zahradnictví

Květinová grouse císařská: fotografie, výsadba a péče

Anonim

Stejně jako stejnojmenný ptáček je květy třešňových laloků nápadné v pestré barvě. U některých druhů této rostliny na okvětních lístcích jsou skvrny, uspořádané jako buňky na šachovnici. Hazelní tetřev je členem lilie rodiny. Jeho divoké druhy jsou běžné na Kavkaze a Turecku, v Íránu a ve Střední Asii. Mohou se nalézt i na Dálném východě. Existuje asi stovka druhů těchto cibulovitých rostlin na světě. Jsou rozmanité nejen ve vzhledu - tvaru a barvě květin, ale také v době květu.

Obecné informace

Chovatelé odvodili mnoho odrůd fritillaria, nebo tetřev, lišící se mnoha způsoby.

Mnoho z nich je pojmenováno podle bohů - Afrodita, Alba, Jupiter, Artemis atd. Celkem je zde asi dvacet různých forem rostlin s vysokým kmenem a visícími velkými květy. Přes úžasnou krásu je tetřev extrémně nenáročný. Jakýkoli zahradník začátečníků je může pěstovat ve své květinové posteli. V naší zemi, nejvíce obyčejný grouse imperial. Fotografie květů této rostliny ho překvapí svou nadpozemskou krásou a exotickým vzhledem, připomínajícím královskou korunu. V lidu se tato úžasná motýlí květina jednoduše nazývá "pockmarked". Předci této továrny přišli do Ruska z Turecka již v roce 1580. Grouse se rychle rozšířila a získala lásku evropských pěstitelů květin. Dnes chovatelé představují asi dvacet druhů této úžasné kultury. A jeden z nich je přesně grouse císařský nebo královský. Tato rostlina se často vyskytuje v domácích zahradách. Díky své jednoduchosti je vysoce ceněna domácí zahradníci.

Popis a foto grouse imperial

Stonka tohoto trvalého zástupce lilie rodiny je poměrně vysoká - až do délky jednoho metru. Květy jsou ve tvaru zvonu, velké, klesající. V závislosti na odrůdě jsou oranžové s červenou nebo hnědou patinou a zlatožlutou. Císařská hřebíčková třešeň imponuje svým úžasně krásnými květinami. Formované v axilách listů, jsou uspořádány podél vysokého kmene ve skupinách po pěti až sedmi kusech.

Ze shora, přes samotné pupeny, rostla listová hmota. Na počátku jara vypadá citlivá květina tetřev obzvláště působivá. Koneckonců lidé přes zimu odplouvají od jasných barev v zahradě. Zasazená společně s dalšími ranými květy, Grouse Imperial doplňuje složení a zdůrazňuje zbarvení dalších barev. Vypadá obzvláště krásně s tulipány a narcisy. Bohužel, květenství Grouse Imperial dlouho nešíří oko: kvete pouze dvacet dní. Jeho podlouhlé listy mají lesklý povrch a bohatý smaragdový odstín.

Tato květina má však jednu velmi příjemnou vlastnost: její kulaté, mírně zploštělé žárovky mají mírně nepříjemný zápach. Nicméně tato vlastnost nebrání kultuře vést mezi primrosy.

Je snadné pečovat o takovou rostlinu jako je císařská líčka? Přistání a péče mají nějaké funkce? Kdy je lepší vykopat jeho žárovky a jak je ukládat? Tyto otázky se týkají mnoha zahradníků. V tomto článku se budeme snažit co nejvíce říci o této úžasné kultuře, stejně jako o všech agrotechnických opatřeních, které potřebuje.

Pěstování grouse imperial

Výsadba a péče na volné půdě pro tuto rostlinu - postupy, které vyžadují určitou znalost zahradníka. Navzdory skutečnosti, že kultura v naší zemi byla již dlouhou dobu pěstována, přesto často zahajuje nečekané překvapení novým zahradníkům. Například podle hodnocení, poměrně často existuje situace, kdy rostlina neuvolňuje pupeny. Faktem je, že navzdory rozšířenému názoru, že císařský tetřev je nenáročný, zahradník bude muset tvrdě pracovat, aby viděl její kvetení. Nicméně, s řádnou péčí z jedné žárovky roste až dva stopky.

Výběr rostlinného materiálu

Hodně závisí na kvalitě žárovky. Dnes, nákup rostlinného materiálu není obtížné. V téměř všech specializovaných obchodech nabízejí cibulovité cibulovité žárovky.

Je známo, že květina této fritillary je omezena hlavně na tři odstíny - oranžová, žlutá a červená. Proto, pokud obrázky na žárovkách ukazují růžové, fialové nebo dokonce černé pupeny, tento výsadbový materiál nemá cenu koupit.

Při výběru žárovek je třeba věnovat pozornost jejich velikosti i kvalitě. V průměru by měly být nejméně čtyři centimetry, jinak nemůžete čekat na kvetení. Žárovky lysé hlízy císařské mohou vážit v hmotnosti od pět set gramů a výše. Vypadají jako ploché koule s průchozí dírou. Cibule by neměly být měkké na dotek, neměly by být prasklé, plísní a hniloby. Přítomnost kořenů.

