interiérový design

Moderní otevřená vstupní hala

Anonim

První místnost, která vstupujeme do bytu, je samozřejmě vstupní hala. A jak víte, divadlo začíná závěsem. Takže první nápad na chutě majitele a sám o sobě může být vyveden z této místnosti. Moderní otevřená vstupní hala může říct o bezvadné vkusu majitele nemovitosti.

Ale jaká místnost by měla být, aby si hosté mohli situaci ocenit? Jelikož nežijeme v jeskyni, stojí za to použít moderní styl, který má své vlastní vlastnosti. O tom a mluvte.

Chuť a barva ...

Co znamená moderní styl ve vztahu k celému domu, bytu nebo jedinému pokoji? Jednoznačná odpověď na tuto otázku není možná. Jelikož neexistují žádné jasné hranice ani rámec. Slovo "moderní" může být vnímáno jako "obyčejné", tedy "tady a teď". Hlavním rysem tohoto stylu je, že to bylo, je a vždy bude.

Postupně se objeví stále více nových a sofistikovaných materiálů, technologií, chutí a preferencí, ale moderní styl je nesmrtelný, protože vždy odpovídá jeho vlastnímu časovému období. Najednou mnoho majitelů zdobilo své prostory, včetně otevřených chodbách, s těžkými závěsy, nábytkem a koberci s obrovskými koberci. To vše bylo také součástí moderního stylu, ale co je nyní velmi oblíbené?

Pouze je třeba pochopit jeden méně důležitý bod. "Moderní" není jen to, co se v daném čase používá. Především - je to krása, hraničící s módou, která je pro všechny chutě.

Návrh koridoru

Návrh koridoru by měl být nastaven přátelsky od okamžiku, kdy vystupujete mimo byt. Pravdou však je, že často prostě není dostatek prostoru, a proto atmosféra mnoha chodbiček není ergonomická. Samozřejmě to neznamená, že majitelé nechtějí dělat svou chodbu krásnou a útulnou. To je zcela přirozené a realizovatelné.

Registrace otevřené chodby by měla být založena na snadné obsluze a pohodlí a pak je třeba vzít v úvahu vzhled. Současně je nutné nezapomínat na takové faktory jako:

 • Ergonomie.
 • Nábytek
 • Osvětlení

Bez tohoto je nemožné vytvořit potřebné pohodlí v nejdůležitějším pokoji každého bytu nebo soukromého domu. Kromě toho by se mělo cítit jednoduchost, lehkost, elegance, pohodlí a praktičnost. Neměli byste "plést" celou chodbu věcmi a klobouky a přítomnost určitého počtu dekorativních prvků naopak zlepší vnímání.

Ergonomie

Nezáleží na tom, jak krásná je chodba, jestli způsobuje nepříjemnosti jak majitelům, tak hostům, o jaké funkce můžeme mluvit? V nepohodlném chodbě můžete hledat oblečení po dlouhou dobu, což obvykle vede k pozdější práci. A vrátí se večer, možná to nebude stačit 30 minut, než se rozloží jejich věci.

Celý prostor otevřené chodby by měl být harmonicky rozdělen, a proto je nutné určit optimální umístění všech funkčních oblastí. Co dělá každý z nás při návratu domů z práce nebo po dlouhé nepřítomnosti? Téměř všichni z nás dělají následující:

 • dáváme balíčky nebo tašky;
 • dát klobouk na polici;
 • vyklouznout;
 • odeberte oblečení a vysílejte jej na závěs.

Při opuštění bytu doma se stejný postup provádí v opačném pořadí. Proto je důležité zachovat celou sekvenci akcí, aby se předešlo zbytečným činnostem. Více vědců ukázalo, že nadměrné pohyby těla přispívají k rychlé únavě, což výrazně snižuje lidskou výkonnost. Všechny zóny proto musí věnovat zvýšenou pozornost.

Místo, kde jsou boty uloženy, je žádoucí mít blízko u předních dveří. Ne daleko, přibližně v ruce, by měla být šatna s věšáky a pár otevřených polic. Když opustíte dům, v takových chodbách, které jsou otevřeny pro obuv, je pohodlnější a rychlejší převzít svrchní oděvy podle počasí. To je zvlášť důležité ráno při sběru za práci. A z police je velmi vhodné sebrat s sebou potřebné atributy, příslušenství a další drobnosti: klíče, kabelky, peněženky, mince včetně žetonů v metru.

