udělejte to sami

Jak vytvořit bazén s vlastními rukama?

Anonim

Někteří lidé jsou závislí na počítačových hrách, mezi nimiž jsou aplikace, které vám umožňují vytvářet cokoli. Jak vytvořit bazén v Minecraft? Jak vytvořit bazén sami, ale v reálném životě? A co musíte zřídit takové místo? Právě tato otázka znepokojuje mnoho obyvatel horkých oblastí.

Obecné informace

Na první pohled je stavba bazénu sama o sobě téměř nemožným úkolem. To však není pravda. Pokud věnujete tomuto problému patřičnou pozornost, ukáže se, že je zcela možné postavit takové místo ve vlastním dvoře vlastními silami. Stejně jako v Sims, aby se bazén, to je známé každému, kdo miluje počítačové hry. Ale jak postavit strukturu v reálném životě není známo všem hráčům.

Za prvé, stojí za pochopení, že konstrukce takového objektu má nezávisle řadu výhod:

 • Prvním a největším plusem je úspora značného množství hmotných zdrojů.
 • Po studiu teoretického materiálu majitel bude vědět, jak postavit opravdu kvalitní bazén.
 • Schopnost řídit průběh práce od začátku až po konečný design.

Hlavní ustanovení. První fáze

Jak vytvořit bazén? Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte se zabývat několika etapami.

První etapa, od které se začne pracovat, je volba místa pro stavbu. Tato fáze je velmi důležitá, ale protože by měla věnovat náležitou pozornost a prozkoumat některé funkce. Například nejlepším místem pro stavbu je místo, kde místo obvyklé černé půdy je půda směs písku a jílové vrstvy. Existuje několik hlavních důvodů.

Nejprve bude jílová vrstva sloužit jako dodatečná hydroizolace. Za druhé, tato půda je lepší pro zemní práce a je považována za jednu z nejvíce udržitelných. Když se usadíte na takové půdě, nemusíte se obávat, že jednoho dne praskne dno bazénu. Jak udělat bazén v bezpečí? To přispívá k přírodní vrstvě hydroizolace a chrání ji před podzemními vodami. Hlína zachrání betonovou základnu, takže bazén bude trvat mnohem déle.

Existuje několik dalších faktorů, které je třeba mít na paměti. Místo instalace by mělo být místem, kde neexistují přímé proudy větru. Pokud nedochází k umělému ohřevu vody, mělo by se místo nacházet v místě, kde sluneční paprsky padají celý den. Pokud má rodina malé děti a hloubka je dostatečně velká, je nutné plotu opřít o plot.

Možnosti bazénu

Jak vytvořit bazén? Před provedením praktické části je nutné určit konstrukci objektu.

K dispozici jsou nafukovací bazén. Jejich největší výhody jsou nízké náklady a mobilita. Avšak nafukovací konstrukce samozřejmě není příliš odolná. Navíc taková věc není vhodná pro plavání, protože hloubka bude příliš malá, stejně jako délka.

Druhou možností návrhu je typ rámečku. Jak vytvořit bazén tohoto typu? Je odolnější kvůli tomu, že se vlastními rukama dostanou do rámce určitých materiálů. Jedná se o poměrně jednoduchou instalaci, má dobrou ochranu proti korozi vody a také zůstává mobilní. Pokud porovnáte s nafukovací možností, je to mnohem dražší, ale náklady jsou stále přijatelné. Z mínusů stojí za zmínku i malý prostor, který nestačí k plavání.

Poslední nejběžnější typ je stacionární. Jak vytvořit bazén s vlastními rukama tohoto typu? Samozřejmě je nutné si uvědomit, že tato verze nejdražšího, vyžaduje spoustu času a úsilí při jeho instalaci. Tato možnost se však považuje za plnohodnotný bazén, který je vhodný pro koupání a další úpravy vody. Z hlediska její funkčnosti je tato možnost také považována za nejlepší. Jak vytvořit bazén v zemi?

Tipy pro výběr designu

Existuje několik určujících faktorů, které vám pomohou určit typ objektu.

