konstrukce

Jak řádně utěsnit vozovku: funkce a doporučení

Anonim

Aby prostory domu vypadaly čistě a atraktivně, jsou všechny linky a komunikační linky, které jsou nezbytné pro pohodlné bydlení, obvykle umístěny uvnitř zdí. Pro instalaci elektrických sítí, vodovodních a topných potrubí v nich jsou předem vyvedeny dlouhé kanály - drážky. Současně se používají speciální nástroje, například bulharský. V závěrečné fázi, po pokládce linky, se provádí výzdoba. Samozřejmě, že tento postup by měl být proveden správně. V opačném případě budou stěny v budoucnosti vypadat nedbalé.

Co může být provedeno

Nejčastěji jsou kanály ve stěnách přerušeny při provádění elektrických kabeláží. Vodní potrubí a vedení kotle jsou obvykle povoleny venku. To umožňuje snadný přístup, když je potřebujete opravit. Někdy se však takové linie nacházejí uvnitř zdí.

Sloupky pod komunikačními systémy mohou být vyrobeny v jakémkoliv stavebním materiálu: beton, cihla, pěnové bloky. V dlážděných nebo sekaných domcích je elektroinstalace obvykle povolena venku. Koneckonců, materiál je hořlavý. Shtabing v tomto případě je hlavně pouze pod zásuvkou.

Technologie Gouge

Ve skutečnosti je postup vytváření kanálu pod elektroinstalací nebo potrubí technologicky jednoduchý. Práce je však obvykle náročná a špinavá. Doporučujeme, abyste před holením pokryl veškerý nábytek a podlahy hadříkem, filmem nebo papírem. Při vytváření kanálu je většinou spousta prachu. Doporučuje se, aby si sám nosil masku, který provádí štěpení.

Jako nástroj při položení kanálu se obvykle používá bulharština. Velitelé také často používají speciální zařízení - stíhačku stěn. Dříve byly ve stěně vypuštěny dvě paralelní drážky, jejichž vzdálenost by měla odpovídat požadované šířce kanálu. Dále je stěnový materiál mezi drážkami jednoduše vyrazen perforátorem.

Po pokládce kabelů nebo trubek postupujte k utěsnění drážek. Tato operace se provádí také pomocí speciálních nástrojů.

Strobleniya a náklady na ukončení

Velmi často majitelé domů a bytů instalují skryté kabely nebo potrubí na vlastní pěst. Nicméně je někdy lepší pronajmout odborníky za tímto účelem. Náklady na výrobu kanálu pro dráty nebo topné vedení jsou poměrně levné. Totéž platí pro šití. Cena takové práce v komplexu závisí na šířce kanálu a jeho délce. Jeden běžný metr zdvihu 20 x 20 mm například stojí asi 150 r, 60 x 60 mm - 300 r, 100 x 100 mm - 700 r.

To je o takových nákladech a mělo by se řídit a rozhodnout se pověřit odborníky takovou operací, jako je realizace a ukončení stroboskopů. Odhad v tomto případě se nejčastěji provádí bez zohlednění materiálu stěn. A v betonu, v pěnovém bloku a v cihelných šachtách vybuchnou a utěsňují stejnou technologií.

Jaké nástroje a materiály budou potřebné

Ceny šití (a jejich třást) jsou tedy relativně malé. Ale dělat tuto práci sami, samozřejmě, bude ještě levnější. V betonu, pěnových blocích a cihlách jsou hřídele nejčastěji zakryty cementem. Ale pokud si přejete, můžete také použít tmel, rotační pás, atd. Někdy jsou kanály uzavřeny pomocí alabastru. Při použití tohoto materiálu však zkušení řemeslníci doporučují pouze jako poslední možnost. Faktem je, že alabastr může při vyschnutí značně vyschnout. Výsledkem je, že stěny kanálu mohou být jednoduše zničeny.

Drážky pod zásuvkami ve stromu se obvykle upravují se speciální směsí, která se skládá z pilin a lepidla PVA nebo barvy.

Jako nástroje pro ukončení kanálů se používají:

  • špachtle;
  • vědro a lopatka;
  • děrovač.

Jak zavřít kanál v betonu nebo cihla

V těchto stěnách se nejčastěji provádí šití pomocí cementové malty. Připravte jej na bázi hrubého písku v poměru 1: 3. Můžete také koupit hotovou směs cementu, která je určena k pokládce stěn nebo nalévání základů. Suchá stavební složka se nalije do kbelíku a naplní se vodou. Množství z nich se vypočítá za předpokladu, že konečná směs by měla mít poměrně silnou konzistenci. Zkontrolujte, zda správná příprava roztoku může být jednoduchá stěrka. Musí zvednout část směsi a obrátit ji. Hotové řešení by nemělo spadnout.

Pro plastičnost můžete do mixu přidat trochu vápna. Vlastní těsnění ve stěně je vyrobeno špachtlí. Tento nástroj se používá k vyzvednutí trochu směsi a pak ji vložte do blesku a snaží se naplnit poslední bez prázdných míst. Každá část roztoku je pečlivě vyrovnána na povrchu stěny, pohybuje se lopatkou podél kanálu a přes něj.

Po vysušení roztoku (přibližně jeden den) se povrch vloženého kanálu vyčistí velkým brusným papírem. Dále je plocha dodatečně vyrovnána pomocí dokončovacího tmelu. V další etapě můžete pokračovat do skutečné výzdoby stěn.

Postup pro použití tmelu bude přesně stejný. Směs se nejdříve zředí vodou podle pokynů výrobce. Dále je s jeho pomocí pečlivě utěsněn blesk. V tomto případě nelze použít materiál na dokončování.

Zásuvka pod zásuvkou v dřevěné stěně

Takto se embolizace provádí v betonových cihlových stěnách. Cena za metr práce v tomto případě, jak již bylo zmíněno, je relativně malá. Instalace skrytých kabelů v dřevěném domě - provoz je mnohem složitější a nákladnější.

Dráty v sekaném nebo dlážděném domě mohou být otevřeny pouze. To znamená, že nemohou být ukryty ve stěnách. Takže předepisuje bezpečnost. Skrytí kabelů v tomto případě zvláštními způsoby (například jejich procházení podlahou).

Skrytá instalace zásuvky v dřevěné stěně je možná pouze v jednom případě. Musí být instalován pomocí speciální technologie, která zajišťuje bezpečnost. Za prvé, hnízdo je sešité v deníku nebo burze. Pak je do něj vložena tlustá kovová deska. Dále jsou vyvrtané kanály pro kovové trubky pro zapojení.

V tomto případě není nutné používat těsnění. Zapuštěná zásuvka obvykle vypadá docela esteticky sama o sobě. Někdy se však stane, že kolem spodní desky zůstávají ošklivé štěrbiny. V takovém případě můžete situaci napravit pomocí speciální kompozice připravené pilinami.

Doporučení: jak vařit dřevěný tmel

Zajistěte takový tmel snadno. Chcete-li to udělat, musíte připravit malé piliny (můžete vzít ty, které zůstaly po štěpení) a PVA lepidlo. Také jako pojivo je povoleno používat epoxid. Pokud si přejete samozřejmě také koupit hotovou korekční směs pro dřevo v obchodě.

Tmel je připraven pro nasekané nebo dlážděné stěny prostým mícháním pilin a lepidla. Hotová směs by měla mít konzistenci zakysané smetany. Při přípravě tmelového lepidla je třeba nalít do pilin, nikoliv naopak.