Nábytek

Jak je již zřejmé, chodba musí splňovat hlavní požadavky:

 1. Funkčnost
 2. Praktičnost.
 3. Pohodlí.

To vše je možné, za předpokladu správného výběru nábytku. Navíc každý prvek musí vykonávat své specifické úkoly, ale neměli byste přemoci vstupní halu s nepotřebnými předměty. Hlavním cílem všech moderních koridorů je pohodlí s minimálním úsilím.

Pro oblast obuvi by bylo vhodné mít malou skříňku, ale dost tak, aby mohla mít boty, tenisky a další boty pro každodenní nošení. Také je užitečná lavička, osmanská nebo malá židle, abyste se mohli posadit. Koneckonců, musíte klidně a bez spěchu bot. Nesmí používat vysoké a měkké kusy nábytku. Nechte je trochu tuhá a nízká. Koneckonců, hala se skříní a otevřenou částí není místem pro dlouhé shromáždění.

Modulární konstrukce

V prodejnách nábytku najdete modulární systémy, které kombinují několik potřebných prvků. Navíc to pomůže vyřešit otázku, která možnost je lepší vybrat, protože výrobci již zahrnovali vše, co je nezbytné. Tento šatník, stojan na boty, malý osmanský, stejně jako stojan pro různé věci. A můžete najít jak luxusní, tak "objemné" možnosti, stejně jako celková řešení, která by byla vhodná v malé síni.

Modulový nábytek, stejně jako každý jiný, je vyroben z nejrůznějších materiálů. Přírodní suroviny díky svým vlastnostem poskytují objekty životního prostředí dlouhou životnost, krásu a praktičnost. Vyžaduje však značné investice a pro ty, kteří jsou v prostředcích omezeni, jsou levnější analogy poskytovány z materiálů, které napodobují přirozené odstíny. Krása této možnosti není nižší než nábytek vyrobený z přírodních materiálů.

Posuvné šatní skříň

Vstupní hala s šatnou s posuvnými dveřmi a otevřenou částí je nákladově efektivní řešení, které umožňuje efektivně využívat již malý prostor na chodbě bez ztráty sofistikovanosti. Posuvné dveře nepotřebují dostatek místa. Navíc jsou při otevírání velmi výhodné.

Zpravidla jsou uvnitř umístěny police, výklenky a tyče, které mohou být pro některé modely rozšířeny. Taková skříňka je obvykle dostatečně velká, aby se přizpůsobila nejen svrchnímu oděvu, ale i obuvi, kloboukům a různým doplňkům. Samozřejmě, že ideální hloubka skříně je 60 cm, za určitých okolností je však dostačující 40 cm. V takovém oddělení není podélná, ale příčná tyč.

Zrcadla jako nezbytný atribut

Předsíň by měla být nejen funkční, praktická, ale i krásná. Chcete-li to udělat, stojí za to správně umístit zrcadlo, možná ne takový, který bude multifunkční pokoj. Obvykle vstupní hala s posuvným šatníkem a otevřenou částí již obsahuje tyto prvky, ale navíc několik nákupních zrcadel neublíží.

Mezi odrůdy existuje několik typů:

 • Stěnová zrcadla - může mít velikost celé stěny a být rámováno. Současně může být umístěna malá police.
 • Podlahy - jsou vždy rámované a vybavené stojanem pro naklápění.
 • Horizontální - vizuálně zvětšit velikost stěny, na které jsou umístěny. Pouze v tomto případě může být strop trochu "dolů".
 • Vertikální - umožní vám se podívat na sebe v plném růstu a vizuálně zvýšit výšku stropu.
 • Různé formy - trojúhelníkové zrcadla nebo s nepravidelným tvarem jsou většinou konstrukční řešení, která zlepšují vzhled libovolné místnosti.

Současně je věnováno zvláštní místo okrskovým zrcadlům. Dlouho lidé věřili, že mají zvláštní vlastnosti, nebo spíš kouzlo. Dlouho se domníváme, že kulaté zrcadlo může chránit člověka před špatným zrakem a poškozením, poskytnout pomoc v obtížných situacích a také dát pocit vnitřního klidu. Možná proto z toho důvodu každá dáma, bez ohledu na věk, nese s sebou v kufru kulaté zrcadlo.

Taková zrcadla je třeba uspořádat například v rohu otevřené chodby a každé probuzení bude klidné. Můžete umístit několik malých zrcadel v libovolné podobě na libovolnou zeď nebo zavěsit jednu, ale velkou.

