udělejte to sami

Jak si vyrobit skládací židli pro rybolov, udělejte to sami

Anonim

Hlavní zaměstnání na rybaření čeká na skus. A je mnohem pohodlnější a příjemnější, aby tohle sedět na židli shromážděné rukama pro rybolov. Na jejich příslušných zdrojích je více než dostačující výkresy a různé druhy vám umožňují zvolit si nejvhodnější variantu a své vlastní preference.

Vlastnosti židlí pro rybolov

S různými materiály můžete sestavit různé modely s vlastními rukama. Ale jejich hlavní charakteristiky zůstávají nezměněné. Mezi vlastnosti, které musí mít židle, patří následující:

 • Udržitelnost . Židle by měla stát bez ohledu na topografii pobřežního pásu.
 • Pevnost . Návrh musí odolat hmotnosti rybáře a po prvním použití se nesmí přerušit.
 • Malá velikost a hmotnost. Umístění objemné a těžké židle i v soukromém voze může být problematické. A v těch případech, kdy potřebujete určitou vzdálenost pěšky, se každá osoba snaží snížit své zatížení. A těžká nebo velká židle je v takové situaci nepřijatelná.

Vzhledem k tomu, že je plánováno sestavit židli pro rybolov s vlastními rukama, měl by být jeho design jednoduchý. Proto je lepší upřednostňovat jednoduché schémata, která budou všichni schopni sestavit.

Možnosti návrhu

Než se rozhodnete, jak si vyrobit židli pro rybolov s vlastními rukama, musíte se rozhodnout, jaká židle by měla být.

Nejjednodušší možností je stolička. Jedná se o nejlehčí a nejkompaktnější modely, které se snadno nosí. A technologie jejich výroby je jednodušší než jiné možnosti.

Dětská židle pro chytání ryb bude pohodlnější. Je to trochu obtížnější sestavit se než předchozí verze. Nicméně, uvolní záda s dlouhým sedadlem, což je také důležité pro každého rybáře.

Nejvýhodnější volbou je židle, která má opěradlo i područky. Rybář nebude sedět na tom, aniž by zažíval svalové napětí. Je pravda, že takové modely mají velkou váhu. Ale jestli jít na místo rybolovu na soukromé auto, pak to není problém. Jedna z úprav tohoto modelu může být považována za skládací židli. Můžete dokonce lehnout na to.

Zkušení rybáři často dávají přednost zásuvkovému židli. Můžete sedět na vrcholu. A uvnitř je místo pro uložení, kde lze skrýt zařízení, nástroje nebo záchyt. Tato volba se podobá domácímu skříňce. Jen na vrcholu má místo. Abyste se nemohli dostat vždy, když se budete muset podívat na obsah krabice, může být schránka uspořádána ve formě posuvné zásuvky.

Použité materiály

Můžete sestavit židli pro rybolov s vlastními rukama pomocí různých materiálů. Použití surovin významně snižuje náklady na veškerou práci.

Často najdete dřevěné židle. Dřevěné tyče různých velikostí se používají jak pro výrobu rámu, tak pro přípravu sedadla, opěradla a dalších prvků.

Kovové trubky jsou široce používány jako podpěry. Lze je kombinovat s dřevěnými nebo textilními sedadly. Pro vysekávání sedadel použité plachty, kůže a jiné odolné tkaniny. Tam jsou také prvky z plastu. Jedná se o odolný a lehký materiál současně, ideální pro výrobu rybářských židlí.

Provedení "do-it-yourself" jsou sestaveny pomocí spojovacích prvků. Podstavec je sestaven zpravidla pomocí šroubů, šroubů, šroubů, konzol.

Stolička na čtyřech plastových podpěrách

Velmi pohodlné ovládání jsou skládací židle ve tvaru židle pro rybolov. Základem jsou plastové trubky. Jako sedadlo si vezme kus tlusté odolné látky.

Prvním krokem je příprava obrobku. 8 kusů je odříznuto od plastové trubky. Kusy, které budou sloužit jako podpěra, by měly mít délku asi 50-60 cm. Pro tyto polotovary budou vyžadovány 4 kusy tohoto typu. Další 4 kusy budou potřebovat 35-40 cm dlouhé. Dvě z nich půjdou na dolní překlady mezi nohama. Poskytují spolehlivější a stabilnější konstrukci. A dva budou uspořádat sedadlo.

Dlouhé kusy jsou spojeny v párech. Každá dvojice je sešroubovaná, uprostřed zkroucená. Měly by být dvě křížové části. Na okrajích jsou propojeny krátkými prvky. Mělo by to být posuvná konstrukce. Snadné skládání (skládání) je řízeno napětím šroubů.

Horní krátké překlady jsou propojeny kusem látky (například plachty). Mělo by se dostat. Mezi spodním párem propojek je napnutá užší páska. Bude to omezovač, který nedovolí, aby židle složila.

