opravy

Dlaždice pod stromem na podlaze: hlavní vlastnosti, rozsah

Anonim

Dřevo bylo vždy a zůstává velmi atraktivním materiálem pro podlahu a pro majitele obytných prostor, pro designéry a pro dekoratéry. A to je zcela pochopitelné. Má mnoho ctností. Jeho akvizice však často brání několik faktorů. Zejména:

  • vysoká cena (zejména u cenných plemen);
  • zvláštní péče;
  • nestabilita k dezinfekčním prostředkům a vlhkosti.

To je důvod, proč mnozí hledají alternativní možnosti pro takové pokrytí. K tomuto datu může být materiál nahrazen dlaždicemi na podlaze. To velmi harmonicky kombinuje vizuální přitažlivost, přístupnost a trvanlivost.

Rozsah působnosti

Dřevěné podlahové dlaždice mohou být použity v nejrůznějších prostředích. Vypadá skvěle v koupelně, v kuchyni, v ložnici, na chodbě av obývacím pokoji. V kancelářích se často používají dlažba. Dlaždicemi mohou být keramické nebo porcelánové kameniny.

Hlavní rysy materiálu

Vlastnosti, které mají podlahové dlaždice pod stromem, jsou univerzální. Porcelánový kameninový nátěr se například používá nejen v interiérech, ale i mimo pokoj. Jedna z hlavních výhod, které má dlažba pod stromem, je velmi vysoká životnost. Díky tomu lze materiál umístit v místnostech s vysokou dopravou nebo tam, kde je dopad negativních faktorů nejsilnější (například na chodbě nebo v koupelně).

Charakteristiky

Při výrobě podlahových prvků používají nejmodernější zařízení a moderní technologie. Kvůli tomu dlaždice pod stromem na podlaze má:

  • atraktivní vzhled (kresba na povrchu opakuje přesně strukturu dřeva);
  • odolnost vůči agresivnímu prostředí;
  • síla;
  • trvanlivost.

Mimo jiné, dlaždice pod podlahou nevyžaduje zvláštní péči. Díky odolnosti vůči vlhkosti je možné jej umýt bez obav z otoku a jiných deformací. Instalace povlaku není spojena ani s obtížemi. Dlaždice položená na podlaze je sama o sobě možná.

Důležitý bod

Odborníci doporučují při nákupu materiálu, aby věnovali pozornost značení. To je docela běžné, když spotřebitelé kupují dlaždice na zdi. Tento materiál má mírně odlišné vlastnosti.

Kvalita spotřebitelů

Dlaždice pod stromem na podlaze harmonicky doplňuje řadu návrhových nápadů. V tomto případě, jak ukazuje praxe, dokonce i když chcete úplně změnit interiér v místnosti, nejsou zde žádné problémy s kombinací nátěru s nástěnným materiálem a nábytkem. Navíc k výše uvedeným výhodám jsou dřevěné dlaždice na podlaze považovány za vynikající povlak pro umístění vestavěných systémů vytápění. Materiál je odolný vůči teplotním extrémům. V kombinaci s "teplým podlahovým" systémem poskytuje maximální efekt s malou spotřebou energie. A struktura povlaku zůstává nezměněna, při zachování relativně vysoké teploty po dlouhou dobu.

Otázka výběru

Podle odborníků, díky své praktičnosti, dlaždice Woodgrain na podlahu dnes zaujímá vedoucí pozici. Současně s ním nesmí konkurovat žádný další materiál pro odolnost a odolnost proti opotřebení. Pro dokončení podlahy na chodbě nebo na chodbě odborníci doporučují zvolit keramicko-žulovou podlahovou dlažbu.

Pevnost

Při nákupu dlaždice je nutné vyhodnotit specifické vlastnosti konkrétní místnosti, stejně jako zátěže, které se v ní předpokládají. Existuje několik druhů obkladů odolných proti opotřebení. Označují se písmeny PEI a římskými číslicemi. Třída V je považována za nejvhodnější pro pokládku v místnostech s vysokou dopravou. Nicméně, pro výzdobu bytů je tento materiál nepraktický vzhledem k jeho vysokým nákladům. Pro obytné prostory je vhodná dlažba PEI IV nebo PEI III. Materiál s nižším indexem nebude tak odolný vůči stresu. Proto odborníci doporučují upřednostnit "zlatý průměr".

Koeficient tření

Tento indikátor je zvláště důležitý při výběru nátěru v koupelně nebo v chodbě, kde bude materiál nejčastěji vystaven vlhkosti. Optimální indikátor je ten, který překračuje hodnotu 11. Například materiál s parametrem 13 se používá při dekoraci průmyslových prostor a bazénů.

Stylové funkce

Podlahové dlaždice pod stromem jsou namontovány na podobné technologie jako jiné povlaky. Možná je jediný rozdíl, pokud jde o potřebu povinného vyrovnání. Tento postup je zvláště obtížný při použití povlaku se vzorkem. Základem se tradičně používá betonový potěr. Cvičení a montáž na dřevěný povrch. V tomto případě se doporučuje položit vodotěsnou překližku o tloušťce 12 mm, aby nedošlo k deformaci základny. Mohou být také použity listy GVL. Při pokládání dlaždice je třeba věnovat zvláštní pozornost kloubům. Například pokud chcete vytvořit kopii parkety, švy by neměly být viditelné. Rovněž je třeba pečlivě zvolit stínování malty.