zahradnictví

Jak růst ananasu z vrcholu doma?

Anonim

Můžete si zkusit přirozeně zralý ananas v Rusku samozřejmě pouze tím, že ji sami vyrostete. Tato jižní kultura patří do skupiny vytrvalců. A proto, růst v zemi, samozřejmě, nebude fungovat. V zimě, na ulici, tato rostlina prostě zmrzne. V tomto článku proto uvažujeme krok za krokem, jak růst ananasu z vrcholu domu, ve vnitřních podmínkách. Níže se podíváme na všechny podrobnosti o tom, jak zasadit tuto plodinu do hrnce, jak ji zakořenit a jak se o ni postarat později.

Jaký materiál by měl být použit

Odpověď na otázku, jak pěstovat ananas, je poměrně jednoduchá technologie pro zkušeného pěstitele. Ovšem samozřejmě především milovníky rostlin v interiéru by měli správně zvolit výsadbu této kultury.

Ananasy se pěstují doma, obvykle ze zelené ovocné větve. Samozřejmě, můžete použít pro tento účel a semena. Ale plody této kultury se prodávají v obchodech, bohužel, obvykle nezralé. To je důvod, proč se mnoho pěstitelů zajímá o to, jak z vrcholu růst ananas. To je opravdu nejjistější způsob, jak získat doma zdravou, silnou exotickou rostlinu.

Doporučujeme provést stříhání větve ovocných stromů z ananasu zakoupeného v teplé sezóně. Faktem je, že plody této jižní kultury jsou obvykle přepravovány v nevyhřívaných vozech a vozech. Proto, v zimě, v zimě, špička ananasů na silnici prostě zamrzne. Vyrůst něco z takového ovoce nebude fungovat.

Jak rozdělit výsadbu materiálu

O tom, jak růst ananas od vrcholu, mluvme trochu níže. Nejprve se podívejme, jak správně oddělit tento výsadbový materiál od plodu.

Samozřejmě, že k použití pro výsadbu ananasu by nemělo být jen nemrzlé, ale zdravé, nedotčené "trsy". Oddělení špičky od ovoce je obvykle následující:

  • vzít ananas v pravé ruce;

  • levou rukou pevně zabalte zelenou část co nejblíže k základně;

  • začněte otáčet ananasem ve směru hodinových ručiček a zelená část, resp. proti.

Je-li to žádoucí, lze také jednoduše oddělit výsadbový materiál spolu s vrcholem ovoce pomocí ostrého nože. Maso v tomto případě by mělo být chyceno asi 1 cm.

Jak pěstovat ananas od vrcholu: příprava na výsadbu

Odříznutá zelená část ovoce by měla být předem opatrně zničena. To je nezbytné, aby výsadbový materiál vysychal všechny rány, které byly provedeny při odšroubovávání nebo řezání.

Pro vracení je horní část obalena šňůrkou mezi vrstvami "trsy" a zavěšena "vzhůru nohama" ve větraném prostoru. Sušení výsadby by mělo trvat několik týdnů.

Vysušená vrstva by samozřejmě měla být zakořeněna předtím, než budou zasazeny do vany. Proveďte tento postup standardním způsobem pomocí skla nebo jiné nádoby s vodou při pokojové teplotě. Kořeny v horní části se objeví při použití této metody přibližně za týden. K tomu, aby výsadba nebyla zhnitá, musíte ji správně nasadit do sklenice. Ponoření do oblasti zakořenění by mělo činit asi 4 cm.

Jak zvolit nádrž pro přistání

Takže, pak se podíváme, jak z anafyzu vyrůst doma. Příliš velký hrnec na ovoce není vhodný pro výběr. Nejlepší je růst ananasu v prvních stupních s průměrem, který je mírně větší než průměr zakřivené zóny "trsy". Tato plodina je obvykle vysazena v standardních květináčích s odvodňovacími otvory.

Na spodní straně vybraného kontejneru by měl být nejprve naplněn expandovanou hlínou nebo oblázky s vrstvou asi 4 cm, který bude následně sloužit jako odvodnění. Na vrcholu roztažené hlíny nebo oblázky v hrnci, aby položili půdu. Nejlepší ze všeho je, že ananas rostou na půdní směsi z písku a rašeliny, které jsou pořízeny stejně. Koupit půdu pro kaktusy může být také vynikající odpovědí na otázku, jak růst ananasu doma silný a zdravý.

Tato jižní kultura nemá imunitu vůči domácím bakteriím a virům. Půda před výsadbou musí být proto dezinfikována. K tomu je třeba půdní směs jednoduše zlikvidovat vroucí vodou.