Skládací židle na kovových podpěrách

Můžete také vytvořit vlastní skládací židle pro rybolov na kovových nohách. Jejich návrh je podobný předchozí verzi. Jediným rozdílem je použití hliníkových (nebo ocelových) trubek. Stojí za zmínku, že tato možnost bude mít větší váhu než u plastových trubek. Ale současně bude jeho spolehlivost vyšší.

Samotný výrobní proces je podobný. Blankety mohou mít stejnou velikost. Jediný rozdíl je v způsobu upevnění jednotlivých prvků. Bude těžší pracovat s kovem. Pomocí nástroje lze většinu spojů svařovat. Pouze na průsečíku nohou musí být šrouby. V opačném případě se židle nebude skládat.

Dřevěná židle na čtyřech nohách

To je další možnost, která pomůže sbírat vlastní skládací židli pro rybolov. Výkresy připravené předem určují velikost konstrukce a požadovaný počet materiálů.

Z dřevěných tyčí připravte 4 polotovary, které budou podpěry. Dvě části jsou propojeny šroubem zkrouceným uprostřed nohou. Měli byste mít dvě polotovary, které jsou poněkud podobné nůžkám. Kombinované přířezy mezi dřevěnými prkny. Budou sloužit jako místo. Mohou být nahrazeny látkou.

Spodní propojky jsou vyrobeny ve formě dřevěných příčníků. Nedovolí, aby se židle plazila pryč.

Dřevěná čtyřnohá stolička s opěradlem

Podobně jako u předchozí verze můžete udělat vlastní skládací židli pro rybaření se zády. Chcete-li to provést, budete muset trochu změnit návrh. A to bude vyžadovat následující materiály:

 • Dřevěné podpěry (2 kusy) 91 cm dlouhé
 • Dřevěné podpěry (2 ks) 55 cm dlouhé.
 • Dřevěná opěrka pro délku sedadla 31, 5 cm.
 • Šest desek různých velikostí pro sedadlo (40x7, 39x4, 36, 5x4, 36, 5x4, 31x4, 30x4).
 • Dřevěná zadní část (40x0, 7 cm).
 • Křížové prvky pro spojovací tyče (1 ks 39x5 cm a 2 ks s rozměrem 32x3 cm).

Začněte pracovat s přípravou podpěr. Na jejich vnější straně jsou otvory pro šrouby. Zevnitř, podél kolejnice, jsou drážky vyrobeny o délce a hloubce 1, 1 cm. Nosníky jsou spojeny příčníky. Klouby jsou pokryty lepidlem.

Aby bylo snadnější sedět na židli, zkosení je provedeno přes spoustu dlouhých podpěr. Desky na sedadle jsou spojeny s tyčemi pomocí hmoždinek a šroubů.

Trojnohá židle

Existují možnosti pro židle, které mají jako podpěru pouze 3 nohy. K dispozici jsou také výkresy pro podobné modely. Skládací židle pro sběratele do-it-yourself shromážděné, a dokonce s minimálními náklady, bude apelovat na mnoho. Ano, a ulehčte to. Vyžadují se následující materiály:

 • 3 nohy jsou asi 60 cm dlouhé (jsou vyrobeny z dřevěných tyčí s kruhovým průřezem).
 • Kousek tkaniny ve tvaru trojúhelníku (například tlustá kůže).
 • Závěsový šroub.
 • Dlouhý upevňovací šroub.
 • Podložky (montáž 3 ks a 3 ks dokončovací).
 • Ořechy (2 ks).

Otvory jsou vyvrtány ve středu řezných tyčí. Stejné otvory jsou vytvořeny na horních částech tyčí. Jsou potřebné pro upevnění tkaniny na sedačce. Pod nimi v rohoch tkaniny jsou děrované otvory.

Dvě nohy jsou spojeny dlouhým šroubem. Na šroubu mezi nohama musíte nosit šroub se smyčkou. S ním bude zajištěna třetí noha.

Tkanina je upevněna na horní části nohou pomocí ozdobných podložek. Dále je upevněn pás textilie, pro který bude pohodlné nosit vysokou židli.

Tato verze židle je velmi lehká, kompaktní. Folds (jde) bez námahy. Popruh mu umožní snadno nosit. K dispozici jsou materiály pro jeho výrobu. Jediným negativním je pohodlí. Tři nohy nedávají požadovanou stabilitu. Malé sedadlo vám nedovolí úplně odpočívat. A životnost je sporná. Tkanina se v rozích rychle začne trhat.

Závěr

Jak můžete vidět, dělat křeslo pro rybolov je snadné. Po výběru svého oblíbeného modelu můžete pokračovat v přípravě výkresu. Používá se k výpočtu potřebných materiálů a velikosti nezbytných součástí. A pak jsou všechny prvky spojeny dohromady.

Výběr modelu a materiálů závisí na několika základních parametrech. Hlavními z nich lze považovat snadnou výrobu, pohodlí a komfort při provozu, velikosti a hmotnosti. Jejich kombinace závisí na osobní preferenci. Pokud půjdete na rybaření autem, můžete zvolit pohodlí a zanedbávat nízkou hmotnost. Pokud se upřednostňuje pěší procházky, je lepší zvolit lehčí a kompaktnější modely.