udělejte to sami

Provádíme instalaci plastových panelů a to sami

Anonim

Stavební trh dnes nabízí širokou škálu materiálů pro dekoraci zdí. Každá místnost v apartmánu má své vlastní vlastnosti. Například v kuchyni a koupelně - vysoká vlhkost, takže povrch by měl zabránit vlhkosti a nečistot ovlivňovat stěny. Skvělou alternativou k dlaždicím jsou plastové panely, které se snadno instalují.

Vysoká vlhkost, teplotní výkyvy a různé nečistoty významně omezují seznam materiálů, které lze použít k dokončení koupelny a kuchyně. Výhody plastových panelů zahrnují nízké náklady, trvanlivost, praktičnost, dobrou zvukovou izolaci, širokou škálu barev a snadnou péči o povlak. Samoobslužná instalace plastových panelů nebude vyžadovat speciální dovednosti, takže práce bude rychlá a snadná. Z tohoto důvodu jsou velmi populární.

Takže začneme přímou instalaci. Panely je možné montovat na speciální bednu z dřevěných tyčí nebo na kovové profily, v tomto případě není nutná žádná předběžná příprava stěn. Pokud však plánujete připojit přímo k povrchu, měl by být zcela plochý. Instalace plastových panelů v koupelně by neměla být prováděna na dřevěných tyčích, protože se rychle zhoršují při působení vlhkosti.

Lopata je vyrobena z kovových nebo plastových profilů, které jsou připevněny ke stěně ve vzdálenosti nejvýše půl metru od sebe kolmo ke směru panelů. Tento typ uspořádání je nejoblíbenější, vizuálně se zužuje a rozkládá prostor. Horizontální uspořádání plastových panelů je naopak, ale diagonální, ačkoli velmi originální, se nedoporučuje pro malé koupelny. Pokud provedete instalaci plastových panelů vlastními silami, potřebujete šroubovák. Pro upevnění profilů se používají samořezné šrouby. Obvykle se panely začnou připojovat zleva doprava. Nejprve nainstalujte dokončovací prvky z místa, kde jsou instalovány plastové panely s vlastními rukama a na stropě. Pomohou skrýt nerovnosti v oblastech řezaných panelů.

Každý plastový panel má úzké a široké police. První je vlevo, je vložena do drážky předchozího listu a druhá je vpravo, je určena k upevnění do přepravky. První plastový panel je upevněn v dokončovacím prvku, pak je další vkládán do předcházejícího police pomocí úzké police a připevněn k němu pomocí konstrukční sešívačky a široký regál je upevněn šrouby na přepravce. Instalace plastových panelů na stěnu. Dokončený pohled do místnosti poskytne obrazovku pod koupelnou. Jeho funkcí je skrýt prostor níže, který lze použít k ukládání různých čisticích prostředků.

Instalace plastových desek s vlastními rukama bude úspěšná, pokud budete postupovat podle této technologie. Nezapomeňte na dokončovací prvky, pomohou uspořádat nejen rohy, ale také místa okolo oken a dveří.