udělejte to sami

Jak vyrobit muflovou pec s vlastními rukama?

Anonim

Takže stojí za to začít s tím, že pouze lidé, kteří střílejí, vytvrzují nebo taví nějaké materiály, potřebují sestavit mufflovou pec s vlastními rukama. Toto zařízení není určeno k vytápění prostorů. Je také třeba poznamenat, že vlastní model bude mít samozřejmě spoustu času, několik dní na sušení, ale bude mnohem levnější než nákup hotových zařízení, protože jeho cena je velmi vysoká.

Popis pece

V peci je možné tavit nejen kov, ale také keramiku, sklo, vosk. Velké množství prací, které lze provést s tímto zařízením, je způsobeno tím, že rozsah provozních teplot uvnitř pece je od +20 do +1000 stupňů Celsia. Přímý proces montáže muflové pece s vlastními rukama může být proveden poměrně rychle, za předpokladu, že máte k dispozici všechny potřebné komponenty. Bude však nutné dát několik dní, aby bylo zajištěno, že materiál je suchý, protože je často vyroben ze šamotových cihel.

Provoz jednotky

Samozřejmě, pro vlastní výrobu zařízení je nutné jasně porozumět principu fungování zařízení, jinak bude práce zpočátku odsouzena k selhání. Měli bychom začít tím, že čtyři zdroje mohou být použity jako palivo k provozu sporáku: elektřina, plyn, uhlí a palivové dříví. Vzhledem k tomu, že muflová pec bude vyrobena ručně, doporučuje se provést provedení elektrické verze zdroje. Skládá se ze dvou hlavních komponentů: topná komora a tepelná izolace, která si uvnitř udržuje teplo. Jako tepelný akumulátor je třeba použít žáruvzdornou cihlu. Tepelné zpracování probíhá uvnitř pracovní komory - mufle. Název jednotky. Chcete-li sestavit muflovou pec s vlastními rukama, je nejlepší použít například porcelánovou formu z keramických desek.

Samozřejmě je třeba vzít v úvahu skutečnost, že bod tání zvoleného materiálu pro danou formu musí být vyšší než teplota tání zpracovávaného materiálu. Nejčastěji se používá domácí muflová pec s vlastními rukama z takových materiálů, které se používají k tavení malého množství kovu najednou, stejně jako k vytvrzovacím nástrojům.

Typy kamen

Předtím, než začnete s montáží, musíte se rozhodnout, jaký druh zařízení musíte sbírat. Z pohledu konstruktivního, tj. Trubkového nebo válcového, vodorovného nebo svislého pohledu.

Také se liší v typu tepelně zpracovatelné kompozice. Muflová pec pro tavení kovu vlastními rukama může být vzduch, vakuový typ nebo použití inertního plynu. Je však třeba poznamenat, že pouze jedna možnost může být realizována doma - vzduch. Proto bude tato možnost popsána. Také pec může být rozdělena do dvou tříd podle vlastností termoelektrického ohřívače. Může to být plynový nebo elektrický typ. Samozřejmě je výhodnější používat plynové varianty z pohledu nákladů na pohonné hmoty, nicméně jednak je velmi obtížné jej technicky vytvořit, a jednak je nezákonné vyrábět muflové pece pro roztavení vlastních rukou plynovým ohřívačem.

Začněte s montáží

Jedná se o vytvoření jednotky pro pečení keramiky doma. Pro tento účel se sestaví vertikální typ pece. Jako hlavní nástroje potřebujete: bulharské a dva kruhy, elektrické obloukové svařování a elektrody, stolní nářadí, nichromový drát o tloušťce 2 mm. Jako materiály musíte mít po ruce: pouzdro na pečení nebo 2, 5 mm ocelové plechy, rohy, armatury, čedičovou vlnu, žáruvzdornou maltu a ciamotovou cihlu, silikonový tmel.

Výroba základních prvků

Montáž muflové pece z kovu s vlastními rukama zahrnuje výrobu tří hlavních prvků: těleso, topný článek, vrstvu tepelné izolace.