Umístěte do zahrady

Pro úspěšné pěstování v otevřených cibulích je třeba umístit do země v otevřených slunečních oblastech.

Soudí podle recenzí, císařský třešňový grouse dobře roste v částečném stínu. Proto je možné tuto rostlinu vysadit na jihozápadních nebo západních svazích, kolem altarů, na terasách a venkovských domech, pod listnatými keři. Záplet musí být chráněn před průvany, protože vysoké stonky mohou být přerušeny silným větrem. Pokud na zahradě není takové místo, doporučují se spolehlivé rekvizity.

Přistání

Zevnitř se liší císařský hlíz, připomínající malý strom, který je pokryt krásnými květy. Půda pro tuto rostlinu by měla být zvolena světlo. Imperial tetřev, který se v různých oblastech vyskytuje v otevřené půdě, se koná v různých časech, vypadá skvěle ve skupinových kompozicích.

Pokud byly žárovky rostliny v zimě skladovány v pilinách v chladné místnosti, měly by být v zahradě usazeny někdy počátkem února a udržovány na pokojové teplotě. Po posledním mrazu je třeba vysadit sazenice s již vyvinutými stonky v otevřené půdě.

V oblastech, kde je zima mírná, může být císařská hazelnatá tetřev zasazena koncem září nebo poloviny října. Před náběhem chladného počasí musí být žárovky potaženy filmem, kompostem nebo pilinami z mrazu. Nevýhodou této metody je, že během dlouhé jaro může dojít k částečnému hnilobě rostlinného materiálu. Otvory musí být připraveny ve dvou týdnech. Průměr jamek by měl být asi čtyřicet a do hloubky - třicet centimetrů. Pokud se předpokládá skupinová přistání, vzdálenost mezi otvory by měla být 25-30 cm. Po dvou týdnech by měl být do každé jámy nalijen písek a do středu otvorů by měl být vložen kolík o délce asi 1 metr. Blízko je třeba položit cibuli a posypat zeminou, oplodněnou kompostem.

Péče

Imperial Hazel grouse začne vyžadovat pozornost, jakmile se sníh roztaví. Zahradníci odstraní zimní přístřešek tak, aby cibuli nezačali hýbat kvůli nedostatku kyslíku. Půda by měla být okamžitě uvolněna a impregnována roztokem manganistanu draselného. Současně by měla být podána minerální návnada.

Jarní zimní mráz se nebojí. Při péči o lysé hlízy je nutným opatřením pravidelné odstraňování plevele a pečlivě uvolňovat půdu.

Napájení a krmení

Odřízněte květy Grouse Imperial tak, aby stonka zůstala součástí listů. Péče o cibulovitou půdu znamená namočení pouze v suchém počasí. Není výjimkou a císařský císařský. Zavlažování této rostliny lze minimalizovat pokrytím půdy kolem ní mulčováním. V opačném případě může pravidelné hromadění žárovek způsobit jejich hnilobu a smrk. Ale v suchém létě musí být keře napojeny i po smrti stopky. Aby cibule v zemi nebyla suchá, bude stačit dodat vlhkost dvakrát za měsíc.

Po posledním mrazu je třeba hnízdění v Imperiální louce napájet speciální směsí humusu, komplexního hnojiva a nitrofosfátu. V počáteční fázi kvetení rostlina potřebuje draselný a dřevěný popel. A po ottsvetaniya produkovat zdravý pěstitelský materiál produkovat hnojení superfosfát nebo síran draselný.

Metody chovu

Již dávno bylo zjištěno, že v oblastech, kde se rozrůstá hřebelnatka třešňová, neexistují norky krtků, je méně medvědů a dalších škůdců. Tato rostlina je vysazena i na bramborových lůžkách, takže se bojí drátů a bramboru bramborového. Předpokládá se, že jeho cibule mají nepříjemný zápach, navíc vydávají destruktivní látky. Velrybí cisterna se vegetativně šíří rozdělením žárovek a semen. Potřebné materiály pro kojence musí být vykopány koncem června, kdy listy ještě nebyly vysušeny. Během sezóny vzroste žárovka, která tvoří jednu nebo dvě dcery. Jsou odděleny a pěstovány po dobu dvou let.

Je snadné rozdělit mateřskou žárovku. Poté je nutné děti dezinfikovat ve slabém roztoku manganistanu draselného a poté skladovat po dobu dvou až tří týdnů v dobře větrané a suché místnosti při teplotě nejvýše +30 ° C. Během této doby by odloučené děti měly již dávat kořeny a procesy. Vzhledem k tomu, že mladá cibule ještě nemá ochrannou váhu, je třeba s nimi zacházet velmi opatrně.

Semena, která dozrávají v sušených skříních rostliny, bezprostředně po sklizni, by měla být osetána v otevřené půdě.