zahradnictví

Raspberry Ruby Necklace: popis odrůdy, fotky, recenze, výsadba, péče

Anonim

Maliny jsou bobule, které ocení mnohí zahradníci. Má mnoho vitamínů a užitečných stopových prvků. Bobule jsou používány jak čerstvé, tak pro vaření kompoty, džemy, konzervy. Mezi nejoblíbenější patří malinová odrůda Ruby Necklace. Tato rostlina s průměrnou dobou dozrávání oceňuje mnoho zahradníků. Odvolává se na odlučující, to znamená, že může vyrábět 2 plyn za rok.

Popis odrůdy

Mnoho zahradníků, kteří chtějí pěstovat šťavnaté a chutné plody na svých dvorech, se zajímají o popis malinového náhrdelníku. Jedná se o průměrnou výšku, dobře vyvinutou rostlinu. Výška výhonků dosahuje 1, 85 m. Staré výhonky jsou rostliny světle šedé barvy, rovně rostoucí. Po celé délce stopky jsou trny s červenou základnou. Jejich počet je průměrný.

Do konce vegetačního období získávají roční výhonky červenofialovou barvu. Na výhoncích je voskovitý květ střední intenzity. Na rostlině není žádné zchátralost.

Zahradníci tvrdí, že ovocný keř je charakterizován průměrem k vysoké teplotě a odolnosti proti suchu. Každá semenáčka produkuje asi 6 výměnných výhonků.

V popisu Ruby náhrdelníku maliny se říká, že na začátku jara se objeví mladé výhonky z kořene, které se rychle vyvíjejí a v této sezóně dávají dobrou sklizeň.

Popis bobulí

Berries atraktivní prezentace. Průměrná hmotnost bobu je asi 5 g. Za příznivých podmínek se může hmotnost zvýšit na 8 g. Tvar je prodloužený, válcový, pravidelný. Povrch maliny má jasně rubínovou barvu. Maso je šťavnatá, jemná, sladkokyselá chuť. Podle různých údajů, od 3, 8 do 4, 5 bodů, podle různých údajů, berry dostávají degustační pětibodovou stupnici.

První sklizeň lze získat v polovině srpna. Všechny bobule mají čas zralosti na první mráz.

Recenze o malinovém Ruby náhrdelník říkají, že od 1 hektaru můžete získat 155-160 centrárů plodiny. Za dobrých podmínek lze z jednoho křoviny sklízet více než 2 kg bobulí.

Chemické složení bobulí:

 • cukr - více než 5, 6%;
 • vitamin C - 34 mg%;
 • kyseliny - více než 1%.

Ovoce se vyskytuje hlavně na ročních výhoncích. Vyznačují se vysokou mírou produktivity. Kvalita patří k vysokému výnosu.

Funkce růstu

Malinnik by měl být umístěn v dobře osvětlených oblastech. Je nezbytné zajistit, aby půda byla nasycena stopovými prvky a nezbytnými látkami. Podzemní vody v oblasti by měly ležet hluboko.

Před vysazením nejdříve věnujte pozornost popisu maliník Ruby Necklace. Fotografie, recenze zkušených zahradníků pomáhají při výběru kvalitního materiálu. Navíc tato informace pomáhá získat maximální výnos.

Například v mnoha recenzích doporučujeme pěstovat tento druh maliny na mříži. Koneckonců, stonky rostliny jsou tenké, snadno se ohýbají a mohou se zlomit. Proto by větve měly být svázány.

Na místě, kde chcete rostlit maliny, je třeba věnovat pozornost:

 • potraviny;
 • osvětlení;
 • srdečně

Místo, které je vhodné pro výsadbu, by mělo být během celého dne dobře osvětleno. Neměly by být žádné průvany a půda by se měla dobře zahřát.

Zkušení zahradníci doporučují věnovat pozornost jižním stranám vašeho webu.

Přistání

Při výsadbě, stejně jako při reprodukci, je třeba mít na paměti, že vzhled pupenů na kořenech a jejich probuzení se může objevit v různých časech.

Mnoho zahradníků je přitahováno k popisu odrůdy, foto z malin Ruby náhrdelník. Recenze odborníci doporučují výsadbu rostliny na jaře nebo na podzim.

Chcete-li rostliny maliny na podzim, měli byste tento postup provést před náběhem extrémní zimy. Koneckonců, by se sadba měla zesílit.

Zasazené malinové keře mohou být přímo u nádrží. Měli byste však zkontrolovat, zda je podzemní voda umístěna v hloubce větší než 1 m.

Jak je vidět z mnoha recenzí a fotografií, náhrdelník malinový Ruby může růst téměř v jakékoli zemi. Ale nejlepší volbou je jen hlína. Zkušení zahradníci doporučují výsadbu pozemku s žito nebo hořčicí před výsadbou této plodiny. Ujistěte se, že v půdě získáte hnojiva, jestliže předchůdci byli brambory, rajčata nebo paprika.

Hnojiva mohou být aplikována nejen v jámách, ale také v okolí obvodu. Pro 1 m 2 udělejte 2 kbelíky humusu, 1 šálku síranu draselného a superfosfátu. Poté, co je půda nutné vykopat.

Hustota a hloubka

Sazenice se vysazují v předem připravených jamkách o rozměrech 30 x 30 cm. Organická hnojiva musí být aplikována do výklenků pro výsadbu.

Mezi rostlinami musí být vzdálenost nejméně 1 m. Vzdálenost mezi řádky se zvyšuje na 2 m. Takový velký prostor je způsoben tím, že zařízení musí být dobře větrané. Pokud se choroba vyvine, sousední rostliny nebudou okamžitě infikovány.

