konstrukce

Výhody a nevýhody pěnových bloků. Pěnové bloky

Anonim

Blok pěny nemá tak působivou trvanlivost, ale je s ní praktické pracovat z důvodu nevýznamné hmotnosti a v případě potřeby může být řezán. V srdci těchto produktů je vzduch, který, jak víte, působí jako nejlepší tepelný izolátor. Ale pokud se rozhodnete použít popsaný materiál během konstrukce, měli byste znát nevýhody pěnových bloků, což eliminuje chyby.

Nevýhody pěnového betonu

Pěnový beton je široce používán pro tepelnou izolaci budov pro různé účely. Vzhledem k tomu, že tyto výrobky jsou charakterizovány nízkou pevností v tlaku, je nutné s nimi přepravovat a pracovat opatrně. Tato kvalita je také způsobena nízkou hustotou. Pokud porovnáte pěnu s autoklávovaným pórobetonem pro tuto vlastnost, první možnost je v pozici ztráty. Výroba pěnobetonu je dnes založena na obrovském počtu soukromých podniků, kde se vždy nezajímá o kvalitu výrobků, a to při nákupu výrobků. Aby bylo co nejdříve možné co nejrychleji uhradit náklady v procesu výrobních bloků, lze použít nedostatečně technologické vybavení.

Nevýhody pěnových bloků mohou být zhoršeny, jestliže po tvarování výrobek nezvýšil značku. Chcete-li tuto kontrolu zkontrolovat v okamžiku nákupu, můžete použít 100 mm hřebík. S normativní pevností nebude hřebík po prohloubení do betonového tělesa vytažen bez použití dalšího nástroje.

Nevýhody pěnového bloku, když je vyroben sám

Další nevýhoda může spočívat v materiálu vlastní výroby. Je vyjádřena pomalou silou, která může na svém místě zabránit rozvoji podnikání nebo procesu výstavby. Výrazné mínus pěnového betonu je také ve smršťování, během kterého je produkt pokryt trhliny. Jak intenzivně se materiál zmenšuje, závisí na několika faktorech, z nichž jedna je jakost písku, jeho druhost, druh cementu a obsah vody ve vztahu k cementu.

Co si vybrat: plyn nebo pěnový blok

Při posuzování nevýhod pěnových bloků se mnoho domácích mistrů začne věnovat pozornost plynovému bloku. Oba tyto materiály mají póry a mají schopnost absorbovat vlhkost, ale pokud po vybudování budovy správně zorganizuje odtokový systém, budova může být provozována i bez vnější ochranné vrstvy. Pro mnohé, ne-li pro všechny, je dnes otázka šetrnosti k životnímu prostředí důležitá. Ve srovnání s plynovým blokem je pěnový blok zcela neškodný, protože první verze materiálu obsahuje hliník, který má negativní dopad na zdraví.

Nevýhodou pěnových bloků je to, že neumožňují šetřit, protože v procesu pokládky je nutné použít cementovou maltu, jejíž spotřeba je mnohem vyšší než lepidlo. Ten je položen v tenké vrstvě a používá se v tandemu s plynovým blokem a stále téměř úplně eliminuje tvorbu studených mostů.

Výběr mezi pěnou a cihly

Navzdory všem nedostatkům jsou pěnové bloky ještě dnes velmi běžné. Cihla však také neztrácí svou popularitu. Ale tyto dva materiály jsou před konstrukcí často porovnávány spotřebiteli. Pěnový beton například překračuje cihly v tepelných a zvukových izolačních vlastnostech. Ale ve věcech odolnosti proti vlhkosti pěna není nižší než její konkurence. Ekologická přilnavost cihel není tak působivá, zatímco lehký beton je srovnáván s tímto dřevem. Ale ve výškových konstrukcích nelze použít buněčný materiál.

Je možné realizovat zajímavé architektonické myšlenky přesně z pěnových bloků, zatímco cihla v této věci je poněkud za sebou. Proces pokládání pomocí malých cihel bude trvat mnohem déle, než při použití celkového bloku, který snižuje nejen práci, ale i spotřebu zednické směsi. A náklady na nejsvětlejší beton níže.

Nástroje a materiály

K realizaci výstavby nadstavby nadrozměrné budovy je nutné připravit některé materiály a nástroje, a to:

  • lopatka;
  • kapacity;
  • plynový blok nebo pěnový blok;
  • úroveň;
  • kolíky;
  • rybářská linie;
  • stěrka;
  • cement;
  • písek;
  • sutiny

Vlastnosti konstrukce základů pěnových bloků

Základ pěnových bloků může být postaven podle níže popsané technologie. Jedná se o značení, podle něhož se příkop připravuje o hloubce 70 cm. Šířka by měla odpovídat rozměrům pěnového bloku, ale k tomuto indikátoru by měla být přidána asi 15 cm. Na dno by měla být pokryta písek a sutiny, každá vrstva by měla být 10 cm. stlačený a vylitý beton.

Nyní byste měli počkat, až směs vysuší a získá sílu, teprve pak můžete pokračovat v položení bloků. Je nutné začít dělat to od rohů, a to při použití úrovně v procesu. Abyste odstranili odhazování půdy ze stěn příkopu, můžete nainstalovat ochrannou mřížku. Po dokončení instalace je možné spáry vyplnit pomocí speciálního roztoku, což zabrání absorpci vlhkosti. Takováto hydroizolace musí být provedena po celém vnějším obvodu konstrukce.

Plynový blok nebo pěnový blok není určen k výstavbě základů budov, takže před zahájením práce stojí za zvážení, zda se pro tento účel použije pórobeton. Ale pokud jste se rozhodli, že je nutné přesně vypočítat zatížení nadace a ne budovat těžké budovy.

Cena pěnového bloku

Z jaké velikosti má blok, bude záviset na jeho ceně. Například produkt o rozměrech 150x250x600 mm má cenu 90 rublů za položku. Zatímco při získávání pěnového bloku o stranách 200x300x600 budete muset zaplatit 130 rublů za položku. Pěnové bloky, jejichž cena se rovná 60 rublům, mají rozměry 600 x 250 x 100 mm. Pokud máte zájem o vyztužený pěnový beton, pak jej můžete zakoupit ve výši 1 m 3 za přibližně 2100-2600 rublů.

Pokud jste se rozhodli provést výstavbu samostatné výroby buněčného materiálu, pak než začnete pracovat, stojí za to přemýšlet, kolik budete platit za krystaly pěnového bloku ve vašem městě, a porovnat, zda bude méně výhodná než vyrobit materiál sami. Koneckonců, výroba tohoto druhu materiálu zahrnuje použití speciálního vybavení, jehož náklady jsou docela působivé. Ale za účelem provedení takové práce s cílem opětovného prodeje příslušných zařízení by bylo velmi ziskovým řešením. Bude však nutné se postarat o dostupnost velkého skladu pro zrání bloků po nalévání.