Ideální volbou je použití pouzdra ze staré elektrické trouby. Zde jsou již k dispozici všechny prostředky ochrany a tepelné izolace. Bude nutné pouze odstranit zbytečné plastové části. Pokud to není možné, pak je tělo svařeno z kovového plechu, který je předtím rozřezán na kusy požadované velikosti. Po svařování je nutné klouby vyčistit brusem nebo kovovým kartáčem a nanášet je základním nátěrem.

Dále, pro výrobu muflové pece s vlastními rukama pro vertikální keramický typ, budete potřebovat topný prvek - to je klíčová část celé pece. Z toho bude záviset na rychlosti ohřevu a maximální teplotě. Zde stojí za to dodat, že pro takové pece je nezbytným prvkem termostat, který si můžete sestavit nebo koupit. V tomto příkladu se jako topná část použije nichromový drát. Je důležité vědět, že jeho průměr závisí na maximální teplotě ohřevu. Čím vyšší je teplota, tím je tlustší prvek. Dnes je nejmenší a nejoblíbenější průměr 1, 5-2 mm.

Dá se také poznamenat, že nichrom může vydržet teplotu topení až do 1100 stupňů, ale spaluje, pokud do ohřívacího prvku vstoupí vzduch. Pokud nemůžete skrýt drát, je lepší jej použít. Maximální teplota pro tuto látku je 1300 stupňů a vzduch nebude mít žádné problémy.

Další důležitou součástí je tepelná izolace, která je zodpovědná za efektivitu konstrukce. Montáž této vrstvy se provádí uvnitř muflové pece. Pro tento účel se používají ohnivzdorné lepidlo a šamotové cihly.

Jak vyrobit muflovou pec s vlastními rukama?

Tělo je vyrobeno následovně. Obdélník požadovaných rozměrů je vyříznut z plechu. Poté se ohýbá do válce a svary jsou svařeny. Dalším krokem je vyjmutí kruhu ze stejného kovu a svaření na jednu ze stran válce. Tak to bude jako hlaveň. Dno bude muset být posílena pomocí úhlů a zesílení. Můžete použít obdélníkový tvar pece, nikoliv válcový, na tom nezáleží.

Izolační uspořádání

Čedičová vlna je rozložena po obvodu obdélníku nebo válce. Tento materiál je nutné použít z následujících důvodů:

  • Nehoří. Materiál odolává teplotám až 1114 stupňů. Po dosažení tohoto prahu se vlna roztaví, nebude se hořet.
  • Ekologická čistota. Tento zdroj nemá žádné škodlivé nečistoty, protože je vyroben z přírodních materiálů. V důsledku toho se při zahřátí nevyskytují žádné škodlivé výpary.

K upevnění vlny na těleso pece se používají speciální tlačítka.

Druhým krokem ke zlepšení izolace je pokládka šamotových cihel. Tento materiál lze použít pouze, protože 75% složení je žáruvzdorná hlína. To zajišťuje normální provoz a dokonce i při vysokých teplotách suroviny nebudou prasknout.

Dokončovací práce

Pracovní komora pece je z cihel nebo keramiky. Poté je umístěn v předem připraveném ocelovém pouzdře, které již má tepelnou izolaci. Je velmi důležité si uvědomit, že mezi stěnami komory a stěnami skříně musí být minimální vzdálenost 4 cm. V tomto intervalu namontujte izolaci. Kryt muflové pece by měl být vyroben ze dvou kovových vrstev, mezi kterými je izolace. Samozřejmě nemusíte zapomínat na uspořádání rukojeti pro otevření pece.

Poté je třeba vytvořit několik otvorů, kterými je možné přivést vodiče topného tělesa a tepelného senzoru. Připojení se provádí na samostatném kabelu, který se pro zvýšení bezpečnosti připojí k přístroji při 20A. Keramická kazeta může být použita jako připojení pro výstup a kabel. Ocelové trubky se používají jako nohy pro tělo. Mohou být svařeny nebo našroubovány. Pokud je použito šroubové spojení, musí být spodní část komory zdvižena tak, aby byly šrouby venku.