Každá rostlina musí být dobře napojena vodou (asi 5 litrů). Jakmile je tekutina zcela absorbována do půdy, může být mulčována.

Pokud se na jar vyskytne přistání malin, pak kořeny mohou být ponořeny několik hodin do stimulátoru růstu. To má pozitivní vliv na míru přežití rostliny.

Pamatujte, že by měly být řádně vysázeny keře. Koneckonců, špatná kvalita půdy, špatně zvolené místo může způsobit ztrátu maliny opravy. Jinými slovy, změní se na obyčejný.

Péče o rostliny

Mnoho zahradníků přitahuje recenze, popisy, fotky malinových odrůd Ruby náhrdelník. Avšak pro dosažení stanoveného výnosu a přitažlivosti bobulí je nutné řádně pečovat o rostlinu. Neopatrné ošetření malin může přispět ke ztrátě vlastností oprav.

Chcete-li, aby se tato odrůda cítila skvěle, měla by být rostlina včas řezána, napojena a oplodněna.

Následující faktory také ovlivňují plodnost bobulí:

 • počet výhonků;
 • počet zrajících ovoce na jednom křoví;
 • průměrná hmotnost bobulí;
 • počet ovoce na jedné rukojeti;
 • počasí.

Pozitivní efekt je mulčování humusem mezi malinovými řady a rubínovým náhrdelníkem. Rozmanitá fotka přitahuje mnoho zahradníků v barvách. Mulčování se doporučuje držet 2 krát za měsíc. Díky tomu se kořenový systém rostliny začíná dobře rozvíjet, stává se silným. Produktivita maliny závisí na tom. Navíc dobré, rozvinuté kořeny dávají více mladých stonků, které budou i nadále přinášet ovoce. Používají se také jako přistávací materiál.

Chov

Reprodukce rostlin je samostatnou součástí popisu náhrdelníku maliny Ruby. Fotografie možných způsobů vegetace vyjadřuje jednoduchost tohoto procesu.

Existují 3 způsoby reprodukce malinové reprodukce:

 • zelené řízky;
 • kořenové řízky;
 • zakořenění kořenových potomků.

Každá z těchto metod má své vlastní vlastnosti.

Zelené řezání

To je nejjednodušší a nejúčinnější způsob. Začátkem léta by mladé výhonky s malou páteří měly být odděleny od mateřské rostliny. K získání takového materiálu by měla být odříznuta pod zemí, někde v hloubce 3-4 cm. Po řezání by měla být zasazena do země a pravidelně napojena. Mnoho zahradníků doporučuje namočit připravené řízky na několik hodin růstovým promotorem. Po vyložení připraveného materiálu ve skleníku výrazně zvyšujete šanci na získání zdravých a silných sazenic.

Kořenové roubování

Tato metoda spočívá v tom, že na podzim vykopávají kořeny malin a rozdělí je na 3 cm. Musí být zasazeny v řadě do hloubky 5 cm a periodicky napojeny. Na jaře začnou stoupat. Měli by být napojeny, odstraněny kolem plevele a uvolněny půdu až do podzimu. Během tohoto období může být každá ze semenáčků transplantována na připravené místo.

Root Scions

Tuto metodu lze použít pouze u odrůd s vyvinutým kořenovým systémem. Je třeba vykopat kořenové procesy rostlin, které jsou staré několik let. Kolem jedné rostliny sama může dát od 2 do 20 sourozenců.

Všechny procesy rostou poblíž mateřského křoví. V průběhu času vytvoří větší konkurenci, budou stísněni. Tím, že výsev potomstva, můžete získat velké výhody. Když dosahují 5-10 cm, doporučuje se sedět. A příští sezóna budete schopni sklízet chutnou sklizeň z těchto křoví.

Nemoci a škůdci

Naučili jsme se hodně o malinách Ruby náhrdelník: popis odrůdy, recenze. Fotografování sklizené v článku způsobuje chuť k jídlu. Měli bychom však také diskutovat o důležité součásti rostoucích rostlin: náchylnost k chorobám a škůdcům.

Oprava maliny je zřídka napadena rostlinnými parazity. Nemoci obyčejných malin jsou také v této odrůdě vzácné.

Odborníci doporučují ošetření maliny ve fázi infuze tvorby pupenů založené na tansy. Na 10 litrů vroucí vody použijte 350 g suché trávy. Stříkání rostlin by mělo být pozdě večer.

Maliny by měly být také chráněny před roztoči a pavoukovými roztoči. K tomu je před fází aktivní kvetení ošetřena rostlina "Fufanon". Stejná léčba by měla být opakována na podzim.

Všechny poškozené a nemocné výhony musí být řezány a spáleny.

Na podzim, po sklizni celé plodiny, je nutné úplně oříznout zemní část rostliny. Střely musí být odstraněny z místa a spáleny. Po vykopání hluboké půdy. Tolik zimních škůdců bude zničeno.

Závěr

Je snadné pečovat o opravu maliník Ruby náhrdelník. Zvláštní pozornost by měla být věnována prvnímu roku života rostliny. V tomto okamžiku by se kořenový systém měl dobře usadit.

Zkušení zahradníci doporučují věnovat zvláštní pozornost kvalitě půdy a jejímu krmení. Správně zvolené místo přistání má také zásadní význam.

Kromě toho se můžete samostatně zabývat reprodukcí této odrůdy na dvorku. Koneckonců, všechny 3 způsoby jsou účinné, vyžadují minimální úsilí a pozornost.

Tato odrůda umožňuje slavit na lahodné, šťavnaté plody před nástupem prvního mrazu. Proto je to tak oceněno mnoha zahradníky.