 • Pokud je účelem instalace bazénu naučit se plavat, stačí pouze stacionární.
 • Pokud potřebujete vytvořit místo pro odpočinek v horké sezóně, pak je nafukovací volba perfektní, protože je snadná instalace a nejlevnější. Kromě toho je její základna měkká a hloubka je mělká, což vytváří další bezpečnost.
 • Pokud potřebujete vybavit místo pro zbytek malého podniku dospělých, design rámu je perfektní.

Projektová jámka. Praktická část

Je-li vybrána stacionární konstrukce, pak by práce měla začít s návrhem jámy. V takovém případě, pokud si vyberete konkrétní misku, pak pokud jde o velikost, můžete volně přemýšlet. Jak vytvořit bazén s vlastními rukama?

Práce začíná při kreslení výkresu s označením. Bez tohoto prvku úspěšně provádět práci je téměř nemožné. Stojí za zmínku, že v této fázi je lepší uchýlit se k službám architektonické kanceláře. Malá nuance. Pokud potřebujete projekt bazénu ve vaně, musíte si to promyslet ve fázi výstavby budovy. V již hotové lázni, aby se struktura je téměř nemožná.

Praktická část začíná zemními pracemi. Je nutné vykopat jámu, která bude odpovídat velikosti výkresu. Chcete-li to udělat, je nejlepší použít speciální techniku, protože je příliš tvrdá a dlouhá až ručně. Důležitý nuance. Během výkopových prací je nutno vzít v úvahu, že bude docházet k dalšímu obložení stěn, které se bude dělat v tloušťce. A proto na rozměry uvedené na výkresu je třeba přidat další 15-30 cm.

Dno jámy

Jak levné je bazén s vlastními rukama? Výrazné úspory vyplývají ze skutečnosti, že veškerá práce je prováděna nezávisle. Ve stádiu pokládání však nelze spodek uložit. Zde jsou všechny akce motivovány maximální izolací. Samozřejmě, konkrétní betonová mísa je poměrně stabilní, ale některé další práce nebudou nadbytečné:

 • Primární vrstva hydroizolace je vysoce kvalitní půdní tlumení. Musíte zkrotit nejen dno, ale i stěny bazénu.
 • Druhým stupněm je zaspávání vrstev písku a štěrku. Pískovitá vrstva by měla být od 15 do 20 cm a vrstva štěrku o dalších 10 cm. Obě vrstvy by měly být řádně ucpány.

Poté můžete pokračovat v hlavní práci na vytvoření misky.

Stěny miskových stěn

Jak udělat levný bazén? Pro maximální úspory můžete dokonce promíchat beton sami, ale to je velmi obtížné a výrazně zvýší provozní dobu.

Struktura stěny bazénu vypadá takto:

 • Přerušovaná zemina s písčitou vrstvou a štěrkem. Základna musí být dostatečně dobrá, protože bude základem pro hydroizolační membránu.
 • Tenká vrstva betonu s výztuží. Počáteční vrstva betonu o tloušťce 80 mm bude první vrstvou ochrany proti vlhkosti. Řešení by mělo být připraveno na základě charakteristik půdy. Předpokladem je použití zesílené sítě.
 • Další je vrstva hydroizolace. Zde můžete použít různé materiály, které splňují tento požadavek. Nicméně nejoblíbenější jsou výrobky z PVC, od PVC po polypropylenové talíře.
 • Základem celé misky je další vrstva betonu. Jeho tloušťka by měla být 20 cm. Zpevněná betonová vrstva bude pevnou základnou pro celou konstrukci. Nejdůležitější je, že je třeba je nalít do jednoho dne, aby nedošlo k místům, kde beton pozdějšího nalévání přichází do kontaktu s dřívějším.
 • Poslední vrstvou je obkladová dlažba. Polypropylen může být také použit, ale dlaždice má velký počet výhod, a proto se používá.

Poté je jasné, že odpověď na otázku, jak vytvořit bazén doma, je uspořádat misku.

