kontrola škůdců

Náprava na štěnice v lékárně. Co dělá chyby v posteli? Léky na štěnice domácí

Anonim

Názor, že štěnice jsou nájemci pouze dysfunkčních bytů, středisek a hotelů, je chybný. Mohou být nečekaně nalezeny v čistém, pohodlném bytě. V tomto případě mohou být důvody pro jejich vzhled mnoho. Boj s těmito škůdci není snadný. Můžete kontaktovat speciální služby, které budou provádět úplné zpracování místnosti, a můžete se nezávisle pokusit vypořádat se s domácími parazity zakoupením léku na lůžko v lékárně.

Domácí chyby

Chyby jsou velmi malý hmyz, velikost jejich těla dosahuje maximálně 5 mm. Mohou být tmavé a světle hnědé s malým knírem a 6 nohami. Bezkřídlí škůdci, díky plochému lýtku, mohou proniknout do jakékoliv praskliny. Není snadné najít štěnice v bytě, většinou si všimnou nechtěných sousedů, když jsou již distribuovány po celém bytě.

Malý a zdánlivě tak nebezpečný hmyz přináší obyvatelem hodně nepříjemností. Během dne se skrývají v temných a teplých místech, kde je to možné (chyby se bojí mrazu). Může to být mezera v posteli, na zeď, za tapetami apod. V noci hledají teplokrvné, kousavé spící lidi a zvířata.

Příčiny štěnice v bytě

Není možné přesně říci, co dělá chyby v posteli. Důvody pro jejich výskyt mohou být mnohé. Bedbugs v bytě mohou být přineseny s vámi na oblečení z veřejné dopravy nebo z obchodu spolu s koupenou prádelnu. Mohou být zděděny od bývalých majitelů, šance jsou obzvláště vysoké, pokud jejich nábytek zůstane v domě.

V bytových domech se mohou svobodně stěhovat od svých sousedů, zvláště pokud začali zpracovávat prostory pomocí přípravků na štěnici. Bloodsuckers se mohou dostat do místnosti přes ventilační šachtu, projít telefonními dráty nebo vnějšími stěnami budovy. Často jsou zvířata přivedena do svého bytu hmyzem. Proto, vzhled štěnice v bytě neznamená bezohlednost majitelů.

Jak se dozvíte o přítomnosti štěnice v bytě?

První známky vzhledu štěkotů jsou kousnutí na těle, na místě, kde se může objevit otok a svědění a dokonce i hnis. Nelze volat nosiče bedbugů na nebezpečné infekce, ale mohou způsobit silnou alergickou reakci. Také o přítomnosti hmyzu v bytě může mluvit sladká zvláštní vůně, připomínající rozbité maliny. Čím více štěnice v místnosti jsou, tím výraznější je nepříjemný zápach.

Přesněji je možné zjistit přítomnost štěnice ve vašem bytě kontrolou postele, matrace a čalouněného nábytku. Usadí se na švách matrací, mezi zády a sedadly pohovky, křesel a na dně. Cítíte se dobře v polštářích s odnímatelnými kryty. O jejich přítomnosti můžeme mluvit o lusku, který zůstává po ukládání štěňátka vejce. Jsou to stopy jejich existence: rozmazané krvavé skvrny na nábytku a postel, stejně jako velké množství černých teček na dřevěných detailech postele, křesla, pohovky atd.

Jak se zbavit štěnice?

Proces boje proti těmto škůdcům je poměrně dlouhý a obtížný. Nejprve musíte pochopit, co způsobuje chyby, pokuste se eliminovat ten samý důvod. V zimě je možné bojovat o zmrazení. Oni mají strach z mrazu, takže pokud si vytáhnete veškerý čalouněný nábytek, přikrývku, polštáře v mrazu nejméně 5 hodin, můžete se zbavit hmyzu. Aby bylo možné eliminovat chyby, které jsou pod tapetami, panely, je také nutné dobře větrat pokoj, otevírat dveře a okna, čímž dojde k mrazu v domě.