Osvětlení

Obvykle okna v jiných místnostech nemohou dostatečně osvětlit chodbu v noci. A zde je důležité vytvořit potřebnou a současně pohodlnou úroveň osvětlení. Existuje spousta možností. Nedostatek přirozeného osvětlení může být kompenzován skrytými bodovými zařízeními, které jsou většinou skryty ve stropě nebo na můstcích. Do zrcadla můžete umístit malé svícny. A aby se nemuselo pohybovat dotykem ve tmě, je žádoucí, aby spínače byly umístěny na obou koncích chodby.

V závislosti na preferencích majitele bytu nebo domu může být osvětlení jasné nebo ztlumené. Čím je jasnější, tím lepší nábytek vypadá a barva dekorace stěny. Ale kde by byla nejlepší kombinace různých zdrojů světla. Například měkké světlo z lampičky dopadne na stěny nebo na strop. A na stropě bude umístěn hlavní světlý lustr. Stačí je zahrnout samostatně.

Není nutné kupovat velkou, ale krásnou a drahou lampu pro malou otevřenou chodbu s kupé, protože ve svém pozadí bude chodba ještě menší.

Barevné vnímání návrhu

Potřebujete dodržovat správný vzhled barev. Je žádoucí, aby všechny kusy nábytku byly z jedné sbírky. Dokonce i ve fázi tvorby návrhů hal, stojí za to rozhodnout předem o výběru stylisty a přísně dodržovat. Zároveň se tmavě zbarvený nábytek dobře hodí do jasně osvětlených místností.

Nábytek by se měl perfektně hodit do interiéru. Jasná dekorace stěn se dokonale hodí k neutrálním odstínům prvků. Tím se zamezí barevnému šumu a současně bude harmonizováno celé prostředí.

Nábytkové předměty světlého odstínu vypadají nejlépe v malém sále. Pro úzký průchod je ideální kabátový stojan s béžovou, pískovou, světle šedou nebo jinou podobnou barvou s otevřenými policemi na chodbě.

V takovém případě můžete kompenzovat nedostatek osvětlení a mírně zvyšovat prostor místnosti. Sotva stojí za to vysvětlit, proč na chodbě je lepší nepoužívat bílé odstíny.

Návrh funguje dobře s jasným barevným přízvukem. Navíc je tato volba vhodná pro otevřené a prostorné chodby a malé místnosti. V tomto případě se prvek (nika, skříňové dveře apod.), Který má jasnější odstín, vyznačuje obecným světlem pozadí.

Vizuální zvětšení prostoru

Hra barvy umožňuje nejen zlepšit design chodby, ale také vizuálně zvýšit jeho objem. Existují však i jiné metody, mezi nimiž je použití zrcadlového povrchu. Zrcadla nejen vizuálně zvyšují prostor místnosti, ale také odrážejí světlo, takže chodba trochu lehčí. Můžete buď koupit nábytek s příslušnými prvky, nebo je zakoupit samostatně.

Velmi užitečné v tomto ohledu jsou skříně se zrcadlovými dveřmi v plné výšce. Takové otevřené chodby, jako na fotografii níže, jsou prostornější.

Existuje další stejně efektivní metoda - nákup nábytku s lesklou fasádou. V tomto případě bude lesklý povrch spolupracovat se zrcadly, čímž se vytvoří hmatatelnější efekt. Ve velmi malých místnostech je lepší používat otevřené nábytkové konstrukce.

Nezachytí mnoho prostoru, což je důvod, proč nemají prostor. Ale nejradikálnější metoda je minimalismus - jen závěs, zrcadla (nebo jedna věc, ale velká), pár židlí a nic víc. V důsledku toho je chodba zcela nadbytečná.

Harmonie návrhu

Nezapomeňte, že chodba je spojovacím článkem ke zbytku bytu nebo soukromému domu (chalupa, zámek, vila atd.). V tomto ohledu by měl být interiér místnosti v souladu s konstrukcí kuchyně, pokoje, obývacího pokoje a dalších místností. Pokud ve stejnou dobu všechny pokoje mají jiný styl, pak pro chodbu je lepší použít neutrální odstíny dekorace.

To platí i pro nábytek. Například je žádoucí, aby skříň s otevřenou chodbou měla v segmentu barvu mezi teplými a chladnými tóny. Teplé odstíny přispívají k vytváření útulné atmosféry: stačí jen překročit prahovou hodnotu. Zatímco schéma studených barev umožňuje rychle se přizpůsobit pracovnímu režimu. Je nutné dodržet opatření ve všem a nepřeplňovat místnost zbytečnou výzdobou - vše je povoleno ve středně velkém množství.