konstrukce

Projekty domů z hliněno-betonových bloků: stavíme stylové bydlení

Anonim

Moderní předměstská stavba je příležitostí postavit strukturu, která se bude výrazně lišit ve vzhledu a uspořádání. Dnes na vašem webu můžete realizovat téměř jakýkoli designový nápad, nejdůležitější je vybrat ten správný projekt a materiál. Spolu s cihly a dřevem je keramsitbeton nyní poptáván, který se vyznačuje řadou pozitivních vlastností.

Projekty domů z bloků z expandované hlíny: jaké jsou vlastnosti?

Za prvé stojí za zmínku, že expandovaná hlína je jedinečný materiál, protože se skládá z expandované hlíny a betonu současně. Tato kompozice hraje velkou roli v popularitě bloků ve výstavbě obytných budov. Roztažená hlína je malé granule, které vypadají jako oblázky, ale jsou lehké. Jsou tvořeny z jílovitých tavitelných druhů a poté podléhají pražení. Tento proces je velmi rychlý: zatímco jíl se v procesu ohřevu vyvřel, tvoří póry ve své struktuře, které jsou naplněny vzduchem. Díky nim je dosaženo lehkého jílového pole. A díky přítomnosti betonu v jeho složení je dosaženo vysoké pevnosti, lehkosti a schopnosti lépe udržet teplo.

Mnoho majitelů příměstských oblastí se rozhodne postavit soukromý dům. Projekty nabízené stavebními společnostmi poskytují příležitost realizovat řadu nápadů. To znamená, že každý majitel stránek může postavit bydlení v jakémkoli stylu rozhodnutí s použitím různých stavebních materiálů. Stále častěji však kupující vybírají projekty domu z hliněno-betonových bloků.

Nejprve jsou ideální pro stavbu stěn, příček, uspořádání okenních a dveřních otvorů. Za druhé, materiál je odolný, odolný vůči nízkým teplotám, takže může být použit i pro stavbu v oblastech s chladným klimatem.

Zatřetí, použití expandované hlíny umožňuje snížit tepelné ztráty ve srovnání se stejnými cihlami o 40% a to je dobrý výsledek! Díky své porézní struktuře se dosahují jedinečné ukazatele stupně ochrany před hlukem. Z toho důvodu je jasné, proč jsou projekty domů z bloků z expandovaného hliněného betonu tak oblíbené u kupujících. V takovém případě bude chata ekologicky šetrná a trvanlivá, a proto investice do ní budou určitě ziskové.

Co stavět dům?

Dnes je módní vybudovat nestandardní bydlení, tedy na základě zajímavého a originálního stylového rozhodnutí. Proto není divu, že v chatrčských osadách jsou budovy postavené v tradici skandinávské nebo americké stavby. Plány domu z bloků z expandované hlíny poskytují dostatek příležitostí pro ty, kteří chtějí realizovat neobvyklé řešení. Pokud se vám líbí chaty se zámeckými okny, manzardy, vestavěnými bazény a saunami, pak mezi vývojem nebude těžké najít ten, který vám vyhovuje.

Někdy zákazník sám ví, jak chce vidět svůj dům, a je dokonce připraven nabídnout své nápady. V takovém případě se stavební firmy rozvíjejí a jsou připraveny vypracovat individuální exkluzivní projekty chalup , které se liší nejen původním exteriérem, ale také každým prvkem architektonického a uměleckého řešení. Mělo by však být zřejmé, že jednotlivé projekty jsou dražší než standardní návrhy, takže byste měli vyhovět vašim přáním s jejich schopnostmi.