nástrojů a zařízení

Šrouby na kov s vrtákem: popis, účel, cena

Anonim

Prakticky v každé oblasti konstrukce jsou nyní použity samořezné šrouby. Bez nich není možné provádět instalaci stěnových obkladů, sádrokartonových desek, obkladů, dřevotřískových desek a dřevotřískových desek, OSB a mnoha dalších výrobků. A dnes budeme mluvit o takových spotřebních materiálech jako kovové šrouby s vrtákem.

Co to je?

Zvenku se tato zařízení podobají běžným šroubům, ale rozdíl je stále tam a významný - špičkou produktu je malá vrtačka. Tak jsou kovové šrouby s vrtákem nejprve proříznuty plechem a pak díky závitem závitu jsou do něj přišroubovány. A kovový kryt umožňuje bezpečně upevnit prvek na pracovní ploše. Zároveň je čas a práce pro jejich zasunutí minimální.

Účel

Šrouby pro kov s vrtákem jsou určeny pro připojení a uchycení plechu k jiným ocelovým a dřevěným konstrukcím. Současně může být zmíněný upevňovací prvek přišroubován do povrchu bez předběžného vrtání, pokud je jeho tloušťka 2 milimetry.

Stavba a materiály

Jak jsme již poznamenali, samořezné šrouby na kov s vrtákem se skládají ze tří prvků:

  • malý vrták;
  • vlákna, jejichž cívky zaujímají většinu plochy celého výrobku;
  • klobouky, které neumožňují samořezné šrouby pro další posouvání.

Často se ve stavebnictví používají spojovací prvky s vrtákem o tloušťce 3, 5 až 4, 8 milimetrů. Stejná šroubová vrstva je vyrobena z vysoce odolné uhlíkové oceli a nahoře je pokryta speciální ochrannou vrstvou. Hlava (uzávěr) výrobku je vyrobena ve formě polokoule s vylisovanou podložkou. Co se týče závitu, je dvojité u takových samořezných šroubů, což umožňuje lepší upevnění výrobku v kovové základně.

Za zmínku stojí také tento typ zařízení, jako kovové šrouby s vrtací a lisovací podložkou. Takové spotřební materiály se používají pro spolehlivé upevnění kovových a dřevěných konstrukcí na plechy a profily bez předchozího vrtání povrchu.

Vyrovnávací šrouby pro kov: cena

Náklady na tyto produkty jsou téměř stejné jako u běžných šroubů, které nemají

speciální vrtací špička. Zpravidla se kupují ve velkém: 10 tisíc kusů na ruském trhu lze zakoupit pouze za 100-150 rublů. Pokud chcete zakoupit kovové šrouby podle hmotnosti, cena za kilogram bude přibližně 144 rublů.

Závěr

Díky svému jednoduchému, praktickému a spolehlivému provedení jsou tato zařízení široce používána v jakékoli dekoraci, instalaci a jednoduché konstrukci kovových rámů a konstrukcí. Použití těchto šroubů ve stavebnictví má své výhody: není nutné vrtat otvory pro tenké plechy z oceli, což zase velmi zrychluje a zjednodušuje provádění staveb. Současně jsou také široce požadovány jiné typy podobných zařízení, které se používají v mnoha odvětvích výstavby a jednoduše při údržbě.