udělejte to sami

Jak udělat dephlegmator s vlastními rukama

Anonim

V průmyslových podmínkách při výrobě alkoholu se používá speciální destilační kolona, ​​potřebná pro oddělení par, v závislosti na teplotě varu kapalin. Zařízení je poměrně komplikované a prakticky se nepoužívá doma. Sada moonshine obvykle obsahuje nástroj podobného principu operace - dephlegmator. Samozřejmě, design tohoto zařízení je mnohem jednodušší než design destilační kolony. Pokud si přejete, můžete si vyrobit odpařovací misku s vlastními rukama.

Přesná definice

Reflegmator je zařízení určené k oddělení fuselových olejů od ethylenových par.

Princip fungování tohoto návrhu je totožný se zásadou fungování destilační kolony. Oddělení se vyskytuje kvůli rozdílu v bodě varu alkoholu a olejů. Samostatně vyráběné dephlegmatory mají vždy podlouhlý tvar. Díky tomu se vytvářejí různé teploty v různých výškách uvnitř nádrže. Vzhledem k tomu, že ethylalkohol začíná vařit při teplotě 78, 4 ° C, je výška obvykle zvolena tak, aby vznikly vhodné podmínky v oblasti krku. Kroužkové oleje se usadí zpět do výparníku. Faktem je, že se vaří při nižší teplotě.

V jakých případech budete potřebovat dephlegmator

Existuje obrovský počet způsobů, jak vyrobit takové zařízení doma. Můžete vytvořit dephlegmator s vlastními rukama z improvizovaných prostředků. S pochybnou kvalitou dnešního vína a produktů vodky, mnozí dávají přednost domácímu měsíčníku. Pomocí takových konstrukcí je možné získat nápoje obsahující alkohol, které jsou zjevně zbaveny všech druhů škodlivých nečistot. Dephlegmators se používají nejen pro domácí vaření, ale i pro jiné účely. Snad následující metody pro výrobu nejjednodušších zařízení tohoto typu budou pro někoho užitečné.

Metoda první: Použití skleněného nádobí

Můžete si dokonce vytvořit dephlegmator s vlastními rukama z obyčejného skleněného džbánu se šroubovacím uzávěrem.

Tento design je vhodný pro svíčkové, vyrobené z konvenční hliníkové misky a cívky. Princip činnosti tohoto zařízení je následující:

  1. Pára při vysoké teplotě vychází z pánve a vstupuje do zpětného kondenzátoru, kde se ochlazuje na 78-85 stupňů;
  2. Ethanolové pary procházejí dále do cívky a všechny nečistoty, které mají vyšší teplotu, se usazují na dně a stěnách nádrže.

Takže, jak dělat dephlegmator s vlastními rukama? Ve víku nádoby budete muset řezat dva otvory (vstup a výstup). Hadice pro připojení k designu svítidla mohou být vyrobeny nezávisle. Fitinky objednané v dílně. Nejlepší ze všech, jsou-li vyrobeny z nerezové oceli. Sací přípojka musí být kratší než montážní zásuvka.

Pro lepší utěsnění víka plechovky můžete použít pásku FUM.

Metoda dvě: Použití skleněné trubice

K tomu, aby se takový refluxní nádobí vytvořil s vlastními rukama, budete muset připravit následující materiály:

  1. Skleněná trubka s otvory.
  2. Broušení, průměr se shoduje s hrdlem baňky. Tato část je umístěna na trubce.
  3. Rozbité sklo. Kusy musí být podlouhlé.
  4. Dvě malé kulaté sítě. Mohou být zakoupeny v obchodě specializujícím se na prodej kouřových směsí (části určené pro bongy).

Na dno budoucího dephlegmator bude muset lepidlo jeden z jejich sítí.

K tomu můžete použít nějaké univerzální lepidlo. Poté naplňte trubku kusy rozbitého skla (ne příliš těsné). Proto je nutné zajistit, aby byly umístěny svisle. Poté je na trubku přilepena druhá síťka a na ní je položena tenká část. Dephlegmator připraven. Návrh se vloží do baňky zahřátou kapalinou.

Metoda třetí: Použití termosky

Pokud je to žádoucí, není také příliš obtížné dělat dephlegmator z thermos s vlastními rukama. K tomu je třeba především rozmontovat. Spodní část je vyčištěna brusným papírem, svorka je svařena a vodič prochází skrz, který je připevněn ke stěně. Thermos tahat na sebe. Svařovací kloub, který spojuje baňku s víčkem, je mletý, dokud se po obvodu neobjeví mezera. Za tímto účelem použijte vrták se speciální tryskou. Poté může být vnitřní tělíska vyjmuta z těla. Otvory jsou vyvrtány ve středu a ventilační trubka je připájena. Dále je baňka připevněna ke dnu vrtaným otvorem a trubičkou. Uzel výběru je připájen do úst. V uzlu je vrtán otvor a vložena trubice. Pouzdro je vyrobeno z fluoroplastu. Musí také vyvrtat otvor, do kterého se vloží trubka. Přístroj je připraven. Musí být přišroubován ke sloupu, který je sestaven z potrubí.

Pokud nechcete trávit čas tím, že děláte příliš složitý design, můžete si vytvořit dephlegmator s vlastními rukama z běžné plechovky. Nicméně, zařízení z thermos bude solidnější a efektivnější.