opravy

Kamenná výzdoba chodby, kuchyňská linka v apartmánu

Anonim

K dnešnímu dni je dokončovací kámen velmi oblíbený. Používá se jak pro exteriér, tak pro interiér v kuchyni, na chodbě a dokonce iv ložnici. Umělý materiál je vytvořen unikátní technologií. Za prvé, speciální betonové řešení pěny do určité konzistence, a pak nalit do forem. To se používá k dokončení fasády budovy, stejně jako interiér kuchyně, chodba, a v některých případech ložnice. Vše závisí na osobních preferencích majitelů. Umělý kámen má mnoho pozitiv a negativů.

Zásluhy umělého materiálu

Jeho hlavní výhodou je nízká tepelná vodivost, ke které dochází v důsledku vzduchových bublin, které jsou vytvořeny v důsledku pěnění betonu. Dokončení domu s kamenem bude sloužit jako dodatečná izolace.

Pokud budete celý dům obložený, bude to velmi teplo.

Další výhoda je také spojena se vzduchovými bublinkami. Špatně provádějí zvukové vlny, to znamená, že dům nebude přijímat cizí zvuky a zvuky z ulice. Tato výhoda je velmi důležitá, protože nemusíte věnovat dodatečné finanční prostředky na zvukově izolační materiály.

Třetí výhodou je nízká hmotnost dlaždice. Ačkoli jedna jednotka má velké celkové rozměry, její hmotnost je výrazně nižší než váha. Proto je srážení omezeno na minimum. Také díky tomuto faktoru je dokončení domu mnohem jednodušší a rychlejší.

Před přesunem na negativní strany je třeba poznamenat ještě několik funkcí. Při práci se nepoužívá cement, ale speciální lepidlo, které prakticky nevytváří praskliny a v důsledku toho zabraňuje vstupu chladného vzduchu do domu. Dlaždice se přizpůsobuje všem typům stavebních prací. Například při položení elektrických vodičů do dlaždice je možné vytvořit malé kanály. Nicméně se to neztratí.

Nevýhody umělého kamene

Tento materiál je velmi křehký. Zdobení přírodního kamene doma bude trvat dlouho, ale před zahájením práce musíte dodržovat pravidla pro jeho uložení.

Další nevýhodou je vysoká propustnost materiálu.

Vzniká v důsledku přítomnosti vzduchových bublin, které snadno získávají veškerou vlhkost. Poté se materiál začne zhroucovat. Proto je nutné při skladování a přepravě dodržovat některá pravidla.

Třetí nevýhodou je neuspokojivý vzhled po konstrukci. Chcete-li vyřešit tento problém, potřebujete dýhu s jiným materiálem. Vedle estetického vzhledu chrání umělý kámen před různými vlivy. Laminovaný kámen by měl být snadno čistit špínu.

A poslední minus tohoto stavebního materiálu je smrštění. Než začnete čelit průčelí, musíte chvíli počkat, dokud nebude dlaždice sedět. V některých případech může být časová lhůta značná. Při procesu smršťování je lepší zakrýt dlaždici polyethylenem tak, aby nebylo mokré. Všechny tyto manipulace komplikují stavební proces.

Zdobení domu umělým kamením

Tento proces provádějí zvláštní stavební organizace.

Práce je však možné provést ručně, s určitými dovednostmi a znalostmi. Kamenová úprava (viz výše) se provádí v několika etapách. Zvažte podrobně všechny z nich.

 1. Příprava báze. Za prvé je povrch vyrovnán nanesením omítky. Připojte k izolačním deskám ploché stěny. To se provádí pomocí hmoždinek nebo lepidla. Křemenný nátěr se aplikuje na izolaci, která může být vyrobena ze střešního materiálu. Dalším krokem je montáž konstrukční sítě. Poskytuje silné uchopení. Po provedení těchto přípravných prací postupujte do výzdoby umělého kamene. Je důležité znát samotnou technologii.

Další informace. Pokud se povrch stěny odlupuje, je lepší použít speciální nátěr pro hluboké pronikání.

2. Čelní kryt. Externí zpracování lze provádět pomocí roztrhaných nebo plochých desek. Dokončení kamene je druhým způsobem mnohem jednodušší, ale roztrhané prvky dávají domu důmyslnost a příjemnější vzhled. Obtížnost při položení takových prvků je shromažďovat určitý vzor. Obložení se provádí v následujícím pořadí:

 • na stěnu se aplikuje speciální lepidlo;
 • deska se nanáší na stěnu a stlačuje, dokud lepidlo nevystupuje z okrajů;
 • dřevěné vložky se vkládají mezi dlaždice;
 • rohové prvky jsou položeny v pravých úhlech;
 • po dokončení obložení provádíme mytí umělého kamene.

Doplňující informace: provedení vnější strany domu se provádí při teplotě + 5-25 ° C.

3. Injektáž. V této fázi je nutné vytvořit směs cementu a písku. Pak je vložte na podšívku speciálním nástrojem. Po umytí povrchu a ošetření vodou odpuzujícími látkami, které brání vniknutí vlhkosti, vystavení nečistotám a slunečnímu světlu.

Kamenná výzdoba v bytě

Dosavadní stavba dokonale provádí téměř všechny místnosti.