Jak růst ananas: výsadba

Vysuňte horní část ananasu ze skla opatrně, aby nedošlo k poškození kořenů. Při výsadbě je horní část zasazena do otvoru vykopaného v zemi a držte ji rukama a jemně narovnejte kořeny. Umístěte "trsy" do země na spodní část listí.

V závěrečné fázi by měla být půda kolem zasazené ovoce řádně utlačována. Dále, ananas potřebují dobrý roztok manganistanu draselného. Použití s ​​touto vodou je při pokojové teplotě. Použití právě takového řešení pro zalévání při výsadbě je odpovědí na otázku, jak růst ananas z vrcholu zdravé a silné. Aby se "trsy" usadily rychleji, měl by být na horní straně nádoby vytažen plastový sáček.

Starostlivě nejprve

Ananasové hlavy se zakořejí v hrnci, obvykle asi 1-2 měsíce. V tomto okamžiku by hrnce neměl být v žádném případě vystaven přímému slunečnímu záření. Je také velmi důležité sledovat optimální teplotu během tohoto období. Půda v hrnci by neměla být příliš chladná. Pineapple vrcholí korenu dobře jen v půdě, jejíž teplota je asi 25 ° C.

Pěstitelé květin, kteří přemýšleli, jak růst ananas, samozřejmě mají zájem o to, jak řádně napravit tuto plodinu zpočátku. Nedoporučuje se navlhčit půdu v ​​hrnci s hrotem až do zakořenění. Pod filmem bude Země v každém případě vlhká po dlouhou dobu. Pouze pokud někdo začne vysychat, bude muset být mírně navlhčen. Rozstříkejte, zatímco vrchol by měl být co nejčastěji.

Jakmile je ananas zakořeněný, objeví se v centru "hřebenu" nové mladé listy světle zelené barvy. Od tohoto okamžiku se ananas může začít starat o dospělou rostlinu.

Po uplynutí doby ovoce

Jak pěstovat ananas doma, samozřejmě by rád věděl mnoho milovníků rostlin v interiéru. A samozřejmě pěstitelé květin mají zájem o zařazení technologie pěstování této plodiny, která umožňuje získat její ovoce. Doba kvetení ananasů, když se používá jako vrcholový materiál, začíná v prostorových podmínkách asi 3 roky po výsadbě.

V budoucnu se obvykle na rostlině objeví několik drobných plodů. V případě potřeby mohou být zakořeněny později. Takový výsadbový materiál je také dobrou odpovědí na otázku, jak růst ananas. Ve výše uvedené fotografii můžete vidět, jak vypadá ovocná rostlina v místnosti. Ananas vypadá doma, jak vidíte, s náležitou péčí je velmi atraktivní a exotické.

Je ponechán na ananasu pěstované za pokojových podmínek, na konci obvykle pouze jedno ovoce. Jakmile dospěje k dostatečně velké velikosti a dozrává, rostlina sama bohužel zemře. Pro rodinu bromeliad je tento proces, bohužel, zcela přirozený. Ananasové plody dozrávají asi 3-6 měsíců po objevení vaječníku.

Jak péče o dospělé rostliny

Jak vyrůst ananas z vrcholu doma, ve skutečnosti by rád věděl mnoho květinářů. Kultivace této rostliny samozřejmě - postup je docela zajímavý. Samozřejmě, péče o tuto exotickou rostlinu by měla být správná. V opačném případě by ananas nikdy nekvetl.

Optimální teplota pro růst ananasů je 21-25 ° C. V každém případě by příliš chladno v místnosti s touto rostlinou nemělo být. Nejnižší teplota "bar" pro ananas je 18 ° C.

Zalévání často tato kultura nesmí být. Hydrataci této rostliny je bohatá pouze tehdy, když je pod ní téměř úplně suchá. Oplodněte ananasem během vegetačního období jednou za dva týdny. Současně obvykle používá infuze kravského hnoje.

Pěstitelé květin, kteří si samozřejmě myslí, že pěstují ananas, by si měli být vědomi toho, že tyto rostliny zimují zimou. V tomto okamžiku musí být zařízení přemístěno do místnosti, kde teplota vzduchu není vyšší než 15 ° C. Zalévání ananasu během tohoto období by nemělo trvat déle než jednou týdně. Může se zabránit hibernaci ananasu. Chcete-li to udělat, stačí prodloužit denní světlo zařízení o nejméně 10 hodin denně.

Namísto závěru

Takže v předchozím článku jsme řekli, jak postupně rozvíjet ananas z vrcholu domu krok za krokem. Způsob výsadby "trsy", jakož i následná péče o tuto jižní rostlinu tedy není zvláště obtížná. Ale narušení technologie růstu ananasu, samozřejmě, nemožné. Péče o tuto kulturu by měla být pečlivá. Pouze v tomto případě bude možné získat silnou a zdravou rostlinu nesoucí ovoce.