udělejte to sami

Ukládání věcí doma: nápady, vytváření vlastních rukou, fotky

Anonim

Dokonce i když jste minimalisté, pak stále máte poměrně velké množství různých věcí, které je třeba někde a nějakým způsobem uložit. Toho lze dosáhnout kreativním přístupem, díky němuž je možné dům nejen vyčistit jednou provždy. Některé způsoby uspořádání objednávky hrají nejen funkční roli, ale hrají také roli dekorace. Nabízíme se naučit, jak uspořádat ukládání věcí doma. Nápady popsané v tomto článku lze realizovat pomocí zakoupených nebo ručně vytvořených organizátorů. Stejně můžete učinit doma a utrácet minimální čas a peníze.

Skladování věcí a oblečení doma: nápady

Krabice, boxy, koše, krabice - to vše může být přeměněno na skladování. Stejné organizátory lze použít i pro přesné skládání kancelářských potřeb, kuchyňských potřeb, hraček, prádla, obuvi. V druhém případě bude obzvláště důležité koupit speciální plastový organizátor pro ukládání věcí doma. Myšlenka na to, že boty neobsahují prach, ale zároveň je dokonale viditelné. Jeden takový kontejner může také nahradit deset krabic. A pohled bude mnohem estetičtější.

Snažte se, aby všichni pořadatelé vypadali podobně nebo ve stejném stylu. To platí zejména pro ty, kteří se neukryjí za dveřmi skříní.

Mějte spodní prádlo, ponožky, řemeny a další drobné věci správné

Pokud jde o uspořádání úložiště, pak okamžitě přijdou do paměti box-organizátoři s buňkami. Mohou být vyrobeny z různých materiálů a obsahují jeden nebo více oddělovačů. Nejběžnější jsou tkáňové organizéry, které lze skládat. Ty se prodávají téměř ve všech obchodech s hardwarem. Ale můžete udělat podobný organizátor lepenkových krabic.

Udělat organizátor

To bude vyžadovat prázdné obaly, lepenku a výzdobu: barevný a samolepící papír, tapety. Umístěte krabice do krabice, kde bude uspořádáno ukládání věcí doma. Nápady uspořádání balíků závisí na jejich velikosti a proporcích. Všechny krabičky lepidlo spojte dohromady. Pokud nemáte hotové boxy, máte k řešení dvě možnosti:

 • Změřte délku a šířku úložné schránky. Na základě rozměrů proveďte požadovaný počet krabic stejné výšky.
 • Z lepenky vytvořte stěny, které budou vloženy do krabice. Lepidlo dolů. Pak dělejte kartonové děliče.

Zakryjte hotový pořadatel barevným papírem, tapetou nebo samolepícím dovnitř a ven.

Úložný prostor je připraven! Může být použita k organizování spodního prádla, ponožek, opasků, šperků, šálků, různých doplňků a tak dále. Hlavní věc - budete vždy mít všechno po ruce a úhledně rozloženo.

Organizace ukládání kabelů

Dokonce i jedna osoba má několik gadgetů, na které jsou potřeba různé kabely. Co můžeme říci o rodině několika lidí, kde každý má alespoň jeden telefon a nabíječku. K dispozici jsou i kabely z fotoaparátů, tablet, notebooků a počítačů, sluchátka a tak dále. Je-li vše uloženo na různých místech nebo ve stejném poli, ale ve snímku, nemůžete mluvit o správném ukládání věcí doma.

Nápady s vlastními rukama z organizátora zvážíte níže:

 1. Vytvořte krabici s buňkami, jak je popsáno výše.
 2. Vytvořte organizátorovou buňku. Bude vyžadovat, aby byly kartónové lahve z toaletního papíru, papírových utěrek, fólie, přilnavého filmu nebo pergamenu. Vyberte jednu krabici nebo pole pod kabely. Odřízněte požadovaný počet válců stejné výšky. Jejich hodnota by měla být o jeden centimetr menší než velikost krabice nebo krabice. Počet válců závisí na tom, kolik kabelů máte. Připojte buňky k sobě pomocí oboustranné pásky nebo lepicí pistole. Hotové lahve mohou být natřeny barvou stříkáním. Zbývá usadit organizátor do krabice a naplnit ho úhledně zkroucenými kabely.

Správně skladujte dekorace

Máte spoustu náušnic, náramků, přívěšek a dalších šperků, ale nevíte, jak uspořádat skladování věcí? Myšlenky na domov může vypadat takto:

 1. Koupit speciální pouzdro, na obou stranách které je mnoho kapes. Může být zavěšena ve skříni. V tomto případě je místo pro různé šperky a doplňky, které nebudou zaměňovány navzájem a díky průhledným kapsám můžete vždy okamžitě najít požadovanou položku.
 2. Koupit kontejner na pilulku za týden. Je to tak dlouhý, ale úzký případ, ve kterém je sedm buněk. Bude vhodné umístit malé ozdoby do ní.
 3. Náušnice, karafiáty mohou být uloženy na pásku. Jednoduše vkládejte párové ozdoby a vložte je do krabice.
 4. Vytvořte krabici, ve které se budou hodit všechny vaše dvojice náušnic. Chcete-li to udělat, vezměte si krásnou nízkou krabici s víkem, plstěnou nebo plstěnou, lepidlem a tužkou. Odřízněte tkaniny stejné velikosti. Natočte cívek na tužku do tuby. Přilepte konec tkaniny. Vytáhněte tužku. Vytvořte několik takových trubic. Vložte všechny polotovary uvnitř krabice tak, aby těsně zapadaly. Náušnice lze uložit do štěrbin.

Skladování v kuchyni

Chcete-li mít své oblíbené koření a kuchyňské doplňky na dosah ruky, použijte následující nápady:

 • Vezměte stejné sklenice a nalijte do nich koření. Každé podepište. Připojte kryty k police s samořeznými šrouby. Tímto způsobem můžete také ušetřit místo.
 • U zásuvek s kuchyňským příslušenstvím použijte děliče. Samolepky jsou vyrobeny z husté lepenky nebo tenkých plechů překližky.
 • Použijte interiér dveří skříně. Například, pověsit háčky nebo koše pro domácí chemikálie, houby, tašky.
 • Koření může být také uloženo na magnetické desce. Pouze v tomto případě používejte malé sklenice s víčkem.

Skladování věcí doma: nápady (foto) pro koupelnu

V koupelně je vždy jen málo místa, ale chci to hodně hodit. Pro tento účel použijte malé triky:

 • Chcete-li vidět vše pod dřez, použijte vertikální úložný systém. Chcete-li to provést, vložte vše do závěsných kontejnerů.
 • Vybírejte make-up kartáče, bavlněné tampóny a disky, další potřebné drobnosti pro různé sklenice. Můžete je ukládat na police nebo do skříňky. Ozdobte sklenice, jak chcete, použijte barvu, dekorativní stuhy nebo jen vložíte kávová zrna, písek, kuličky uvnitř.
 • Zavěsit proutěné koše proutěné nad toaletou. V závislosti na velikosti můžete uložit toaletní papír, extra sadu ručníků, vysoušeč vlasů a tak dále.
 • Použijte různé police (například nad dveřmi).