nástrojů a zařízení

Pračka nezmačká: příčiny a nápravná opatření

Anonim

Bohužel domácí spotřebiče nejsou věčné. I když si spotřebitel vybere pračku nejoblíbenějšího a nejspolehlivějšího výrobce za poměrně vysokou cenu, nebude ho chránit před poruchami a náklady na opravu. Časem se dokonce i nejtvrmější technické zařízení může rozpadnout a stát se nepoužitelným. Proto se ty případy, kdy pračka nestlačí prádlo, nelze také nazvat raritou. Podle odborníků na opravu této technologie lze nejčastěji odstranit poruchu sama o sobě, aniž byste se obrátili na servisní středisko. Hlavním důvodem je správné určení příčiny.

Proč pračka nestlačuje?

Jak pochopit, co je porucha? Pokud po dokončení programu zůstane prádlo příliš mokré nebo v nádrži není voda, pak byl program spřádání prováděn nesprávně. Ve skutečnosti existuje spousta důvodů, proč přestane pracovat režim odstřeďování. Začínáme s nesprávným provozem přístroje a končící poruchou některých částí zařízení.

Instalace chybného programu

Jen málo uživatelů si všimne, že některé režimy jednoduše nezajistí cyklus odstřeďování, a proto nefunguje. Často se to stává po zakoupení nové pračky. Méně než polovina všech nově vyřezaných vlastníků se zabývá návodem k použití. Koneckonců, zdá se to těžké? Na displeji přístroje je dostatek informací - typ tkaniny, režim teploty. Ve skutečnosti však nelze všechny režimy naprogramovat. Například při praní jemných tkanin zpravidla pračka nezahájí oblečení. To však neznamená, že je vadný, jak je stanoveno v programu.

Přetížení zařízení

Tyto informace jsou také obsaženy v pasu zařízení. Je zpravidla uvedeno, na jaké zatížení váhy suché prádlo se vypočítá zařízení. Mějte na paměti, že když je prádlo namočené, váží mnohem více a může být na bubnu nerovnoměrně rozloženo. Pokud se stroj pokusí vypořádat se s velkou hmotností, bude se chovat následovně: po uplynutí času se rotuje počet otáček v bubnu, avšak kvůli nadměrnému zatížení to stroj nedokáže. Proto při ukončení mycího režimu zůstane prádlo nekomprimované. To je poměrně častým důvodem, proč se pračky Indesit nebo Samsung nestláčou, například tam, kde je zajištěno malé množství prádla (až 5 kg).

Při pokládání prádla je třeba vzít v úvahu nejen jeho hmotnost, ale i zatížení nádrže. Musí být vyplněno maximálně 2/3.

Porucha snímače tacho

Toto zařízení, které ovládá počet otáček během mytí. Instalován na rotoru motoru. Konstantní přetížení nádrže nebo uvolnění upevňovacího šroubu může vést k selhání tohoto zařízení. Pokud je otáčkoměr vadný, pak během provádění programu nemůže příkazové zařízení, které vydává signál, sledovat počet otáček. V takovém případě pračka netočí prádlo a po ukončení programu zůstane vlhká.

Opotřebení motoru

Nejběžnějším zdrojem této příčiny je opotřebení grafitových kartáčů v důsledku dlouhodobého provozu zařízení. V průběhu let se opotřebovávají, a když je dosažena minimální délka, motor ztrácí energii a jednoduše nestačí na to, aby se mohl otáčet. Také elektromotor pračky může selhat v důsledku přerušení vinutí.

Rozbití tlakového spínače

Jedná se o zařízení, které ovládá hladinu vody v nádrži. Pro aktivaci funkce odstřeďování musí řídicí modul přijímat informace o hladině vody v nádrži. Pokud se neobdrží signál o přítomnosti vody, pračka netrhá prádlo. Stojí za zmínku, že vodní čidlo je téměř nemožné upevnit, takže musí být nahrazeno 99%.

Co když pračka netučí prádlo?

  1. Zkontrolujte použitý režim mytí. Jak již bylo zmíněno výše, ne každý program poskytuje cyklus odstřeďování. Před operací stojí za to přečíst si návod k použití. Pokud tento režim není v programu, můžete použít další funkci Spin.
  2. Zkontrolujte, zda není prádlo spojeno společně a zda nedošlo k přetížení nádrže. Nedoporučuje se naložit přístroj na čepel, protože to výrazně snižuje dobu normálního provozu.

V ostatních případech, pokud majitel nemá dostatečné zkušenosti nebo znalosti o konstrukci takového zařízení, je lepší kontaktovat odborníka, který může přesně určit, proč pračka není stisknuta. Kvalifikovaný mistr bude nejen schopen správně diagnostikovat problém, má pro to speciální vybavení a může správně vybrat součásti, které je třeba vyměnit, aby se zařízení vrátilo do provozu.