Spolehlivějším způsobem kontroly je použití insekticidů. Na trhu jsou k dispozici ve velkém sortimentu v široké škále forem: aerosoly, prášky, gely, pastelky. Mnoho z nich má trvalý a nepříjemný zápach, což je docela obtížné vyléčit z bytu. Ale v podstatě jsou to zápachové přípravky, které nejlépe vyhovují štěnice. Můžete si koupit lék na štěnice v lékárnách a v obchodech s hardwarem. Mnoho lidí vyloučí nenáviděných sousedů lidovými metodami a používá drogy dostupné v každém domově.

Chemikálie pro boj proti štěnice štěnice

Bedbugy se rychle rozmnožují v bytě, dokáží se přizpůsobit téměř všemu jedu. Nejúčinnější jsou moderní insekticidy chemických sloučenin. Navzdory skutečnosti, že mnozí zástupci nazývají své drogy pro štěnice pro domácnosti, je nutné s nimi pracovat s rukavicemi, brýlemi a respirátorem. Po ošetření je žádoucí větrání místnosti. A na konci práce s jedem byste měli důkladně umýt ruce mýdlem a vodou, abyste zabránili zdravotnímu stavu před všemi druhy problémů. Se silnou infekcí bytu, insekticidy, jako je Tetrix a Get help, se zbavte chyb nejúčinněji.

"Tetrix" od štěnice

Holandská droga "Tetrix" je určena k boji proti hmyzu sání krve. Tento nástroj je považován za jeden z nejsilnějších pro zničení štěnice, klisen a blech. Velmi rychle odstraňuje hmyz a ovlivňuje trávicí systém. V důsledku toho nemohou správně jíst a pak zemřít. "Tetrix" má dlouhou dobu trvání, takže larvy, jakmile se vylíhnou z vajíček, budou zničeny podobným způsobem.

"Tetrix" - lék na chyby, který má světle žlutý odstín, je k dispozici v tekuté formě. Kvůli koncentrované formě léčiva stačí jedno balení pro manipulaci s velkým pokojem, který obsahuje asi 5 lůžek. Před použitím přípravku je třeba zředit, a to v množství 10-50 mililitrů přípravku Tetrix znamená přidat 1 litr vody. Při silné infekci bytu může být koncentrace zvýšena. V balení určeném pro ošetření obytných prostor je 250 ml jedu. Jsou v prodeji a velké kontejnery s objemy od 1 do 20 litrů, měly by být použity pro zpracování celých podniků.

Vysaďte se chyby postele

Promluvme si o dalším účinném léku. Získejte štěnice z domácnosti, které lze použít nezávisle, bez zapojení specialistů. Jedná se o nejběžnější a nejoblíbenější nástroj. Get je mikroenkapsulovaný lék, který drasticky vypouští nejen štěnice štěnice, ale také s jinými druhy hmyzu. Uvnitř kapslí je účinná látka chlorperiphos, která ovlivňuje nervový systém škůdce, což vede k vzniku paralýzy. Bedbugi umírají pouze 5 hodin po kontaktu s jedem, protože se jim podařilo během této doby infikovat své příbuzné.

Výhody Get:

  • Bezpečná pro lidi, ptáky a zvířata.
  • Ne alergen.
  • Je bez zápachu a nezanechává skvrny.
  • Stabilní složení před vystavením ultrafialovým paprskům a teplotním výkyvům.
  • Zničí všechny odrůdy ploštic, a nikoli určitou osobu.
  • Účinně působí po dobu 16 měsíců a neposkytuje tím, že položí vejce na štěnice štěnice šanci přežít.
  • Účinnost. Jedna láhev bude stačit k tomu, aby zvládla místnost asi 100 metrů čtverečních.

Tento lék na domácí štěpky v lékárně je charakterizován vysokými náklady, které mnozí považují za nevýhodu. Přestože cena Lékařské drogy je plně v souladu s její kvalitou.

Jak používat chemické sloučeniny?