Vše závisí na osobních preferencích majitelů. Nejoblíbenější je dekorace kuchyňského kamene a chodby. V kuchyni jsou některé části zdi pokryté umělým kamenem, méně často je dokončena instalace.

Požadavky na koridor

Je to místo, které propojuje další místnosti (kuchyň, ložnice, hala, koupelna). Každý z nich se provádí v určitém interiéru. Proto je úkolem koridoru zajistit hladký přechod k těmto prostorům.

Koridor musí splňovat tyto požadavky:

 • být široký, takže přes něj můžete nosit nábytek, atd.;
 • osvětlené (vybaveny svítidly umístěnými na stropě a stěnách);
 • funkční (v případě potřeby můžete umístit nábytek a další věci);
 • Nemáte ostré rohy, které mohou být zraněny.

Na výzdobu chodby jsou rovněž kladeny zvláštní požadavky. Mělo by být hygienické, trvanlivé, nevyžadují zvláštní péči a mají příjemný vzhled. Umělý kámen splňuje tyto požadavky.

Typy dokončení chodby

Kamenná úprava této místnosti se provádí ve třech verzích:

 1. Celé obklady stěn a sjezdovek. Tato metoda úpravy je používána v domácnostech, kde je třeba vytvořit atmosféru starověku.
 2. Částečné obložení stěn a plné dveře. Tato metoda má za cíl poskytnout místě pohodlnější vzhled.
 3. Obložení jednotlivých částí stěny. Tato metoda je zaměřena na vytvoření příjemného vzhledu kuchyně.

Dokončovací technologie

Nejprve je třeba vyrovnat stěny nesrovnalostí s omítkou.

Aplikuje se špachtlí. Na zdi by neměly být praskliny, dlahy, hrbolky, to znamená, že by měly být v dokonalém stavu. Zdobení chodby s dekorativním kamenem na nerovném povrchu způsobí spoustu potíží.

Dalším krokem je zahlazení stěn. Používá se k dosažení dvou cílů: zpevnění povrchu stěny (tak, aby nedošlo k pádu omítky) a také k zajištění adheze lepidla ke stěně. Pokud již ze stěny spadnete kusy sádry, použijte hluboký základ.

Než položíte kámen na zeď, musíte ho položit na podlahu, abyste našli konkrétní vzor, ​​který by kombinoval barvu a velikost.

Dokončení chodby s kamenem začíná od rohu zeď od zdola nahoru. Chcete-li tento postup zjednodušit, může být na povrchu provedeno předběžné uspořádání umístění dlaždic, což poskytne úplnější obraz. Skicka je vyrobena jednoduchou tužkou.

O lepidle

Pro lepení umělého kamene na stěnu se používá speciální lepicí tmel. Před zahájením postupu je materiál řezán na požadovanou velikost. Rohy můžete také zaostřit. Aplikuje se nejdříve na dlaždici a pak na stěnu, aby se zajistilo bezpečné uchycení. Lepidlo se na stěnu aplikuje pomocí zubaté stěrky. Vzdálenost mezi položenými dlaždicemi musí být nejméně 8 mm. Mezi nimi jsou vloženy dřevěné podložky. Pak se odstraní a injektáž se provádí pomocí cementové pískové malty. Aplikuje se na švy pomocí stěrky nebo hadru.

Pokud nejsou potřebné, musí být dlaždice položena blízko sebe. Chcete-li změnit velikost nebo tvar umělého kamene, použijte pilu nebo kleště. V případě potřeby jsou ostré rohy mleté. Po dokončení práce je nutné dlaždice z cementu umyt vodou.

Náklady na dekorativní kámen

Cena tohoto materiálu závisí na jeho rozměrech, tloušťce a dalších vlastnostech. Průměrná cena je 800-1200 rublů na 1 metr čtvereční. Stojí za zmínku, že cena přírodního kamene je mnohem vyšší.

Náklady na materiály a práce na fasádě

Dokončení je jedna z nejlevnějších děl. Vytváří imitace cihel, jehož náklady se mohou lišit. Jeho hodnota závisí na složitosti struktury. Nejtenčí dekorativní cihla je možné zakoupit za cenu 20 USD za 1 metr čtvereční.

Náklady na některé druhy kamenů činí 30 dolarů.

Provedení fasády a dekorace bytu s dekorativním kamenem lze provádět jak samostatně, tak za pomoci odborníků. V prvním případě majitel potřebuje dostupnost nástrojů a jistých znalostí ve stavebnictví. V opačném případě musíte svěřit všem profesionálům. Vezmou si za práci jinou částku peněz. Částka závisí na společnosti, oblasti, složitosti práce. V průměru to je asi 700-1000 rublů na metr čtvereční.

Závěr

Dekorativní dekorativní kámen je jednoduchý a levný typ práce. Může se provádět jak mimo dům, tak uvnitř. Současně se v místnosti objeví příjemný vzhled. Vnější plášť, díky pórovitosti kamene, chrání před pronikáním do domu studeného větru a hlukem vycházejícím z ulice. Stylová technologie je poměrně jednoduchá a může ji provádět každá osoba, která má nějaké znalosti o předmětu. Takže v interiéru můžete přidat nějakou kůru a udělat to unikátní. Současně zůstanou všechny praktické vlastnosti - trvanlivost, tepelná izolace a odolnost vůči různým druhům škod.