěsněny. Stěny jsou ošetřeny základním nátěrem a antiseptikem.

Bílá vlečka je položena na kovovou nebo dřevěnou bednu. Ty by měly tvořit rám kolem obvodu stěn, kde bude materiál namontován.

Tepelný izolátor pevně zapadá do otvoru latky. Tloušťka lišt zde je vybrána v naději, že po instalaci izolace mezi připraveným rámem a stěnovými panely bude asi 2 mm volného místa. To je nezbytné pro vytvoření přirozeného větrání.

Bílá vlečka je položena vodorovně, začínající od základního pásu, jejíž správná poloha je předem stanovena úrovní konstrukce. Následující pásy jsou umístěny ve speciálních drážkách. Na upevňovacích panelech se nacházejí šrouby.

Výhody materiálu

Jaké jsou výhody bílé stěny? Fotografie dokončených projektů s využitím obkladových materiálů prezentovaných v tomto materiálu ukazují, jak atraktivní je objekt po dokončení.

Moderní dekorativní panely z bílého PVC se liší v různých velikostech a strukturách. Lehká obloha dává budovám mimořádně působivý, elegantní vzhled. Dokonce i s poměrně tupou okolní krajinou jsou bílé panely příjemné pro oči.

Vzhledem k specifickým vlastnostem výroby surovin neztrácí bílá vazba původní barvu a jas, a to i přes podmínky a trvání provozu. Panelový materiál je bezpečný pro člověka a životní prostředí.

Péče

Jak fungují, PVC stěnové obložení vyžadují minimální údržbu. Vzhledem k tomu, že povrch materiálu má extrémně hladkou konstrukci, prach a nečistoty se na něj dobře nedržují. Pokud je to nutné, může být obložení vyčištěno roztokem na bázi mycího prostředku. Na závěr bude pouze zalévat stěny zahradní hadicí.

Poškozené stěnové panely lze snadno demontovat a vyměnit kvůli možnosti připojení do drážky. Na tomto základě při nákupu materiálu stojí za to se postarat o nákup určitého počtu náhradních pásů.