Speciální přípravky a insekticidy Get a Tetrix je třeba rozptýlit na místech s největším hromaděním hmyzu (stěny, čalouněný nábytek, koberce, podlahové desky, tapety, svahy dveří apod.). Potřebujete zpracovat celý byt najednou, jinak se nebudete moci zbavit, prostě se přesunete do nejbezpečnější místnosti. Nezapomeňte na prostředky ochrany, stejně jako na všechny nájemníky po nějakou dobu je lepší se s nimi pohybovat s příbuznými nebo přáteli.

Bojové domácí štěstí

Pokud se chyby objevily jen v bytě a neměli čas na chov, pak je můžete s nimi vypořádat bez použití nebezpečných chemikálií. Zde je návod, jak zničit štěnice doma je možné bez poškození zdraví obyvatel:

  • Heřmánek. Potřebujete suché květenství rostliny rozsekat a rozptýlit na místech hromadění hmyzu. Mohou být také nalita do obalu na polštář nebo na matraci, protože jsou naprosto neškodné pro lidské zdraví.
  • Kyselina octová. Nezředěný ocet 70-90% by měl být použit k ošetření míst, kde je vysoká pravděpodobnost štěnice. Namažte mezeru v posteli, soklu, obrazy ze špatné strany atd.
  • Pelyně. Rozšiřte závod v bytě. Tento lék na domácí štětce můžete koupit v lékárně v sušené formě.

Tyto metody nezničí štěnice štěnice, ale vyděsí je a nutí je uniknout nepříjemnému zápachu. Proto by měly být používány pro účely profylaxe nebo usnadnit život s nepríjemnými sousedícími krev sání, ke zlepšení spánku před úplnou léčbou bytu se speciálními sloučeninami.

Další jed pro štěnice štěnice

Chyby jsou schopny produkovat imunitu vůči různým jedovatým lékům, proto je třeba po léčbě opakovat, ale s použitím jiných insekticidních přípravků. Nejvíce přístupným jedem od štěnice je dichlórvos, stejně jako prach. První je velmi vhodný pro ošetření nábytku, který není žádoucí vyplnit jedovatý roztok nebo usnout s práškem. Ale jeho nevýhodou je trvalý a nepříjemný zápach, který zmizí po dlouhou dobu. Ačkoli se nyní objevil na trhu dichlorvos bez zápachu a dokonce i s aromatickými přísadami.

Prach se vyrábí v různých formách, ale prášek se doporučuje pro hubení hmyzem. Tento jed by měl být aplikován s tenkou vrstvou na možné biotopy štěnice štěnice (v blízkosti nohou postele, podél palubky). Prachové zpracování by mělo být prováděno pravidelně, dokud hmyz zcela nezmizí, protože není schopen zničit pokládání vajec a chyby se mohou v bytě po určité době znovu objevit.

Prachový prach je komerčně dostupný a doporučuje se ředit vodou a následně aplikovat na povrch stříkací pistolí nebo štětcem. Například značka léků "Clean House". Pro zpracování jednopokojového bytu bude trvat asi 5 balení takového prachu. To je toxické, takže s ním musíte pečlivě pracovat a po několika hodinách pečlivě otřete všechny plochy.

Ultrazvukové chyby

Mnozí, kteří se pokusí nalézt odpověď na otázku, jak se rychle zbavit bedlivých chyb, čelí ultrazvukovým dobře propagovaným repelentům. Získat je pro boj proti štěnice domácím nestojí za to, nemají negativní dopad na hmyz. Je lepší, aby peníze zavolali SES nebo koupili osvědčený lék na lůžko v lékárně.

V každém bytě může žít hmyz, jako jsou šváby nebo mravenci, ale nejnepříjemnější jsou chyby. Pokud jiný hmyz jedí zbytky jídla, pak se živí krví lidí, čímž zkazí svůj život ve svém vlastním domě. To, aby se s nimi vyrovnali, je poměrně obtížné, ale stále možné, a to jen pomůže dobrému jedu od štěnice.