Vybavení dokončeno

Před zahájením procesu dokončení bazénu je nutné vybavit další vrstvu hydroizolace na vrcholu betonové vrstvy. Je velmi důležité uzavřít i nejmenší trhlinku, pokud byla vytvořena. K tomu se často používají tmely, filmy nebo jiné impregnační a vodu odpuzující materiály. Poté můžete začít bazén dokončit.

Obvykle je celý prostor pokryt keramickými dlaždicemi. Tento materiál se používá, protože může být bez problémů ve vodě dlouhou dobu, snadno se čistí a také má atraktivní vzhled. Kromě dlaždice se v současné době často uchylují k použití fólií z PVC nebo propylenu. Rovněž stojí za zmínku, že výběr barev a vzorků je velmi široký, a proto můžete vytvořit úctyhodný bazén pro každý vkus.

Doplňkové vybavení

Ve fázi dokončení bazénu a můžete dokončit, ale je nejlepší přidat další vybavení. Taková zařízení obvykle zahrnují:

 • Zařízení na čištění vody. Docela potřebné příslušenství. Souprava obvykle obsahuje oběhové čerpadlo, vícestupňový ventil, filtrační nádrž a části filtru. Je-li toto zařízení k dispozici, změna vody v bazénu může být provedena mnohem méně často. Není-li k dispozici, bude třeba výměnu vody jednou za 2-3 dny.
 • Ohřívač průtoku. Toto zařízení bude dokonale ohřívat vodu, a proto bude možné provádět vodní procedury i v těch nejžhavějších dnech.
 • Osvětlovací zařízení. Možná to nejdůležitější zařízení, které úspěšně vytváří pouze atraktivnější výhled na bazén.

Za zmínku stojí, že objekt je plně funkční bez dalších sad zařízení. Proto, pokud potřebujete ušetřit maximální množství materiálních zdrojů, pak to všechno nestojí za nákup.

Čtvrtá etapa. Zelený design

Jeden z původních nápadů se nazývá "zelené rámování". Toto řešení je perfektní pro ty, kteří milují celou řadu zelených. Hlavním problémem je však také spojeno s tím, což je potřeba neustálé péče o trávník. Přirozenou nevýhodou je také skutečnost, že toto pokrytí bude potěšeno pouze v teplé sezóně.

Idea pro výzdobu

Jak vytvořit bazén ve vaně? Stavba se prakticky neliší od obvyklého. Rozdíl spočívá v tom, že jeho instalace se provádí samotnou stavbou budovy, nikoli samostatně. Pokud jde o dokončení stavby, nejčastěji používaným dekorem je mozaika nebo dlažba.

Pokud jde o originální design stacionárního bazénu, myšlenka se nazývá "Zen". Jak název naznačuje, styl byl vytvořen pod vlivem východní kultury. Hlavní výhody tohoto designu jsou mír. Je vytvořen pomocí monotónních tónů a malého množství vegetace. Také se vyznačuje individualitou. Bazén v tomto stylu se zdá být oddělený od vnějšího světa, a proto se tam můžete uvolnit a nevěnovat pozornost okolnímu světu.

Bazén uvnitř domu

Je třeba dodat, že bazén je možné vybavit nejen venku. Instalace takové struktury uvnitř domu je opravdovým úkolem. Taková budova má mnoho významných výhod. Kromě toho, že bude možné plavat i v zimě, je velmi přínosné pro lidské zdraví.

Koupání dokonale posiluje celé lidské tělo, stejně jako pozitivní vliv na nervový systém, srdeční funkce. Výuka plavání pro děti bude vynikající rekreační a preventivní procedura. Navíc, plavání je skvělá pomoc pro lidi, kteří mají problémy s vrácením.

Shrneme-li výše uvedené, můžeme jen dodat, že navrhování bazénu s vlastními rukama je skutečný úkol, který lze provést bez pomoci profesionálů. Je důležité vědět teorii pouze. Doporučuje se také pronajmout nebo odnést betonový mixér od přátel, protože budete muset směs velmi, velmi hodně promíchat. K tomu, aby bazén sám, jako profesionálové, je docela realistický.